Gå til innhold
Hundesonen.no

Papillon kull i midten av juli, om TriAna vil..


Recommended Posts

Skrevet

Jeg vet hvem DEN sjarmøren er, ja.. :wub: Dette blir spennende! Jeg må jo si jeg har litt ekstra sansen for den hannen der altså. Han er bare lekker!

  • Like 1
Skrevet

Ååå 1000 takk Maria. Det var en hyggelig kommentar... Jeg er sååå fornøyd med valget og takknemlig får å få låne..

  • Like 1
Skrevet

Det hjalp at du krysset fingrer Khela..

Vellykket og god paring har skjedd. Charm var en supersnill flørter som sto på til damen var klar ;D

Så nå håper vi på små Charm-troll i juli 2014..

Far N uch Sneff's Petit Charmør- Charm

Mor N uch Taspitir's Fabolouse Felicita - TriAna

  • Like 4
Skrevet

:) 1000 takk for at du passet Shanie og Danny da jeg måtte dra på parrings-reise Lijenta.

Tror at Danny likte å gå på "guttetur" sammen med Niri og deg

Skrevet

Khela.. Her ble det spontant valpedans, syning og klapping i stua da jeg fikk nyheten.

Krysser alt jeg har.. og stålsetter meg til ultralyd om 4-5 uker..

  • Like 1
Skrevet

I flere ÅR har jeg fundert og tenkt på kennel navn. Jeg klarer ikke velge eller finne på noe som kjennes riktig. Mange er jo aller rede opptatt eller ligner på.. Dessuten så tror jeg at jeg har tenkt så mye på det at jeg har gått helt i spinn!

Er litt sær og vil liksom at jeg skal finne på det selv.. men grrrrrrrrrr altså

Kennel K9 Kinetic

Kennel Norwegian Furrytails

Kennel Pawetri In Motion

Kennel Norske Halehelter

Kennel Kos og Kaoz

Kennel Cheeky Furballs

Kennel Diamond Leauge

Kennel Fur Factor

Kennel Softspot

Kennel Komsmik Wonders

Kennel Power Paws

Kennel Ambitions

Kennel Lovepaw

Kennel Miracle Worker

Kennel Blixyztar Selvkomponert med B fra mitt fornavn først pluss at den blir stående øverst på oppdretterliste.. Kan jo si at man har hunder med X,Y og Z factor.. Ser for meg at valpene kan navngis slik.. Trianas første kull får T som første bokstav og må innholde en X .. henes neste kull får T først og navnet må inneholde Y osc.. Og CarmeLtias kull starter på C osv.Blixyztar's Trixie Blixyztar's Taylor Blixyztar's Tarzan. Blixyztar's Carmex osv osv Egentlig ute nå men var veldig aktuell en stund

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Mener apsolutt at du bør ha en kennel kos og kaoz jeg da :) Passer så utrolig godt inn hihi. Men skal en tenke navn som står til det. Tja gjør som mange innenfor fuglehud miljøet gjør dem putter inn en bostav for hvilket kull i rekken dette er A også kommer morens første bokstav C og farens første bokstav D som eks. Kos og Kaoz ABC så kommer navnet. Da blir en stående friere med stamtavlenavnet for at det skal klinge fint

Skrevet

Jeg får ikke lov til å svare! Haha, jeg får lov til så skrive at jeg ikke får svare, men resten forsvinner :P

Vi kalte Blondie for Petit Charmeur da hun var liten :wub: Kjekk hannhund! Dette blir en farlig tråd!

Skrevet

Kennelnavn er vanskelig. Men lettere om du faktisk har tenkt til å kalle valpene navn og ikke setninger. :) Jeg synes at språket kennelnavnet er på bør sette føringer på hva slags språk navnet på hundene er også, så dersom jeg hadde hatt Kos og kaoz, ville navna på hundene vært på norsk også. Bøtteguris Golden Treasure synes ikke jeg klinger så bra feks. :P

Hvordan ligger det an med TriAna? Er hun tjukk og deilig?

  • Like 1
Skrevet

Usikker på om noe som helst klinger bra med Bøtteguri? :P

Bøtteguri, Nei så tjukk du har blitt :aww:

Skrevet

Ha ha ha.. Bøtteguri er notert..Sammen med Kennel kos og Kaoz Tjukke Bolla Feiten.

Takk for tips ..

Det er ikke så mye å se på TriAna enda.. men en ett oppdrettertips jeg har fått er å se etter om det fortsatt er hevelse bak..

Er det ikke valper trekker den seg tilbake og er det valper er det fortsatt hevelse.. Og Tri er fortsatt litt hoven bak :)

Her blir det ultralyd om 3 uker og røntgen dag 59-60.. Det er iallefall planen.

Mega Marie så bra at du synes dette er en farlig tråd..

Her er en youtube snurt av TriAna. VI trener spesialsøk i et doktor grads studie 2 ganger i uka (siden januar). Dette er for noen mnd siden.

Tri søker etter Europeisk Bever (castor fiber) og skal skille den vekk fra Amerikansk bever (castor canadensis)... Det ligger også rådyr elg hjort og andre god lukter i platformen/automaten. Papillon er selvfølgelig rå på dette !

Vi trener nå på gulvplattform..

  • Like 2
Skrevet

Usikker på om noe som helst klinger bra med Bøtteguri? :P

Jeg veit om et tilsvarende, reelt kennelnavn brukt på hunder som vinner MYE på utstilling innenfor sin rase. :lol:

Poenget mitt var vel bare at jeg synes at språk skal følge språk både på egennavn og kennelnavn. Jeg innser dog at ikke alle er enige med meg. :aww:

  • Like 1
Skrevet

Enig i at valpenavn og kennelnavn må "passe".

Av annet kan jeg si at jeg synes at Norwegian Furytails er morsomt og bra.. men er ikke fornøyd med at man beskriver noe norskt på engelsk.

Dette er ikke alle jeg har hatt på blokka men de jeg kom på i farta. Noe er fra min datter som prøver å si at "nå MÅ du bare bestemme deg og sende inn 3 forslag!..

Skrevet

"Pawerti in motions" er en av mine favoritter turbobensen.. Jeg hadde glemt at jeg hadde den på lista en stund før jeg fant "lappen" igjen.

Kennel Paw Wow?

Skrevet

Kennelnavn er vanskelig.

Jeg visste jo at mitt skulle være nordlig og norsk, uten at det hadde "Sibir" eller "husky" der. Så jeg snevret jo automatisk inn mitt litt.

Likte kos og Kaoz, likte også K9 Kinetic.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...