Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 494
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nico er en Ungarsk Puli fra Kennel Häxeboet

Toddy er en Alaska Husky på 1 år som ble vår litt sånn tilfeldig. Han er ikke særlig glad i å løpe fort og langt, han vil mye heller kose. Sånt blir det tidlig pensjon av. Enn så lenge bor ha

Advarsel : skryt! Siste runden i valperingen er unnagjort og det ble BIR og en dommer som var fornøyd med det han så. Men det jeg er mest fornøyd med er hodet på lille krapylet. Selv på dogs4a

Posted Images

Skrevet

Nydelig hun er. Hvor stor er hun nå i vekt og høyde? Søte jenta

Aner egentlig ikke. Tror hun er ca 38 høy og i underkant av 10 kg? :P

Så søte hun og A er sammen :wub:

Håper jeg får sett en puli live engang. De virker veldig kule :ahappy:

De er et radarapar :lol:

Pulier er ofte litt "utilgjengelige" for fremmede, men de mykner fort opp :) Nico rr ikke helt der enda og kan gjerne overfalle fremmede i pur glede. Enn så lenge :)

  • Like 1
Skrevet

Oj har hun bråstoppet i høyde? Vips er 41 cm og 9,3 kg. Skrangelbein. :P

Mer bilder og mer historier :)

Skrevet

Oj har hun bråstoppet i høyde? Vips er 41 cm og 9,3 kg. Skrangelbein. :P

Mer bilder og mer historier :)

Aner egentlig ikke.. men hun er liten ved siden av en hannhund på 43 cm :P

Vi har jo ikke målt henne mer :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Så fin størrelse på henne da :)

Og savner bilder av sortefrøkna ?

Hun er vanskelig å ta bilde av med mobil :P

But here we go...

Hun må alltid bøye hodet bakover. Alltid. Hun er så myk at hodet noen ganger ligger flatt oppå halen...

20141221_103324.jpg

Med Sharo

20141221_111032-1.jpg

'Hvor ble han av!!'

20141221_111033-1.jpg

Innkallingen er snart 100%

20141221_1110421.jpg

Søt..

20141221_110914-1.jpg

Viktig med "parkdress" i skogen når man er mopp..

20141213_111452.jpg

  • Like 7
Skrevet

Haha så kul! Skjønner hun er vanskelig å ta bilde av. Sort er jo vanskelig, men sort og krøller...

Men hun der veldig fin ut! Og det parkdressbildet så vi jo konturene av kroppen også! :)

Skrevet

Haha så kul! Skjønner hun er vanskelig å ta bilde av. Sort er jo vanskelig, men sort og krøller...

Men hun der veldig fin ut! Og det parkdressbildet så vi jo konturene av kroppen også! :)

Den parkdressen er spesialdesignet for Puli, så den er veldig romslig frem til hun er fullpelset :P

Hun har en slank og kvadratisk kroppsbygning, under pelsen er kroppen ganske lik Sharo sin, bare lengre hals og snute selvfølgelig :P

Hun har en lang slank hals som hun slanger rundt nakkene på folk når hun koser :) Og faktisk et feminint og renskåret hode under pelsen...

Hun har et nesten yndig utrykk når man graver det frem :lol:

Det er liksom en helt annen hund under der !

  • Like 3
  • 2 months later...
Skrevet

Litt sent svar, men så artig å høre om at det er to Niko. :) En med pels og en under pelsen. Savner å høre flere oppdateringer om kule Niko. Så venter spent på mer. :)

  • Like 1
Skrevet

Litt sent svar, men så artig å høre om at det er to Niko. :) En med pels og en under pelsen. Savner å høre flere oppdateringer om kule Niko. Så venter spent på mer. :)

Det er liksom ikke så mye å skrive :P

Vi gjør jo ikke så mye fornuftig med henne, hun er familiehund, prinsesse, levende mopp og kiddens bestekompis :)

Hun har fått prøvd seg litt på snørekjøring og der er hun et naturtalent ! Hun elsker det!

Hun er og blir kulere enn kulest da. En av de sterkeste personlighetene på 4 ben jeg noensinne har møtt :)

Egentlig er jeg ikke særlig glad i pels i ansiktet og liker ofte hunder med litt mer størrelse, men puli-personligheten har virkelig gitt mersmak :)

Det eneste jeg ikke trives med er voktingen , men det er bare en liten drawback i forhold til all sjarmen :wub:

20150218_163245.jpg

  • Like 4
Skrevet

Jeg glemmer noen ganger at Nico er jente, jeg tenker bare på henne som pulien gitt!

Men nydelig, det er hun! Jeg synes nesten dere må bli skikkelig bitt av utstillingsbasillen og reise hele landet rundt på turnè til alle oss som har lyst til å hilse på henne.. :ahappy:

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Men vi trenger små historier om den levende moppen, prinsessa og beste kompissen til kidden. Hun er jo så sjarmerende for oss å følge

Skrevet

Det er så mange historier at det er vanskelig å komme på en :P

Jeg er for dårlig til å oppdatere denne tråden kjenner jeg. Det havner fort i AN.

Det er fortsatt ingen tvil om hvem som er hennes herre og mester da..

Vi kan faktisk ikke kile han uten at hun blander seg inn og prøver å jage oss vekk.

Og er han syk må hun ligge så nærme som mulig, selv om det innebærer at hun må ligge å balansere på armlenet.

20150219_144029.jpg

Det er artig å se hvordan de to snur seg i samme sekund når de har spurt om noe pg hvordan de leker sammen :)

Hun jobber hardt på et stort kontor hver dag.

mms_img1172651468.jpg

mms_img2064567135.jpg

mms_img224357779.jpg

Hun har fortsatt de kuleste koselydene, de blir bare høyere og høyere egentlig :lol:

  • Like 7
Skrevet

Hun er veldig morsom!

Det er fascinerende at hun er ekstremt lettrent, men samtidig litt vanskelig å oppdra.

Hun fungerer tydelig bare på positiv forsterkning, negative tilbakemeldinger går bare ikke inn...

Hun har mao ingen Will to please What so ever , men mer enn nok will to eat and play.

Desverre er hun dritsmart, så jeg har egentlig ikke løst det der med at hun plutselig sitter på bordet når vi snur ryggen til. Hun sitter der som det mest naturlige i verden , men går motvillig ned ved beskjed.

Vi får ikke belønnet henne for å ikke gå opp siden hun ikke gjør det når vi ser på henne, og ikke pokker om jeg belønner den bikkja for å gå ned :P

Hun har forresten verdens søteste måte å sjekke om vi er våkne på, hun sniffer oss på øyenbryna og åpner vi ikke øynene da lager hun noen sutrende stønn før hun legger seg ned i midten med masse nnmngh nnghhhh lyder :wub:

  • Like 3
Guest lijenta
Skrevet

Alltid herlig å lese om radarparet og sjarme til Nico. Radarparet minner meg faktisk om da sønn var 5 og jeg kjøpte hund. Det ble mange fine sprø minner å ta med seinere i livet. Dumt jeg ikke skrev dem ned

  • 2 weeks later...
Skrevet

Så fantastisk ho ser ut! :D

Og en ekte puli personlighet! Man må jo bare elske de! <3 :D

Jah.. hun sliter ikke akkurat med manglende personlighet :lol:

Den sjarmen gjør at man slipper unna mye :wub:

Bare måten hun koser på ( hun gir klemmer ) gjør at hun tilgis det meste :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jeg blir litt så, å så søt :wub: , men hva er foran og hva er bak? :huh: Hihihi :icon_redface::icon_redface:

Det sies at det er derfor de skal ha lang rød tunge, så man ser forskjell :aww:

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...