Gå til innhold
Hundesonen.no

Thargelion sine groenendael


Carina
 Share

Recommended Posts

Verdens fineste lille gutt, arvtaker etter verdens fineste høye mørke som dessverre forlot meg så altfor tidlig. Han har store sko å fylle, lille Adagio, men så langt innfrir han og mer til. Jeg er så glad for at det kom en liten gutt til meg i Ida sitt kull, og enda mer glad for at han er alt jeg kan ønske meg i en brukshund. I og med at planen er å flytte utenlands til neste år, så vet jeg ikke hvilken gren vi kommer til å satse i. Dermed blir det å legge et generelt grunnlag første året, så får vi se hva vi finner på. Jeg tror han kan passe til det meste jeg. Og ja, jeg er KVALMT forelsket. :wub:

Adagio kom til verden den 18. mars, Ida hadde en enkel fødsel uten noe form for komplikasjoner, og hun ordnet alt selv. Selv om hun tok en pause etter sjette tispa, og fikk meg til å tro at det ikke kom noen hannhund til meg. :P Etter å ha hvilt halvannen time, satte hun i gang igjen, og ut kom Adagio. Jeg var littegranne skuffet, fordi jeg ville jo gjerne ha et par hannhunder å velge i, men i og med at Ida er flink prinsesse, så ordna hun selvsagt verdens kuleste fyr til meg, selv om han kom som eneste hanen i høneflokken. :D

Vi valgte hverandre vi, Adagio og jeg. Jeg husker en dag jeg satt i valpekassa, før de kunne gå, se eller høre noe særlig. Valpene våknet og skulle ha mat, og alle sammen krøp mot mor for å spise, bortsett fra en. Adagio krøp i motsatt retning, la hodet på foten min, og sovnet.

Siden den gang har han blitt mer og mer spinna gærn. Det nytter ikke å holde han innestengt i kompostbinger og lignende, han tar sats og hopper rett over, om han ikke bare bryter seg forbi de. Han henger i alt som dingler foran han, enten det er en bukse eller en søster. :whistle: Samtidig er han verdens største koseklump, han elsker å ligge på rygg i fanget og kline.

Ehh ja, jeg kunne nok skrevet mye mer, men har vel mistet de fleste allerede i kvalmt skryt. :D

Inni her ligger han, ikke engang en dag gammel:

130319-01.jpg

1 uke gammel

Adagio1uke.jpg

4 uker på de neste to bildene

130416-04.jpg

På bord for første gang, og vi kan streeekke oss vi, hehe

130416-05.jpg

6-7 uker

130428.jpg

8 uker

130512-02.jpg

11 uker

130607-01.jpg

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååh, så koselig! Jeg er så glad på dine vegne, Carina, men mest av alt på Adagio sine! Han har virkelig ikke aning om hvor heldig han er, og hvilket fantastisk liv med spennende utfordringer og artige aktiviteter som venter foran ham. Du skulle bare visst, Adagio! Heldige, heldige du! :kiss:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nydelig :wub: Lykke til med han! Hvor skal du flytte forresten?

Planen er å flytte til California, men visumet tar tiiiid (220 dagers behandlingstid).

Jøss for en herlig fyr! :) Du kunne skrevet sååå mye mer og jeg hadde fortsatt å lese ;)

Mer bilder?

Kommer nok mer bilder etterhvert, akkurat nå er det ikke mye tid til overs om dagene, hver valp skal ha sitt og de skal oppleve nye ting. Etterhvert som søstrene får nye hjem, så blir det mer tid for meg og Adagio, og daaaa blir det nok en del spamming. :D

Det blikket han har på 6-7 ukers bildet er bare :wub:

Ååå, du skulle sett han i virkeligheten, han er en sånn type som man nesten lurer på om ser sjela di. Vakreste brune blikket. :wub:

Jeg måtte gråte litt mens jeg leste jeg :) Jeg unner deg så en perfekt groen! Det fortjener du virkelig! Gleder meg til å se mer av denne karen :D

Aww, tusen takk. :wub:

Får han samme pels som mammaen sin?? :-)

Jeg tror han får litt bedre kvalitet, samt noe mer av den. Noe som ikke er et minus. :whistle: Hun har ikke akkurat mye av sånt noe. :P

Han er prikk lik mammaen sin altså! Nydelige lille Adagio :wub:

Ja det må jeg og si, prikk lik mamma jo :D Supersøt liten fyr, og jeg er sikker på at han kommer til å bli en skikkelig kjekkas! Gleder meg skikkelig til å følge dere videre!

Synes dere virkelig? Jeg synes ikke de er så like. :P Til sammenligning, her er Ida som valp, rundt 8 uker gammel:

100505-11.jpg

Åååh, så koselig! Jeg er så glad på dine vegne, Carina, men mest av alt på Adagio sine! Han har virkelig ikke aning om hvor heldig han er, og hvilket fantastisk liv med spennende utfordringer og artige aktiviteter som venter foran ham. Du skulle bare visst, Adagio! Heldige, heldige du! :kiss:

Maaaari, nå får jeg jo klump i halsen jo. :icon_redface:

Tusen takk for alle hyggelige kommentarer, dere er så søte at jeg blir helt rørt. :icon_cry: Håper jeg får ha denne flotte karen ved min side i mangemange år fremover. :wub:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes ikke han ligner på mammaen sin, jeg synes muligens han ser ut til å kunne bli pen ( no offence Ida, du er søt og vakker, men ikke på den utstillingsmåten liksom :) ) .

Uten at jeg er ekspert på groen-valper synes jeg at jeg ser langt mer av pappaen der.

Umulig å si enda, ( spesielt for meg) men jeg synes han ser veldig bra bygd ut. Han ser ut til å kanskje kunne komme til å se ut som en Groen slik jeg liker de.

Velbygd, kjønnspreg, ikke så snipete og med et våkent, men sanset, utrykk.

Mulig jeg bare ser det jeg vil se, siden jeg digger linjene til faren såpass :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes ikke han ligner på mammaen sin, jeg synes muligens han ser ut til å kunne bli pen ( no offence Ida, du er søt og vakker, men ikke på den utstillingsmåten liksom :) ) .

Uten at jeg er ekspert på groen-valper synes jeg at jeg ser langt mer av pappaen der.

Umulig å si enda, ( spesielt for meg) men jeg synes han ser veldig bra bygd ut. Han ser ut til å kanskje kunne komme til å se ut som en Groen slik jeg liker de.

Velbygd, kjønnspreg, ikke så snipete og med et våkent, men sanset, utrykk.

Mulig jeg bare ser det jeg vil se, siden jeg digger linjene til faren såpass :P

Ja, altså i mine øyne er mamma Ida selvsagt verdens nydeligste, men det er vel helst mammahjertet som taler, ikke rasestandarden. :P Han er penere enn mamman sin, og han er faktisk veldig fint bygd. Ser ut til å få et veldig sunt og godt eksteriør, hvilket er veldig viktig for meg. Alle ser egentlig fine ut, har en som er litt knapp, spesielt bak, ellers er det bryst og vinkler på de. :) Så er det vel en som er laaaang, men de er ikke sånn jevnt over så lange som jeg kanskje hadde "fryktet".

Edit: Og du ser akkurat det jeg ser, så da er vi isåfall begge på jordet pga linjene, hehe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...