Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nettopp i ba.no at det var noen russ som brøyt seg inn på akvariet her i bergen på natta, gått inn til pingvinene for å ta bilde. Da stoler jeg ikke på dem når det kommer til hund. Når de bryter så mange lover, bare for å ta et bilde..

Skrevet

Under oppsyn har jeg faktisk ikke problemer med å låne bort noen av kreka mine, jeg. De er ikke verre skrudd sammen enn at de takler både fulle folk og litt psshting (Dita har faktisk godt av det :P).

  • Like 3
Skrevet

Jeg hadde heller ikke hatt trøbbel med å lånt bort voffsen til et par russ som ville ta knuten, han hadde storkost seg! Jeg ville hatt greie på hva de skulle gjøre først, da.

Jeg tviler veldig, veldig sterkt på at russ som tar denne knuten rapper en fremmed hund på gata, setter på den pigghalsbånd og tupper den i buken mens de "tshhhh"er :P Det blir vel mer spørre om å få låne en hund og få den til å gjøre et par triks ellernoe. Og da er det faktisk bare å si NEI, som man ikke vil låne bort hunden sin til slikt.

Men jeg er enig i at formuleringen (bruk av hundehvisker - som forbindes med CM) er uheldig.

Skrevet

Jeg er egentlig litt overrasket over denne holdningen til russen. De fleste har vel vært russ selv, eller kommer til å bli det (dersom man er såpass unge). Det er ikke som at russen er en stor gruppe med ufordragelige folk. Det er helt vanlige elever på videregående skoler som har en siste feiring før de er ferdige. Jeg og mine venner var russ, og vi var like snille og ansvarsfulle som ellers. De som oppfører seg som idioter under russetiden er de samme som oppfører seg som idioter ellers.

Ja, russetiden gjør at ungdom tillater seg ting de ellers aldri ville gjort, og noen av disse tingene er langt over streken, men jeg tror de fleste ungdommer er bra folk de også. Det å holde "russen" ansvarlig for ting noen få idioter står bak, er som å stemple en hunderase som farlig fordi noen få individer har angrepet uprovosert.

  • Like 6
Skrevet

Mulig jeg er rar, men jeg foretrekker drita full russ foran drita fulle mennesker på min egen alder...

Damer som har runda 40 og desperat skal framheve hvor unge de er, samt gubber rundt 45 som har rundet panikkalderen og prøver å bøte på dette med å vinne enhver fest er langt verre enn russ i min verden. :drool:

Kan ikke tenke meg at mine hunder hadde hatt mer problemer med å møte en gjeng russ, en de har når vi daglig går turer der de møter massevis av barnehageunger.

Og jeg tror virkelig ikke meningen med denne knuten er å sette på helstrup og dominere fremmede hunder liksom.

Har et veldig avslappa forhold til russen.

De er unge, noen er dumme, men jevnt over er de vel helt normale ungdom.

  • Like 6
Skrevet

Jeg er egentlig litt overrasket over denne holdningen til russen. De fleste har vel vært russ selv, eller kommer til å bli det (dersom man er såpass unge). Det er ikke som at russen er en stor gruppe med ufordragelige folk. Det er helt vanlige elever på videregående skoler som har en siste feiring før de er ferdige. Jeg og mine venner var russ, og vi var like snille og ansvarsfulle som ellers. De som oppfører seg som idioter under russetiden er de samme som oppfører seg som idioter ellers.

Ja, russetiden gjør at ungdom tillater seg ting de ellers aldri ville gjort, og noen av disse tingene er langt over streken, men jeg tror de fleste ungdommer er bra folk de også. Det å holde "russen" ansvarlig for ting noen få idioter står bak, er som å stemple en hunderase som farlig fordi noen få individer har angrepet uprovosert.

En liten motsigelse her du :P

Russetiden kan fint sammenlignes med nordmenn i syden. Folk gjør ting de vanligvis ikke ville gjort. Vanlige folk blir til idioter. Litt sånn "alt er lov" holdning. Jeg har aldri hatt noe spesielt til overs for russ, ikke en gang da jeg var russ selv, nettopp fordi jeg så hvordan folk forandret seg. Selvfølgelig klarer jeg likevel å se at flesteparten er ok. ;)

Jeg tror som nevt tidligere heller ikke at denne knuten kommer til å bli et problem. :)

Skrevet

Forøvrig hadde Tequila elsket å bli lånt bort til russ. Det hadde sikkert blitt bursdagjulnyttår tipper jeg :lol: Hun kunne i grunn blitt slengt veggimellom uten å få varige mentale mèn :P Khela som ikke er like trygg, egentlig ganske veik, hadde takla det utrolig dårlig.

De aller færreste vil vel komme med spark i buken altså, klarer ikke se for meg det. Noen tar det sikkert så bokstavelig at de hvisker til bikkja :lol:

  • Like 1
Skrevet

Når begrepet hundevisker kan tolkes som struping, nøkk og spark i nyrene eller brystkasse ved hjelp av fulle mennesker så stiller jeg meg veldig skeptisk. Tror Keo skal få være hjemme fra jobb til den 18.

Etter å ha fått hjernerystelse pga vannballong fra 9. etg i hodet, sigarettsneiper kastet på seg, blitt blottet til, spruta vann på, jokket på og kjeftet usaklig til så har jeg ingenting til overs for russ, enda jeg skulle vært det selv i fjor og i år.

Skrevet

Jeg har absolutt ingenting i mot russen (var jo russ for et par år siden bare..) - om de oppfører seg nogenlunde som vanlige mennesker.

Men om noen hadde kommet og "tshh-et" Luiz i siden/annet sted, da hadde jeg virkelig blitt sint..!

En god venninne av meg gjorde det en gang Luiz var biiitteliten, og jeg ble vel først sjokkert, så flyforbanna..

Men om knuten tolkes som at man skal være mer dyretolk - "jeg føler du trenger å løpe/du vil ha mer kos/øret ditt klør" - så vær så god!:-)

Skrevet

Quotene fungerer ikkefor meg lengere, men dette er svar til Elisabeth. Jeg ser at jeg ikke formulerte meg så tydelig. La meg prøve igjen!

--

De som oppfører seg som idioterunder russetiden er de samme som oppfører seg som idioter ellers. (altså de som går langt over streken, og gir russen et dårlig rykte)

Ja, russetiden gjør at ungdom tillater seg ting som de ellers aldri ville gjort (som å campe i rundkjøringer, krype på alle fire i sentrum, skyve en klinkekule gjennom klasserommet med nesen, og generelt oppføre seg barnslig og tullete), og noen av disse er langt over streken (som å ødelegge ting, kidnappe og mobbe folk, osv).

--

Det var sånn jeg mente det! ;)

Skrevet

De fleste har vel vært russ selv?

Jeg irriterer meg over bråkete russ med ekstremt høy musikk. Det var ikke sånn da jeg var ung! :P

Men jeg generaliserer ikke, jeg liker de akkurat like lite som jeg liker andre som bråker om natta.

Da jeg var ung ( fnis) var det et problem med russ som tutet på hester. Det er tusen ganger farligere enn å tøyse litt med en hund.

De er unge, de er dumme og de er fulle. Rekk opp hånda de som aldri har vært der ..

  • Like 4
Skrevet

Jeg har aldri vært russ, og egentlig glad for det. Jeg har vært ei gammel kjerring så lenge jeg kan huske når det kommer til dårlig oppførsel ;p

Skrevet

En fantastisk idiotisk knute. Selv om jeg personlig ikke er så bekymret, kan det jo plutselig hende at en av trådene i "hundesaker i media" omhandler en russ som fikk bitt av nesen. Ikke kult.

Skrevet

Vært utsatt for trøtte "hundehviskere" i dag vi. De ville egentlig ha Nix, men de får nøye seg med å prate med Asti, han er den som synes fjollete jenter er stas. Han var med på leken og synes det var stas med jentene som jeg hadde bestukket med godbiter :D Så 5 lykkelige russ har nå fløyte i lua. Fjollete ja, slitsomme ja, men stort sett veldig greie synes jeg :)

  • Like 7
Skrevet

Var ingen som ville hviske til mine hunder i dag.

Går daglig i området som russen årlig bruker til russedåpen, og det var noen få trøtte russ som var og rydda opp etter gårdagen.

Så det er faktisk noen av de som er flinke og greie ungdommer!

Men de hadde visst ikke så lyst på fløyte i lua, for vi fikk gå i fred.

  • Like 4
Skrevet

Jeg var ikke russ... Er det en selvfølge at de fleste har vært det? :)

Ja :) De fleste har vært russ, selv om selvfølgelig ikke alle har det.

  • Like 1
Skrevet

De fleste er jo enkelt sagt "over 50%". På vg3 på skolen min var det 4 stk av 180 +/- som ikke var russ liksom. Det er flere russ enn ikke-russ på vg3.

Skrevet

Jeg var ikke russ... Er det en selvfølge at de fleste har vært det? :)

Ganske vanlig å ha vært russ ja :)

Russetiden er en koselig tid synes jeg, liv og røre, masse glade mennesker, det skjer litt liksom. I like :D Skjønner meg ikke på det massive "russehatet" som dukker opp hvert år.

  • Like 2
Skrevet

Ganske vanlig å ha vært russ ja :)

Russetiden er en koselig tid synes jeg, liv og røre, masse glade mennesker, det skjer litt liksom. I like :D Skjønner meg ikke på det massive "russehatet" som dukker opp hvert år.

Jeg er ikke særlig fan av russetiden :-P men kan hende jeg har vært uheldig med å ha møtt utrivelige russ.

Skrevet

Jeg er ikke særlig fan av russetiden :-P men kan hende jeg har vært uheldig med å ha møtt utrivelige russ.

Jeg har aldri opplevd noe utrivelig faktisk... men er jo klart at ikke alle russ oppfører seg like pent da. Jeg liker bare å høre "dunk dunk" i det fjerne, musikk om kveldene osv, Norge er så stille, alle sitter inne!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...