Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dette er ikke snakk om min hund, men en bekjent sin hund.

Det er en tispe på 5.5 år, middels stor rase.

De siste måndene så har magen hennes blitt enormt stor, trodde hun hadde blitt feit, men over ribbebeina er hun perfekt, men magen er enorm og kjennes helt stinn ut:/ ellers har hun løpetid nå, ikke merket noe på almenntilstand annen at hun drikker visst veldig mye mer en før.

Er det noen som her hørt eller sett noe lignende?

Det å få hunden på dyrlegen er ikke første(sånn sett ikke andre eller tredje) prioritet med eiern dessverre...

Hadde jeg hatt penger nok selv hadde jeg tatt henne med selv og fått sjekka, for det må vere noe gale slik magen hennes ser ut :(

Skrevet

Jeg skal ikke utale meg om hva som kan være galt, men hvis hunden er så dårlig, så må den jo til dyrlegen! Jeg lurer på hvorfor ikke eieren vil prioritere det jeg?!? :icon_confused:

Skrevet

Det er vel sjeldent man overlever flere mnd med limorbetennelse (?) så det er kanskje ikke så akutt, men normalt er det jo ikke og det kan jo sikkert være alt fra mark til svulst til cushings, eller noe helt annet. Dyrlege burde absolutt være neste på listen.

Skrevet

Lukket livmorbetennelse var det første som slo meg, siden hun drikker mer enn normalt.

Men når hun har løpetid nå, kan det vere livmorbetennelsa da?

JEg tror jeg må bare finne en måte å skaffe penger å ta henne med selv :( synes ikke det ser bra ut i det hele tatt ;(

Skrevet

Men når hun har løpetid nå, kan det vere livmorbetennelsa da?

JEg tror jeg må bare finne en måte å skaffe penger å ta henne med selv :( synes ikke det ser bra ut i det hele tatt ;(

Send bekymringsmelding til mattilsynet... Sånne folk bør ikke ha hund.

Skrevet

Min hund (9 år og kastrert) har noe lignende. Stor, tidvis stram og oppblåst mage, men fin over ryggen og ribbeina. Magen går utover istedenfor innover etter ribbeina. Han har lavt stoffskifte og en ørliten medfødt hjertefeil, men ikke Cushings. Har tatt ultralyd av magen og ikke funnet noe, og er regelmessig på kontroll i forbindelse med stoffskiftet. Allmenntilstand fin, normal+ vekt. Dyrlegen og jeg har bare konkludert med at han er sånn.

Det behøver altså ikke være cushings, men det er en svært alvorlig sykdom om den ikke behandles, så dyrlegen bør absolutt avlegges et besøk.

Skrevet

Hun er rett å slett ekstremt forstoppa. Hun har bæsja, så ingen ha tenkt den tanken, men hun er rett å slett full i bæsj. Drikkinga er vi ikke sikker på, siden alt i urinprøven var fint, så vi skal måle hvor mye hun drikker en stund:-)

Skrevet

Hun er rett å slett ekstremt forstoppa. Hun har bæsja, så ingen ha tenkt den tanken, men hun er rett å slett full i bæsj. Drikkinga er vi ikke sikker på, siden alt i urinprøven var fint, så vi skal måle hvor mye hun drikker en stund:-)

Oisann! Hva skulle gjøres for å få ut bæsjen da? :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...