Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Enya er snart 12 mnd og det er ikke så mye igjen av valpeforet. Så jeg tenker å bytte når det er tomt. Da går vi fra RC poodle junior til Orijen six fish :)

Når er det egentlig "riktig" å bytte til voksenfor? På valpeforet vårt står det at det skal brukes opp til 10 mnd.. Men det gjør vel ikke noe å bruke det lenger?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Guest Klematis
Skrevet

Han fikk valpeforet til RC frem til det sto på pakka at han skulle få voksenfor. 8 mnd.

Skrevet

Varierer veldig fra hund til hund. Når hunden begynner å legge litt vel mye på seg i forhold til hva jeg føler er "normalt" for en valp, så bytter jeg til voksenfor. Har brukt valpefor på voksne hunder og ;)

Guest Michellus
Skrevet

Angus var vel året, mens Alice har spist nr 25 siden hun kom hit ni måneder gammel :)

Guest Jonna
Skrevet

De får en sekk (2 mnd) mer eller mindre pga str på kulene da valpene mine så langt prøver innhalere også store förkuler.

Så de er vel rundt 4-5 mnd når de går over på voksenför.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Begge mine får valpeforet til V&H. Ene er 15 mnd og andre er snart 6 år. Av tørrfor gikk den voksene over fra høyenergi tørrfor til valpefor da jeg fikk valp og jeg begynte vel å kjøpe tørrfor til voksen hund da yngsten ble 8-9 mnd. De får mest vom og hundemat da. Nå må jeg slutte med valpeforet deres fordi de slutter å selge det i 20 kg blokker, så da blir det nok en kombinasjon av nr 33 og 25 (eldste er ikke noe glad i nr 25).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...