Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det har vært mye snakk om dette i AN og jeg ble litt nysgjerrig. Jeg har venninner som mener de aldri vil treffe noen fordi de sjeldent er på byen og ikke vil prøve nettdating, men det finnes da vel andre måter å treffes på.

Jeg hører også ofte at folk fniser litt når nettdating blir nevnt, men det har vel blitt nokså vanlig etterhvert, selv om alle ikke vil innrømme at de har en slik profil :P

Selv møtte jeg min samboer på møteplassen og vi har vært sammen i straks 1,5 år :)

  • Svar 100
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg er en night elf druid og han er en human warlock. Så der.

Match.com Min er både sjernert og stille av seg, og heller ikke den som skravler mest på nett. Men det var da noe med han som gjorde at jeg ble mye tøffere enn jeg pleier, og vips var han invitert på

Kamphundmiljøet.

Skrevet

Vi møttes på fest på veterinærhøgskolen. :) Jeg studerer der og han var med en vennine. Jeg la han til på facebook, og så ble vi kjent med å prate sammen der hver kveld i en uke, før vi hadde vår første date.

Skrevet

Vi møttes på nett, men på IRC. Dette var i gamle dager, før nettdating var det store. :P

Begge har en del venner der og var på et par felles kanaler i studietiden, og så tok han kontakt med meg privat en dag han la merke til at jeg var utafor. Så snakket vi i timesvis daglig noen uker og så ble vi sammen.

Vi er forøvrig begge fortsatt aktive på irc og det er vår primære kommunikasjonskanal når ikke begge er hjemme og i samme rommet. ;)

Skrevet

Han jobbet i en butikk ikke langt fra 7-elevenen jeg jobbet på, så første møte vårt så satt jeg i vasken på 7-eleven, mens han snakka med hun andre som jobba der siden de hadde snakka en del fra før. Fant ut at begge spilte wow, så vi begynte å spille sammen (:

  • Like 1
Skrevet

Jeg lurer også på hvor disse flotte mannfolka som jeg potensielt kan bli interessert i, gjemmer seg. Jeg finner dem i hvert fall ikke! :gaah:

Jeg er på en datingside, men det er ikke akkurat så mye æksjon der.... :P

Jeg traff for øvrig eksen min på en chatteside på txt-tv :D

Skrevet

Jeg lurer også på hvor disse flotte mannfolka som jeg potensielt kan bli interessert i, gjemmer seg. Jeg finner dem i hvert fall ikke! :gaah:

Gi meg beskjed om du finner ut hvor! :P

Skrevet

Gi meg beskjed om du finner ut hvor! :P

Der er mange her, men endten har de kærester eller også er de for generte til have lyst til at blive kendt… :no:

Skrevet

Gi meg beskjed om du finner ut hvor! :P

Will do! :P Det er litt frustrerende til tider, jeg vil jo gjerne ha en kjæreste og noen å bli ekstra glad i..... :sleep:

Guest lijenta
Skrevet

Der er mange her, men endten har de kærester eller også er de for generte til have lyst til at blive kendt… :no:

Men du får ta iniativ da Pajko.

Det er da værre for meg jeg er blitt såpass gameml at det å finen han som er verdt å ta vare på omtrent er umulig for det er jo ikke bare j som har gangsynet i behold så ja dem er opptatt :icon_confused: :icon_confused: Jeg vil finne en som er verdt å ta vare på samtidig som han er singel og det er jo umulig blæ

Skrevet

Vi flyttet inn i samme bofellesskap før vi engang hadde møtt hverandre, så vi bodde sammen allerede før vi ble sammen :)

Gikk vel nesten et halvt år før jeg ble noe særlig kjent med han da, sjenert som jeg er..

Skrevet

Men du får ta iniativ da Pajko.

Det er da værre for meg jeg er blitt såpass gameml at det å finen han som er verdt å ta vare på omtrent er umulig for det er jo ikke bare j som har gangsynet i behold så ja dem er opptatt :icon_confused: :icon_confused: Jeg vil finne en som er verdt å ta vare på samtidig som han er singel og det er jo umulig blæ

Jeg tog initiativ, men fik afslag… Men kan ikke sige at jeg ikke forsøgte :) Havde bare håbet på et andet outcome… Finder sikkert snart en eller kanskje han finder ud af, at han gerne vil lære mig at kende… Jeg håber det.

Guest lijenta
Skrevet

Jeg tog initiativ, men fik afslag… Men kan ikke sige at jeg ikke forsøgte :) Havde bare håbet på et andet outcome… Finder sikkert snart en eller kanskje han finder ud af, at han gerne vil lære mig at kende… Jeg håber det.

Krysser fingrene for at det løser seg for deg til det beste

Skrevet

Så lenge man ikke er eremitt så treffer folk flest andre mennesker hver dag. Man man må ikke registrere seg på sukker.no eller gå på fylla hver helg for å finne seg en livsledsager. Men jeg tror mange hadde vunnet mye på å være litt modigere i hverdagen. ;)

  • Like 3
Skrevet

Night elf priest & human warrior, så på nettet altså. Har vært sammen i snart 3 år nå :)

Synes forsåvidt ikke at det er noe vanskelig å treffe mannfolk, men jeg skulle gjerne hatt en datingside for å treffe venner. Jeg synes ihvertfall det er vanskelig å finne felles venner til meg og kjæresten som har våre interesser. De folka treffer vi jo på nettet, men hadde vært gøy med folk vi kunne vært med til vanlig også, dratt på kino, spilt bordspill og spist god mat sammen med. :P

  • Like 7
Skrevet

Night elf priest & human warrior, så på nettet altså. Har vært sammen i snart 3 år nå :)

 

Synes forsåvidt ikke at det er noe vanskelig å treffe mannfolk, men jeg skulle gjerne hatt en datingside for å treffe venner. Jeg synes ihvertfall det er vanskelig å finne felles venner til meg og kjæresten som har våre interesser. De folka treffer vi jo på nettet, men hadde vært gøy med folk vi kunne vært med til vanlig også, dratt på kino, spilt bordspill og spist god mat sammen med.  :P

Bestekompisen til min kjære kommer fra England, de møttes via WoW og han flytta til Noege pga oss, og bor sammen med oss xD jeg og min kjære begynte å snakke skikkelig via wow.

Inviter de du treffer på netter bort! Vi dro til England for å møte han som flytta til oss, og møtte enda flere av de vi spilte med!

Skrevet

Match.com Min er både sjernert og stille av seg, og heller ikke den som skravler mest på nett. Men det var da noe med han som gjorde at jeg ble mye tøffere enn jeg pleier, og vips var han invitert på besøk, og vips var vi sammen, og vips bodde vi sammen og brått var det jammen en unge her og. :wub:

  • Like 11
Skrevet

Jeg møtte han første gang da jeg tok kontakt med han via internkanalen til lufthavnen for å prøve å fikse en vannsalutt til min daværende kjæreste som skulle slutte i jobben :P Vi hadde mailkontakt fram og tilbake om emnet, og det ble stille i 5 mnd mellom oss.

Det ble slutt mellom meg og den daværende kjæresten i mellomtiden av helt andre grunner. Etter 5 mnd kom vi plutselig i snakk igjen, jeg og min nåværende kjæreste. Ikke overraskende delte vi noen felles venner på facebook, og etter at vi var hysterisk enige om politikk i en statusdiskusjon gjenkjente jeg hans navn. Jeg syntes han var innmari kjekk (fnis :lol: ) og var så freidig at jeg sendte han ei melding. Jeg hadde aldri sendt en slik melding hadde jeg ikke innerst inne håpt og bedt til gudene inni meg om at han skulle ta kontakt og vise interesse for meg. Så den var skikkelig undertone "PLIS add meg som venn og snakk mer med meg!". Ante ikke om han hadde kjæreste eller noe, det var bare flaks :lol: Husker den som det skulle vært i går (er et par år siden nå):
"Hei, var det ikke deg jeg snakket med ang vannsalutten i fjor sommer? Tusen takk for hjelpa, og hyggelig å se deg her. Godt å se det er flere vettige folk her i verden ;) "

And so we are here today :P Facebook altså, hva skulle man gjort uten!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...