Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei! skal melde vovven på sporprøve og vi trenger mer trening, eller JEG trenger mer trening på å lese hunden og lurer derfor på om det er noen som vil hjelpe meg å legge et spor.
sist gikk vi et 3-4 timer gammelt spor i et forferdelig terreng, usikker på hvor langt det var men tok ca 10-20 min å gå det.
Hunden er litt skeptisk til fremmede så det er god trening for henne at det går en fremmed person med oss når vi går sporet også.

Hadde vært veldig fint om noen ville hjelpe oss :)

Skrevet

Jeg kunne gjerne tenkt meg å være med også! Men jeg har null praktisk erfaring da, og en bullegutt på 7 mnd. Jeg lærer fort da, kan ikke snakke for bikkjen :P

Skrevet

Eg trur eg vil. Dvs, eg vil veldig, men eg sitter liksom litt fast i sofaen.

Har eit lite blodsporkurs og eit lite "vanlig" sporkurs bak oss, har ikkje så mykje trening, så kan sikkert ikkje bidra med så mykje anna enn fysisk tilstedeværelse. :ahappy:

Skrevet

Alt hjelper! ja det er blodspor det er snakk om ;)
Korte spor, lange spor, så lenge jeg ikke vet hvor sporet går og det er noen hunden ikke kjenner som går bak oss er all trening god trening :)

Skrevet

Jeg vil være med! Det kjedeligste i verden er å legge ut spor (hunden får jo ikke være med), så jeg kunne gjerne tenke meg at vi legger ut spor til hverandre. Jeg kan feks tilby spor på Damsgårdsfjellet :) Hørte om noen som brukte buljongvann for å spore på, det er lettere tilgjengelig enn blod. Så kan premien være noe godis, blir kanskje vanskelig å få tak i skank eller favorittleke?

Skrevet

Ja, planen var jo å legge spor for hverandre :)

Jeg kan høre med morfar om han har noen skanker i fryseren sin.
Vi hadde tre, men mamma klarte å glemme å legge dem i fryseren når vi flyttet så dem ble ødelagt, det stinket! så nå har vi bare en :/

Skrevet

Eg heiv min i førre veke, den stinka. :x Blod går greit å få tak i da, værre med skank kanskje. Mulig nokre hundeklubbar veit om? Eg fekk min på kurs hjå retrieverklubben i si tid.

Skrevet

Stinka den selv om den lå i fryseren? :|

eller lå den kanskje ikke i fryseren?

Den låg i frysen ja, men har vore nokre turar inn og ut av frysen, tint og fryst igjen og sånt. :P

Skrevet

Eg har flere skanker og 6-7 liter blod i fryseren. De fleste skankene er store nok til å kunne deles opp også :) Finne en dag som passer kanskje? Helst helg for min del.

Det høres jo helt supert ut!

Jeg er opptatt neste helg, mulig jeg må passe hundene til besteforeldrene mine på Askøy helgen etter der igjen, skal høre med henne når det var

  • 2 weeks later...
Skrevet

@MegaMarie Sleng deg på Silje, Line og meg om du har lyst å gå spor da vel :)

Ja, gjerne! Er det blodspor dere går også? Jeg er mest interessert i NBF skogsspor, men det hadde vært moro å prøve blodspor en gang.

Skrevet

Ja, gjerne! Er det blodspor dere går også? Jeg er mest interessert i NBF skogsspor, men det hadde vært moro å prøve blodspor en gang.

Silje fokuserer mest på markspor nå, jeg går skogsspor med Edgar :) Vi kan gå blodspor en gang om du har lyst til det :)

  • Like 1
Skrevet

Silje fokuserer mest på markspor nå, jeg går skogsspor med Edgar :) Vi kan gå blodspor en gang om du har lyst til det :)

Ja, jeg har jo prøvd å få til spor med Silje lenge :P Bare gi en lyd når, jeg er med! :D

Skrevet

Eg tykkjer sånn generelt at det er litt eksluderande å komme inn i ein tråd der TS søker folk som vil gå spor, og kun invitere med ein av dei aktive i tråden altså. :P Eg skjønar at folk kjenner kvarandre utanom forum og slikt, men eg ville nok ha tatt akkurat den biten på pm. ;)

Ellers, for alle i tråden og andre :P, så tar eg gjerne ein dag med litt organisert (og mindre organisert) sporgåing framover. Eg kan ofte på dagtid denne månaden, og sannsynligvis heile komande helg. :)

  • Like 5
Skrevet

Nå tror jeg mamma har meldt på konkurranse om to uker,hjelp!
For meg så passer alle ukedager utenom torsdag, og til helgen er jeg å passer hunder på Askøy, men der har jeg tilgang på både blod, skanker og terreng :)

Skrevet

Vi skal på sporprøve helgen som kommer, også er det jo NKK Bergen etter det.
Hadde vært veldig hjelpsomt å fått gått et spor med noen ukjente innen førstkommende helg, men det tviler jeg på at jeg får tid til :ahappy:


Skrevet

Er det mulig for nybegynnere/uerfarne å være med? :) Kan lite om spor, har bare prøvd blodspor 1 gang med min forrige hund, men har gjerne lyst å prøve med Zana (6 mnd).

  • 3 weeks later...
Skrevet

Som Lisa så kunne eg og tenkt meg å prøve dette, men er heilt blank! Einaste vi har søkt opp så langt er godbita inne og ute. Men merka i vinter (når man lett kunne sjå fotspor i snøen) at Theo av og til fulgte et og samme menneskespor ganske lenge. Trur han hadde likt å gå spor :)

Skrevet

Jeg vil gjerne være med å lære blodspor! Har lyst å trene min 6 mnd gamle husky på det, og prøve oss på konkurranse om hun liker det.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
    • Veldig bra! Da har du gjort det helt riktig  
    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...