Gå til innhold
Hundesonen.no

Stasjonsvogn til 30.000 - 40.000 kr med stort bagasjerom.


Recommended Posts

Skrevet

Skal kjøpe meg en gammel stasjonsvogn til 30.000 - 40.000 kroner. Skal ha fem seter bil. Hvilke biler i den prisklassen har stort bagasjerom? Jeg skal ha et Herkules dobbelt hundebur størrelse Large inn der.

Hvordan finner man ut hvor stort bagasjerommet er på biler på finn.no. på nett? Er litt kjipt å kjøre langt for å se på forskjellige biler så det er lettere å se på nett.

Har dere en billiste over de gamle bilene som det passer en Herkules Dobbelt Large? Biler fra år 1998-2004 ? Jeg har kun funnet en billiste over de nye bilmodellene men jeg finner ikke for gamle biler.

Noen her som har en stasjonsvogn til ca. den prisen her? Hva slags bil har dere? Gjerne biler av bagasjerommet.

Skrevet

Mondeoen har stort bagasjerom iallfall. Jeg har en toyota avensis, litt mindre bak pga hjul -buene som tar i forhold til mondeo, men fortsatt rikelig med plass til stort bur (jeg skulle egentlig ha grind, men har egentlig konkludert med at jeg må ha bur fordi det er så stort)

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 4

Skrevet

Hva med Volkswagen Passat stasjonsvogn?

Takk for link. Men det er biler fra kun 2006 og 2008 der. Er det mye likt for biler fra (1998-2003) som fra 2006 og 2008 som den linken der viser?

Passaten har jo stort bagasjerom.

Hvor mye som er likt varierer nok fra bil til bil. Passaten har jeg et inntrykk av at har vært veldig lik, mens en toyota yaris har endret seg.

Du kan lete etter spesifikasjoner på de modellene du er intr i, og sammenligne?

Evnt kan du spørre selgere om innvendige mål i bagasjerommet? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Guest lijenta
Skrevet

Spør bileier om dem kan måle bagasjeromet for er det over den og den størrelsen så er du intressert i bilen. Du må si du skal ha et hundebur inni så dem må måle mellom hjulbuene på bredde og det korteste på lengden.

Størrelsen på bagasjerommet varierer fra modell til modell og er forskjellig innenfor samme modelll men forskjellige års. Det siste jeg ahdde stasjonsvogn opel astra, husker ikke årene men så kkjjøpte jeg en ny opel astra stasjonsvogn noen år nyere ogden hadde mindre bagasjerom.

Skrevet

Jeg har Passat :)

2000-modell.

Målene i bagasjerommet er (ca.):

Bredde v. hjulbuer 100 cm, ellers 115 cm.

Dybde 100 cm

Høyde 83 cm (på det laveste)

Legge til: Vi kikka hovedsaklig på BMW 5-serie, Audi A6 og Saab 9-5.

Disse er romslige, men kjenner ikke nøyaktige mål i bagasjerommet.

Skrevet

Vi har en Volvo 945, meget stor plass til det meste. Den er også billig å vedlikeholde, og er generelt solide bilder som tåler litt på en parkeringsplass. Har gått nå 450 000 km og går enda langt. Ville også vurdert Volvo 850, stor plass men mer moderne enn 945. Mange biler har avrundet form bak, som kan vanskeliggjøre å få inn buret.

Skrevet

Har ingen mål og heller ikke hundebur selv, men vår Citroën berlingo har fem seter og stor plass bak. Verdt å sjekke ut kanskje :-)

Skrevet

Jeg har A6 99 mod. og Herkules condor str. L Og har vel ca. 20 cm +- med plass på siden. Ser at lengden/dybden og høyden er den samme på mitt bur og dobbeltbur i str. L, så er vel ikke utenkelig at A6 fra 1998 mod og oppover kan passe til ditt bur :)

Edit: Ville bare legge til at bagasjerommet på A6 kan se litt mindre ut pga. bagasjenett"dings" som er festet øverst på baksetene, denne er det bare til å ta vekk :)

Skrevet

Nå har vi en helt annen type bil.

Men vi reiser mye med hund, og har da hatt en hel del leiebiler hvor vi trykker inn flykassene, bagasje osv.

Så vi har gjort oss en del erfaringer på den måten.

Har dere sett på Skoda Oktavia?

Ok bil med romslig bagasjerom, og for i underkant av 40 000 kroner finner man på Finn.no 2004 modeller, og eldre enda billigere.

Denne klarte "burtesten" vår, altså to Atlas 50 i bredden.

Det klarte derimot for eksempel ikke WW Passat.

En annen som er veldig romslig er Citroen C5.

Er selv litt skeptisk til eldre Franske biler, men alle er jo ikke det.

Vi hadde en slik som leiebil i fjor, og den var utrolig romslig.

Denne finner man også en hel del av til i underkant av 40 000, nyeste jeg så i et kjapt søk var 2005 modell.

Skrevet

Takk for svar.

Kan noen skrive måla bak i baksetet deres hvis dere har en stasjonsvogn i den prisklassen der? Eller om dere evt. har Herkules Dobbelt bur Large som buret passer inn i.?

Er så vanskelig å se målene bare ved å se på bagasjen på bilde på finn.no.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...