Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden det virker som mange her inne har bur fra Kela kunne jeg gjerne tenkt meg å se bilder av de forskjellige variantene, både standard og spesialtilpasset. Tenker på å kjøpe ett selv, og hadde vært fint å se hva slags løsninger folk har valgt (sikkert interessant for andre og).

Så sleng inn bilder, husk å skriv hvilken bil det brukes til, slik at man kan enkelt søke i tråden for å finne sin bil (og gjerne hva slags hund + prisen på buret).

(edit: nå fant jeg en tråd, ikke ved å søke på forumet, men ved å søke på google. Men var mye snakk der da, så kanskje fint med en ren bildetråd uten for mye annet, så kan spørsmål tas i den andre tråden eller noe?

og her er en generell bilburtråd.)

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har det til to malamuter i en Ford Transit Connect. Har dører tilpasset sidedørene + dørene bak. Buret har 30 cm bein slik at jeg får utnytta plassen under til bagasje. Betalte vel 3000 kr tror jeg. V

Ny bil og nytt bur i september/oktober 2013. Borret hull i boksen på toppen og stripset den fast. God lagringsplass for leker, kobbel, vannskål og annet pøh! Bilen er en berlingo multispace 2010

I dag har jeg fått Kela-buret mitt Synes det ser kjempefint ut, litt skrangling på to av dørene men fikk en til å hjelpe meg å stramme låsen litt så da ble det mye bedre Sånn ser det ut

Posted Images

Skrevet

Ring Kela-mannen. Han er innmari hyggelig fyr, men han er en du må ringe til, ikke mail. Også forteller du hva slags bil du har og str på hunden og vips så har han løsningen på hvordan plassen blir utnyttet best mulig. Også får du pris på produktet. Ferdig! :ahappy: Trenger ikke å være mer komplisert.

Enkleste er ofte det beste, bare spør @ :sleep:

Jaja, men vil gjerne se bilder jeg da, før jeg bestemmer meg for noe (synes det er spennende å se uansett :) )

Skrevet

IMGP0594_zps59da96c6.jpg

Har det til to malamuter i en Ford Transit Connect. Har dører tilpasset sidedørene + dørene bak. Buret har 30 cm bein slik at jeg får utnytta plassen under til bagasje. Betalte vel 3000 kr tror jeg. Veldig, veldig fornøyd!

  • Like 4
Skrevet

Ny bil og nytt bur i september/oktober 2013.

Borret hull i boksen på toppen og stripset den fast.

God lagringsplass for leker, kobbel, vannskål og annet pøh! :)

Bilen er en berlingo multispace 2010 med 5 seter.

Jeg ville ha bur som var av maks dybde av hva bagasjerommet tillot og en bredde på ca 55+58 cm, høyde ca 70. Kelamannen dro selv til forhandler i nærheten å ordnet med eksakte mål, buret endte med bredde på 59+56 cm.

I tillegg bestilte jeg nødluke bak og støvkant nederst, pris 3500 + frakt.

1380157_10201371712669417_256831838_n.jp

  • Like 3
Skrevet

Ny bil og nytt bur i september/oktober 2013.

Borret hull i boksen på toppen og stripset den fast.

God lagringsplass for leker, kobbel, vannskål og annet pøh! :)

Bilen er en berlingo multispace 2010 med 5 seter.

Jeg ville ha bur som var av maks dybde av hva bagasjerommet tillot og en bredde på ca 55+58 cm, høyde ca 70. Kelamannen dro selv til forhandler i nærheten å ordnet med eksakte mål, buret endte med bredde på 59+56 cm.

I tillegg bestilte jeg nødluke bak og støvkant nederst, pris 3500 + frakt.

1380157_10201371712669417_256831838_n.jp

Hvor mye betalte du i frakt?? :-)

Skrevet

2 stk enkle Keela bur til mastiffane med metallbunn, støvkant nederst og oppbevaringshylle på topp. Burene er 115x75x80cm, og kosta 2200kr pr stk. Burene er laga etter mål til bilen (Transporter). Er igjen eit par cm i mellom burene, og det er for å få burene lettare på plass fordi burene må løftast inn i bilen frå bakluka, fordi dei er breiare enn sidedørene. :)



post-11570-0-81288300-1393719060_thumb.j

Skrevet

Så lite??? hvordan er det mulig? :-)

Fikk tips av kelamannen om å kontakte Langeland transport som holder til i Arna, ca en halvtimes tid unna. Han hadde sendt bur med de før.

Kelamannen kjørte buret til deres terminal, også fraktet de det hit. Og flaks for meg så bor sjåføren deres en km unna meg, så jeg fikk det nesten på døren :)

  • Like 1
Skrevet

Det vi hadde ble laget for å få plass i en Mini cooper, tok bagasjerom + det ene baksetet. Pris: 2500kr.

IMG_0209_zpsecd5db9a.jpg

  • 4 weeks later...
Skrevet

Mitt Kelabur for Mitzubishi Grandis (varebil). Bagasjerommet er 190 cm langt og 106 bredt (på det smaleste) og har høy kant ved bakluka. Burene brukes til border collier og jeg har ulik størrelse på burene, slik at jeg evt kan få to hunder inn i ett bur om det skulle være behov.

To enkeltbur:

100 x 52 x 75 cm med en dør + 80 x 52 x 75 cm med 2 dører (side og front).

Disse burene kan stå ved siden av hverandre og bak hverandre slik at jeg har en fleksibel plassløsning i bilen. Total kostnad var 3400,-

IMG_5527_zps3a4e0433.jpg

IMG_5529_zps2d81a40b.jpg

IMG_5531_zps9da7e3f7.jpg

IMG_5530_zpsc70145ff.jpg

  • Like 2
Skrevet

Det vi hadde ble laget for å få plass i en Mini cooper, tok bagasjerom + det ene baksetet. Pris: 2500kr.

IMG_0209_zpsecd5db9a.jpg

Dette står nå i vår Skoda Octavia stasjonsvogn. Vi har vært superfornøyd :)

Er til salgs for øvrig.

Skrevet

Kan feste hengelås på den ja. :)

Jeg tenkte mer på om han har mulighet til å lage lås :P hehe! ikke hengelås :-) men kjekt å vite at det går å feste på hengelås.

Skrevet

Hvor trygge er disse burene i forhold til Variocage og Herkules og sånn? eller spiller det kanskje ikke så stor rolle når kræsjen er et faktum?

Det vet jeg ikke. Jeg har alldri vært i noen kollisjon med mitt Kelabur. Det jeg kan si er at det er tungt og solid. Jeg har aldri bekymret meg for at det ikke skulle være trygt iallefall.

Skrevet

Hvor trygge er disse burene i forhold til Variocage og Herkules og sånn? eller spiller det kanskje ikke så stor rolle når kræsjen er et faktum?

Ingen fasit dette, men jeg tenker meg at ved en skikkelig påkjørsel bakfra vil du ikke sitte i baksetet foran et Kelabur. De er veldig solide og jeg har hørt at folk har kollidert med bura og bura er like hele etterpå, jeg vet ikke om jeg synes det er så positivt, egentlig?

Til sammenligning skal jo Variocage komprimere seg sammen med bilens bakpart slik at det ikke blir skjøvet frem, men heller bli skvist.

Man sikrer jo tross alt hund i bil først og fremst for menneskene sin del.

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...