Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

TIL DÅPSBARNET

Et lite barn
en liten kropp,
en liten hånd som
strekkes opp.
Du er et nydelig
lite smykke.
Med dåpsdagen
hjertelig til lykke.
---
Et barn blir født – en flott juvel
et ubeskrevet blad – en sjel
som nå skal forme livet sitt.
Til lykke du med livet ditt!
---
Til deg du barn med myke kinn,

så klart et blikk og åpent sinn.
To øyne som er fylt av håp.
Til lykke med din barnedåp!

-----

Skrevet

Var i en dåp en gang hvor en fyr hadde hatt tydelig hjerneteppe å skrevet "Grattis! Fra Anders" :-P

Jernteppe kanskje. :P

Hehe, jeg synes at det var herlig, jeg. Får deg i alle fall til å smile. :teehe: Tanken som teller osv.? :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jeg synes sånne andre dikt er utrolig kleine :aww: Heldigvis setter min andre halvdel pris på sånt, jeg er mer :|:blink:

:lol: Det er vel derfor sånt er vanskelig. Jeg syntes det var veldig koselig med de som tok seg tid til å skrive noe mer enn de standard-greiene. Forøvrig finnes det en mellomting mellom "Grattis" og et langt dikt :P

  • Like 1
Skrevet

Fikk en tekst av @Margrete om tre engler; tro, håp og kjærlighet - syns det var nydelig :wub:

Er nok litt rar jeg, for jeg synes at som fadder, bør man legge litt mer i kortet enn bare "grattis! fra ****"

Skrevet

Jernteppe kanskje. :P

 

Hehe, jeg synes at det var herlig, jeg. Får deg i alle fall til å smile. :teehe: Tanken som teller osv.? :lol:

Hah, ja eller det ja :-D

Jeg syns "Grattis" var litt lite. Da syns jeg det hadde vært bedre å skrive gratulerer da. Neppe et kort som står på peisen seinere;-)

Skrevet

Jeg ser an foreldrene til det barnet som skal døpes. Han jeg er fadder for fikk et kort med dikt, en liten historie om da moren hans var gravid + personlig "lykke til i livet"-hilsen fra meg. Der visste jeg at det var noe som ville bli satt stor pris på av moren. Når det gjelder et annet vennepar av meg ville det slettes ikke falt meg inn å skrive noe sånt kliss, fordi det ikke er sånn de er i det hele tatt. Der vil det nok holde i massevis med "Gratulerer" eller noe i den duren :)

Skrevet

Er nok litt rar jeg, for jeg synes at som fadder, bør man legge litt mer i kortet enn bare "grattis! fra ****"

Da er vi rare begge to :aww::lol: Ikke alle kort jeg gidder å ta vare på, men det blir samlet på altså. :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Stemmer for Grattis!

Eller "Grabba!"

"Matrix got you!"

eller noe annet enn den tradisjonelle "til lykke", så man skiller seg litt ut. :aww:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...