Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har lest/tips til en skikkelig festlig bok? Morsom og underholdende,gjerne litt absurd :)

Favoritter er Douglas Adams Hitchhikers Guide... serie og feks Erlend Loes L og Doppler. Noe i den retningen?

Skrevet

Alt av Terry Pratchett.

Dresden files serien av Jim Butcher

Alle andre bøker av Douglas Adams, han har blandt anna to krim (Dirk Gentlys holistic detective). Og Starship Titanic, men han har andre meir alvorlige og, alle fyllt av herlig humor.

Arto Paasiliina (spelling..) sine bøker, har ikkje lest dei sjølve, men skal vere absurde og morosame.

Skrevet

Alt av Arto Paasilinna :)

Jeg liker spesielt "Hengte revers skog" og "Kollektivt selvmord". Har flere på hylla som jeg ikke har fått lest enda, gleder meg. Sitter alltid å ler og er litt sjokket når jeg leser bøkene hans :)

Skrevet

Stemmer for Arto ja! Genial forfatter. Kollektiv Selvmord er høy latterfaktor på.

Ellers er "De gales hus" bra.

Madonnagåten.

Sitt ned og hold kjeft (lydbok, må høres!!!)

Skrevet

Kollektivt selvmord er bestilt. Takk :) Alt av Knut Nærum står i hylla her,mine foreldre var lærerne hans da han gikk på Dahlske i Grimstad så bøkene kommer i posten fra dem så fort de er ute :D

  • Like 1
Skrevet

Alt av Nick Hornby. Han er Storbritannias svar på Erlend Loe. "A Long Way Down" og "How to be Good" er mine favoritter.

Discworld-serien til Terry Pratchett ser jeg også er nevnt. Humor-fantasy med masse satire både på fantasy-sjangeren og på vårt samfunn i dag. Hysterisk morsomt! Bøkene trenger ikke å leses i rekkefølge da hver bok er en selvstendig historie.

Skrevet

Nick Hornby ja! Liker også Mark Haddon (the curious incident of the dog in the nighttime er jo hans mest kjente antageligvis, men han har mange artige bøker).

Neil Gaiman har også endel fantastisk artige bøker, american gods etc, mye artig.

  • Like 1
Skrevet

Nick Hornby ja! Liker også Mark Haddon (the curious incident of the dog in the nighttime er jo hans mest kjente antageligvis, men han har mange artige bøker).

 

Neil Gaiman har også endel fantastisk artige bøker, american gods etc, mye artig.

Neil Gaiman er fantastisk! Fine mannen. Ikkje like "sprudlande" morosam som dei øvrige, men mykje sær, mørk, hysterisk humor. Og så har han skrive bøker i lag med Pratchett, heldiggrisen. Kjem snart med ny bok! :hyper:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...