Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har lest/tips til en skikkelig festlig bok? Morsom og underholdende,gjerne litt absurd :)

Favoritter er Douglas Adams Hitchhikers Guide... serie og feks Erlend Loes L og Doppler. Noe i den retningen?

Skrevet

Alt av Terry Pratchett.

Dresden files serien av Jim Butcher

Alle andre bøker av Douglas Adams, han har blandt anna to krim (Dirk Gentlys holistic detective). Og Starship Titanic, men han har andre meir alvorlige og, alle fyllt av herlig humor.

Arto Paasiliina (spelling..) sine bøker, har ikkje lest dei sjølve, men skal vere absurde og morosame.

Skrevet

Alt av Arto Paasilinna :)

Jeg liker spesielt "Hengte revers skog" og "Kollektivt selvmord". Har flere på hylla som jeg ikke har fått lest enda, gleder meg. Sitter alltid å ler og er litt sjokket når jeg leser bøkene hans :)

Skrevet

Stemmer for Arto ja! Genial forfatter. Kollektiv Selvmord er høy latterfaktor på.

Ellers er "De gales hus" bra.

Madonnagåten.

Sitt ned og hold kjeft (lydbok, må høres!!!)

Skrevet

Kollektivt selvmord er bestilt. Takk :) Alt av Knut Nærum står i hylla her,mine foreldre var lærerne hans da han gikk på Dahlske i Grimstad så bøkene kommer i posten fra dem så fort de er ute :D

  • Like 1
Skrevet

Alt av Nick Hornby. Han er Storbritannias svar på Erlend Loe. "A Long Way Down" og "How to be Good" er mine favoritter.

Discworld-serien til Terry Pratchett ser jeg også er nevnt. Humor-fantasy med masse satire både på fantasy-sjangeren og på vårt samfunn i dag. Hysterisk morsomt! Bøkene trenger ikke å leses i rekkefølge da hver bok er en selvstendig historie.

Skrevet

Nick Hornby ja! Liker også Mark Haddon (the curious incident of the dog in the nighttime er jo hans mest kjente antageligvis, men han har mange artige bøker).

Neil Gaiman har også endel fantastisk artige bøker, american gods etc, mye artig.

  • Like 1
Skrevet

Nick Hornby ja! Liker også Mark Haddon (the curious incident of the dog in the nighttime er jo hans mest kjente antageligvis, men han har mange artige bøker).

 

Neil Gaiman har også endel fantastisk artige bøker, american gods etc, mye artig.

Neil Gaiman er fantastisk! Fine mannen. Ikkje like "sprudlande" morosam som dei øvrige, men mykje sær, mørk, hysterisk humor. Og så har han skrive bøker i lag med Pratchett, heldiggrisen. Kjem snart med ny bok! :hyper:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...