Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Så ikke at du hadde skrevet på hvilket nr du ville se, så da etterlyste jeg det, men så så jeg at det sto der likevel :P men det sto under den linja som pleier å stå nederst hvor det står "Sent from my GT-I9300 using Tapatalk" , så da stoppet jeg sikkert å lese når jeg kom til den linja :P

Du hadde rett,for jeg glemte å skrive det først,å så redigerte jeg,så du har nok lest akkurat før jeg fiksa det :P

  • Svar 125
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Her er mitt 54 Vil se nr 1.

Nr 1 Jeg vil se nr 37, for det er lykketallet mitt! Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeg vil se 12.

Posted Images

Skrevet

Du hadde rett,for jeg glemte å skrive det først,å så redigerte jeg,så du har nok lest akkurat før jeg fiksa det :P

Aha, da var det ikke så tøys av meg likevel da :lol:

Og her er mitt bilde nr 40

Sveits, og jeg vil så tilbake, vakre landet! :heart:

48006FD6-C6B6-4D05-8DB5-AE8D17B4130A_zps

Vil se bilde nr 183.

Skrevet

Hvordan vet dere hvilket nummer bildet er? Jeg kan telle et par-og-tredve-bilder, men gidder ikke telle flere hunder bilder bakover. :P

Skrevet
Hvordan vet dere hvilket nummer bildet er? Jeg kan telle et par-og-tredve-bilder, men gidder ikke telle flere hunder bilder bakover. :P
På smarttelefon (iphone ihvertfall) nummeretes bilder automatisk. Feks kommer det opp "2 av 176" når du er innpå bildet. Hvis det er et vanskelig tall som 213, tar du antall bilder på tlf minus 213 og finner et tall av totalen, om du skjønner :) Eks for å finne bilde nr 33, og du har 176 bilder i albumet: 176-33=143, og finn nr 143 av 176 i albumet ditt :lol: Sent from my iPhone using Tapatalk
Skrevet

På smarttelefon (iphone ihvertfall) nummeretes bilder automatisk. Feks kommer det opp "2 av 176" når du er innpå bildet. Hvis det er et vanskelig tall som 213, tar du antall bilder på tlf minus 213 og finner et tall av totalen, om du skjønner :) Eks for å finne bilde nr 33, og du har 176 bilder i albumet: 176-33=143, og finn nr 143 av 176 i albumet ditt :lol:Sent from my iPhone using Tapatalk

Er mulig jeg har gått glipp av noe vesentlig, men hvis du skal finne bilde nr 33, kan du ikke da ta bilde nr 33 av 176? Hvorfor ta nr 143 av 176? :)

Skrevet

Gjør ikke det hos meg. :( (Har Samsung Galaxy Note 3).

Ja da blir det fort værre :/ Vet ikke hvordan en Samsung "ter seg", men om det kommer opp 4 bilder på rekke og rad i albumene tar jeg bare firegangen (pluss evnt tall på en uferdig rekke) og teller meg opp til tallet jeg skal frem til..

(Ter seg er muligens litt dialekt(?) men er ca det samme som oppfører seg)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Er mulig jeg har gått glipp av noe vesentlig, men hvis du skal finne bilde nr 33, kan du ikke da ta bilde nr 33 av 176? Hvorfor ta nr 143 av 176? :)

Vi teller bakfra - så bilde nr 1 blir det nyeste bildet du tok, bilde nr 2 nest siste osv. ;)

Skrevet

 

Vi teller bakfra - så bilde nr 1 blir det nyeste bildet du tok, bilde nr 2 nest siste osv. ;)

Det var det vesentlige jeg hadde gått glipp av ja! Da skjønner jeg denne minusingen ;)

Skrevet

Mitt bilde nummer 666:

1604928_10152079226654471_1040291272_n.j

Litt tåke ute på tur ved Stav.

Jeg har Samsung og dermed mange mapper der de forskjellige bildene ligger i (alt etter hvordan jeg tar de, via hvilket kamera osv). For å få det i så "rett rekkefølge" som mulig laster jeg opp via fb og får da alle bildene i ei lang liste, der det er tre i bredden. Når jeg da skulle finne bilde 666 delte jeg 666 på 3 (222) og telte nedover til rekke nummer 222 :)

Jeg vil se ditt bilde nummer 27

  • Like 1
Skrevet

post-6586-1391114706,3879_thumb.jpg

Mitt nr.2 :lol: Jeg har spraya samboer med refleks-spray,ble litt mer enn planlagt :P
Jeg vil se nr.6!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...