Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gamle Nikon D40'n med tilsvarende høggammalt objektiv fikk prøve seg i dag. Har ikke tatt bilder siden i sommer ca siden jeg har hatt så liten motivasjon til å ta bilder, mye pga jeg ikke synes bildekvaliteten blir noe bra. Men, i dag MÅTTE jeg bare ut med kameraet, snøen dalte jo så fint ned. :innocent:

9a3r.jpg

cday.jpg

udty.jpg

talt.jpg

jq68.jpg

6ie4.jpg

b2t9.jpg

nf03.jpg

dwms.jpg

dll2.jpg

1pjb.jpg

xfxy.jpg

b3qa.jpg

  • Like 10
Skrevet

Eeenda flere bilder, nå på veien :lol:

Kjekken! :wub:

hrry.jpg

0vcv.jpg

2ccp.jpg

9hrv.jpg

giy2.jpg

4as3.jpg

7khp.jpg

5s8a.jpg

8hde.jpg

9fct.jpg

4to2.jpg

Beklager mange ganske like bilder, visste ikke hvilke jeg skulle legge ut :P

  • Like 6
Skrevet

Herregud så fine :) Jeg liker korthåret BC jeg, en av de desidert peneste av alle raser :D

Hoho, sånne kommentarer liker vi også. Helt enig med deg, en godt muskuløs korthårsbc som kan løpe utrettelig mange mil på sanking i fjellet :wub:

Skrevet

@Renate A

Grumpy blir 4 år og Ympa er 10 mnd blitt. :) De er ganske like ja, selv om de ikke er nært i slekt. Men helt tilfeldig at det ble slik, oppdretter valgte ut Ympa til meg og det kunne jo liksågreit blitt en svart/hvitt langhårstispe. Men, er jo veldig glad for at jeg fikk en som matchet Grumpern :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jeg har også Nikon D40, men kun den standard linsa som fulgte med.. Husker ikke hva det heter, men kjøpte du ny linse da når du kjøpte kameraet? eller er det kanskje det samme som jeg har?

Skrevet

Jeg har også Nikon D40, men kun den standard linsa som fulgte med.. Husker ikke hva det heter, men kjøpte du ny linse da når du kjøpte kameraet? eller er det kanskje det samme som jeg har?

Kjøpte ny linse etter noen uker eller noe. :) Har den som fulgte med også.

  • Like 1
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...