Gå til innhold
Hundesonen.no

Am.Bullene App & Billie


Recommended Posts

  • Svar 65
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ser jeg er innmari god på sånn updates i denne tråden... Men nå er vi hjemme fra henting og alle kan si HEI til Billie Hun er så flink og tilbyr kontakt og delvis fvf / lineføring allerede,

Må skryte litt AA/HD: 0/B (NKK) Rygg/skuldre/knær: UA PennHIP: 0.28/0.22 (over topp 10%)

App har fått nytt halsbånd og ny sele fra MAG. Må jo vise frem: Bare halsbånd: Bare sele: Og som ekte ambull må trærne klemmes: eller...

Skrevet
20 timer siden, WelshenNemi skrev:

Så herlig:wub:

Takk :wub:

19 timer siden, Stine skrev:

Flere bilder! Gratulerer, hun var ikke litt søt engang :wub:

Ja hun er ganske så søt :) Kommer fler bilder må bare skjønne hvrfor "bøtta" blurer bildene mine når jeg resizer de...:hmm:

22 timer siden, Yellow skrev:

Har vært forelska i sånne typer ambuller så lenge jeg kan huske (fra jeg så Chance som jentunge). ?

Ambuller...fineste og teiteste dyra. Må bare elske de:wub: Som en oppdretter sier;...like chocolat - you cant just have one
*ProudHeroes*

21 timer siden, Kristiin skrev:

Vil se flere bilder :D Av alle! 

Kommer kommer :D

21 timer siden, Bananen skrev:

Hei, Billie! Vi vil gjerne hilse på. :D

Dere kan komme når som helst :D

19 timer siden, Ozzy skrev:

Ååå så søt og så herlig navn :wub:   

Takk takk! Søte små må ha søte navn:)

19 timer siden, Justisia skrev:

Pitte litte granne søt da :)
Fra Bingen hun og?

Takk takk! LItt betent tema dette med hvor hun er fra så tror vi ikke snakker mer om det :blink::teehe:

  • Like 2
Skrevet (endret)

d489e731-1ef3-4a65-a849-7c833e1e8e31_zps

a0b1c595-cacc-4d6b-b31e-49cbe22891bb_zps

Må vel ta en runde med teipen...flying ears :teehe:

Endret av LØJ
*føye til tekst
  • Like 9
Skrevet
1 time siden, jma skrev:

Åååååh, masse grattis med nytt nurk! Så søt! Du må jo poste mye mer bilder! :D  :D  :wub: :wub:  

Kjenner jeg meg selv rett, så kommer jeg til å ta med kameraet i de store skoger. :innocent:

  • Like 2
Skrevet
13 timer siden, Bananen skrev:

Kjenner jeg meg selv rett, så kommer jeg til å ta med kameraet i de store skoger. :innocent:

Det kameraet er hjertelig velkommen :P

  • Like 1
Skrevet
På 9.8.2016 at 10:30 AM, LØJ skrev:

 

Takk takk! LItt betent tema dette med hvor hun er fra så tror vi ikke snakker mer om det :blink::teehe:

Nå ble jeg ikke nysgjerrig i det heletatt :huh::lol:

Nydelig er hun! Begge faktisk :D 

 

  • Like 1
  • 8 months later...
Skrevet

Æhh...ja det var...altså..ehemm..nei du skjønner :icon_redface:
Etter at ambull-klubben tok en 180 (selvfølgelig etter at jeg slutta i styret) og bestemte seg for å legge seg på en linje som ikke er forenlig med den virkelige verden. Og at miljøet har fulgt på og har blitt helt føkka så blir det ingen updates her. Jeg kan ikke lengre stole på folk og dette er tross alt et offenlig fora der hvemsomhelst kan lese... Veldig synd det har blitt sånn :icon_cry:

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...