Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bris blir sår på undersiden av pungen av snø/vegetasjon nå som det er kaldt ute. Jeg håpet et kathadindekken skulle hjelpe, men det gjorde det ikke. Vet ikke om pungvarmer i truseform vil holde seg på? Utfordringen er at det skal sitte på i full fart, men jeg trenger hjelp til å finne en løsning. Noen forslag?

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Skrevet

:( Nei, eneste løsningen TonjeM fant, var å lukke øynene.. det var et nettsted som hadde røde (!) speedoer, men det viste seg at det nettstedet var nedlagt. Vi prøvde også kathadindekken i dyre dommer, funket absolutt ikke. Hadde jeg vært fingerferdig og kreativ skulle jeg startet egen business med ballevarmere altså..

Skrevet

Ble vi ikke enige i fjor vinter om at strikkete juletrekuler var den optimale løsningen? Også så dekorativt!

Jo vi ble det.. men jeg er teoretiker og ikke praktiker.. så Strider får fortsette med sine ildrøde vinterballer.. (rene juletrekulene i seg selv de, litt snøglitter og man kan henge han rett på treet!)

  • Like 4
Skrevet

Bruker kuldekrem (uten vann!) på kasko faktisk. Vet ikke om det hjelper, for vi er lite ute nå. Men bank i bordet - han har ikke fått nye frostskader så langt i vinter.

Skrevet

Jeg smører tjukt, tjukt på med labbefett. Sånn at det ligger et skikkelig lag utapå - det fungerer her i gården. Prøvd det? :)

Skrevet

Ikke prøvd sånne ting nei :) Ser du tydelig forskjell med og uten?

Den blir litt rød og sår og skrukkete uten, men med fettet på er pungen like fin! Han får et voldsomt arbeid med å slikke den rein etter tur da… :rolleyes:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har jeg prøvd noen turer med vaselin på, for det var det jeg hadde tilgjengelig. Virker som det hjelper, i dag hadde han ingen nye skader på pungen :) Bare litt vanskelig å smøre han, for det er så mye pels under der som legger seg over :P Men tok på han før vi gikk ut i dag og noen ganger underveis på turen, vi var ute i nesten tre timer, og halvparten av tiden løp han løs i snøen :)

  • 1 month later...
Skrevet

Er det jeg har funnet ut også, at skal det funke når han løper løs i skogen (som er da det er et problem med fryste baller), så er det eneste løsning som funker. Snakket med hundekjørere, og så lenge kathadindekkenet ikke hjelper har de ingen forslag :P

Minuset med vaselin og klissete krem er at fanene på lårene blir klissete og flokete, men om man vasker det ut med en gang går det bra :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...