Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bris blir sår på undersiden av pungen av snø/vegetasjon nå som det er kaldt ute. Jeg håpet et kathadindekken skulle hjelpe, men det gjorde det ikke. Vet ikke om pungvarmer i truseform vil holde seg på? Utfordringen er at det skal sitte på i full fart, men jeg trenger hjelp til å finne en løsning. Noen forslag?

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Skrevet

:( Nei, eneste løsningen TonjeM fant, var å lukke øynene.. det var et nettsted som hadde røde (!) speedoer, men det viste seg at det nettstedet var nedlagt. Vi prøvde også kathadindekken i dyre dommer, funket absolutt ikke. Hadde jeg vært fingerferdig og kreativ skulle jeg startet egen business med ballevarmere altså..

Skrevet

Ble vi ikke enige i fjor vinter om at strikkete juletrekuler var den optimale løsningen? Også så dekorativt!

Jo vi ble det.. men jeg er teoretiker og ikke praktiker.. så Strider får fortsette med sine ildrøde vinterballer.. (rene juletrekulene i seg selv de, litt snøglitter og man kan henge han rett på treet!)

  • Like 4
Skrevet

Bruker kuldekrem (uten vann!) på kasko faktisk. Vet ikke om det hjelper, for vi er lite ute nå. Men bank i bordet - han har ikke fått nye frostskader så langt i vinter.

Skrevet

Jeg smører tjukt, tjukt på med labbefett. Sånn at det ligger et skikkelig lag utapå - det fungerer her i gården. Prøvd det? :)

Skrevet

Ikke prøvd sånne ting nei :) Ser du tydelig forskjell med og uten?

Den blir litt rød og sår og skrukkete uten, men med fettet på er pungen like fin! Han får et voldsomt arbeid med å slikke den rein etter tur da… :rolleyes:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har jeg prøvd noen turer med vaselin på, for det var det jeg hadde tilgjengelig. Virker som det hjelper, i dag hadde han ingen nye skader på pungen :) Bare litt vanskelig å smøre han, for det er så mye pels under der som legger seg over :P Men tok på han før vi gikk ut i dag og noen ganger underveis på turen, vi var ute i nesten tre timer, og halvparten av tiden løp han løs i snøen :)

  • 1 month later...
Skrevet

Er det jeg har funnet ut også, at skal det funke når han løper løs i skogen (som er da det er et problem med fryste baller), så er det eneste løsning som funker. Snakket med hundekjørere, og så lenge kathadindekkenet ikke hjelper har de ingen forslag :P

Minuset med vaselin og klissete krem er at fanene på lårene blir klissete og flokete, men om man vasker det ut med en gang går det bra :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...