Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei :) jeg har en thai rigeback valp og jeg lurer på åssen denne rasen takler vinter og kulde hun skjelver veldig når hun er ute så jeg har kjøpt en varmedress til ho men hun skjelver like mye? kanskje det er labene hun fryser på?

Skrevet

Valper tåler mindre enn voksne hunder. Hun vil nok takle det bedre med alderen, men noen korthårshunder vil skjelve litt i kulden for å holde varmen.

  • Like 2
Skrevet

Valper tåler mindre enn voksne hunder. Hun vil nok takle det bedre med alderen, men noen korthårshunder vil skjelve litt i kulden for å holde varmen.

Litt ot, men er det sant? Er det derfor vi skjelver?

Skrevet

Skjelving er jo bruk av muskler (instinktivt) og det skaper varme :)

Valper er gjerne dårligere enn voksne på og regulere kroppstemperatur, så det kan hende hunden din blir bedre som voksen, men en thai ridgeback har vell 0 underull (viss jeg ikke tar helt feil) og korte "dekkhår", den har jo omtrent ingen ting som isolerer eller beskytter mot kulde, vær og vind. Så dekken/dress må de nok ha på vinteren om de skal være ute, og du må nok kanskje regne med og ha et par forskjellige, da det som holder på milde dager ikke er nok på skikkelig kalde dager. Nå vet ikke jeg hvilke temperaturer dere har hatt frem til nå, men en varmedress er kanskje ikke nok, kanskje sleng et vanlig dekken utenpå for og isolere enda bedre over rygg og kryss. Spørs litt hvilket stoff den er laget av, hvor tykk den er, hvor godt den dekker og hvilken aktivitet dere er i. Mye rolig eller i bevegelse. Ang føttene så er hunder ganske forskjellige, noen tåler alt, andre må ha potesokker når det faller under en viss temperatur. Det ser man ofte på at de løfter på føttene/halter, de synes det er vondt/ubehagelig og gå på det kalde underlaget.

  • Like 3
Guest lijenta
Skrevet

Den har vel like ort pels som min vorsteh som ble født i januar i 2013. Da jeg fikk han så syntes han det var py med kulde. Nå så har jeg ikke kledd på han noe i vinter. Og ahn har kost seg. Men av vmin erfaring så vill jeg begynne med å klepå potesokker først så dekken. også kommer det inn er d gåtur i band elelr løpe villmann i skogen også har vi temp, vind og snø å ta hensyn til så det er ikke noe fasit. Må også se på hvor tett pelsen til hunden er

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...