Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonens store nyttårsforsett-challenge! (Endomondo)


Hermes
 Share

Recommended Posts

Jeg tenkte før jeg meldte meg på at jeg skulle ønske at jeg var et konkurransemenneske, så kanskje motivasjonen ble enda større for å gidde å bevege på seg, meeeeen jeg tenker at det er helt greit å ikke ha konkurranseinstinkt når jeg ser hvordan dere sliter med sånt :P

Men en ting jeg lurte på, hva er cadence? Er det antall skritt pr miles eller kilometer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 495
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takket være denne utfordringen har jeg endelig klart å komme meg i joggeskoene og ta en løpetur etter en lang orker-ikke-pause! Herlig! Og min firbeinte venn ble minst like glad

Altså, jeg syns ikke det skal tas så høytidelig, og min idé var en utfordring om flest km med "tur", uansett om man laffer rundt, går raskt, løper, rir, sykler, går på ski, eller hva.

Italienere er kicket, og utfordringen er gjort privat igjen

Posted Images

Men en ting jeg lurte på, hva er cadence? Er det antall skritt pr miles eller kilometer?

Du har ikke vært på sykkeltur? Jeg ser ikke noe "cadence" på mine økter. Men du får kjøpt cadence-sensorer som måler antall pedaltråkk i minuttet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du har ikke vært på sykkeltur? Jeg ser ikke noe "cadence" på mine økter. Men du får kjøpt cadence-sensorer som måler antall pedaltråkk i minuttet.

Nei, jeg har gått, og jeg har på skritt-teller, og den er forholdsvis lik på de to turene jeg har logget i dag, 137 rpm og 142 rpm. Rounds pr minute, det må jo være rpm? Men det burde jo ikke komme opp på en gåtur?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, jeg har gått, og jeg har på skritt-teller, og den er forholdsvis lik på de to turene jeg har logget i dag, 137 rpm og 142 rpm. Rounds pr minute, det må jo være rpm? Men det burde jo ikke komme opp på en gåtur?

Da teller den nok skritt, vil jeg tro :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjenner altfor godt at dette har gått til hodet på meg... Kjenner at jeg nesten må ut å gå tre mil til for å gå forbi de tre foran meg! Bikkjene mener noe annet, de har gjemt seg.

... og jeg irriterer meg over at jeg ligger etter deg med noen få hundre meter bare fordi jeg ikke fikk slått på Endomondoen den første km jeg gikk i går :aww:...

LENGE LEVE KONKURRANSEINSTINKTET :lol: :lol:

Dere to er nok til at jeg tenkte nop,dette orker ikke jeg å være med på :lol: haha! For guds skyld ikke få Evelzz inn i det her, det mennesket har alt for mye konkuranseinnstinkt :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Dere to er nok til at jeg tenkte nop,dette orker ikke jeg å være med på :lol: haha! For guds skyld ikke få Evelzz inn i det her, det mennesket har alt for mye konkuranseinnstinkt :P

Haha det tenkte jeg også et øyeblikk. Før at jeg kom på at jeg ikke har nok konkurranseinstinkt til å virkelig bry meg :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er visst litt motsatt konkurransemenneske, jeg. I stedet for å bli gira sjøl får jeg bare lyst til å heie fram alle andre, og si "stå på", "bra jobba", "kom igjen, du klarer å ta henne igjen" og sånt teit. :lol:

Jaja. Greit nok, da kommer jeg i hvert fall ikke til å presse meg for hardt, for fort... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, for en gjeng :lol: Glad jeg ikke orker og bry meg :P

Kan man være med litt på siden, hvis man ikke har råd til å ha data på mobil, og bare bruker vanlig skrittteller?

Råd til data på mobil? Mobildata? Du trenger ikke bruke det :) Gratis og bruke endomondo.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hehe.. Jeg har gått samme runden to ganger i dag (eller i dag og i går, i og med at klokka var over 12), og på et halvt døgn har den samme runden blitt 1.05 km lenger.. Og jeg har bare brukt 1 minutt lenger tid på den ene kilometeren ekstra :lol:

Endret av 2ne
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det sånn at andre kan få kart over hvor man har gått og sånn? :) *Liker ikke at alt mulig ligger på nett* :)

Du kan bestemme selv hvem du deler den infoen med på Endomondo-profilen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er et eller annet rart de første 5 km, og ganske høy fart (syklet?). Høyeste farten som er registrert er over 50 km/t...

Det her er jo helt mongo, jo :huh: Inne å sjekka gj. fart på de andre turen jeg har logga,max 39, 49 og 56,5 km/t? Altså, jeg går på tur med to bikkjer, valpetrynet som trener på å gå pent og hvor den ene må slepes resten av turen etter å ha gjort sitt fornødne.. Bikker vi 5 km/t er det et under.. Noen som vet hvordan man fikser opp i det her? :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, du brøt nok noen verdensrekorder de første kilometerne...

Jeg forsøkte å google litt. Det er nok GPS på mobilen din som har tullet med deg. Men jeg tror du kan fikse det ved å trykke edit på turen, og finne en "Include in statistics"-hake.

Les mer her: https://getsatisfaction.com/endomondo/topics/my_personal_best_statistics_are_incorrect_how_do_i_correct_them-10nnie

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Jeg glemte selvsagt Endomondo hjemme når jeg gikk hovedturen i går, men men - vi kommer sterkere tilbake. Men seriøst, Endomondo er pittelitt ustabil synes jeg. I går når jeg kom fra jobb, selte jeg på hundene og satte i gang kjekkasen i lomma - jeg gikk tisserunden pluss en sving og tur/retur postkassa for å lufte hundene. Da sa Endomondo at jeg hadde spasert pittelitt over to kilometer.
I dag tidlig husket jeg Endomondo og jeg rasket avgårde - omtrent på forventet sted (i forhold til andre turer i området i løpet av fem år) ropte dama i lomma at jeg hadde gått en kilometer - neste kilometer kom litt før jeg hadde regnet med og i dag tidlig så var tisserunden - minus ekstrasvingen sånn ca. 500 meter LENGRE enn runden i går ettermiddag. Altså - jeg klager ikke - den var nærmere det jeg trodde i dag enn i går liksom, men ikke nok med det - den mente jeg hadde forsert kilometern på litt i overkant av 7 minutter og det er jeg rimelig sikker på at jeg ikke gjorde i dag tidlig. Det er fort det, og jeg går av naturlige årsaker ikke fort om dagen, ei heller er det mulig pga. glatta i dag. Men jeg takker og bukker *ler* Følte meg skikkelig pigg på morran gjorde jeg, og det trengte jeg jo med tanke på at jeg har vært våken mesteparten av natta fordi jeg tok en litt lang "powernapp" i går kveld.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hehe.. Jeg har gått samme runden to ganger i dag (eller i dag og i går, i og med at klokka var over 12), og på et halvt døgn har den samme runden blitt 1.05 km lenger.. Og jeg har bare brukt 1 minutt lenger tid på den ene kilometeren ekstra :lol:

Du får sikkert bonusmeter for hver tur du går :lol:. Han er snill sånn, Endomondo :D

Altså - jeg klager ikke - den var nærmere det jeg trodde i dag enn i går liksom, men ikke nok med det - den mente jeg hadde forsert kilometern på litt i overkant av 7 minutter og det er jeg rimelig sikker på at jeg ikke gjorde i dag tidlig.

Døhhh, bare innrøm det - du jogga - eller hengte mobilen på bikkja :lol: :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...