Gå til innhold
Hundesonen.no

TV-serie


buddy13
 Share

Recommended Posts

Jeg har fått et ufrivillig avbrekk i en aktiv hverdag pga skadet kne, og har i den forbindelse fått enden dautid..

Noen tips til tv-serier jeg kan se???

Elsker Big Bang Theory, så følger allerede med på den. Prøvde Game of Thrones, men synes den ble litt voldsom og komplisert liksom. Er ikke så glad i typisk jenteserier (hehe), men gir det meste et forsøk. Noen som har sett Once Upon A Time?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

No ramsar eg berre ned dei eg følger med på, og fulgte med på tidlegare. Mulig du finn noko spennande her? :P

White Collar

Covert Affair

The tomorrow people

Arrow

The vampire diaries

Grey's Anatomy

Once upon a time

Once upon a time in wonderland

Revenge

Heartland

New Girl

Hart of Dixie

Hawaii five-0

2 broke girls

Legend of the seeker

Make it or break it

Merlin

The secret circle

Beauty and the beast

Veronica Mars

Da Vinci's Demons

Under the dome

The client list

Vikings

House

Revolution (enda ikkje sett, men verkar som ein spennande serie)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takker for tips :D

Har disse noen sammenheng?

Har akkurat begynt på Once upon a time in Wonderland, men meinar eg såg litt av området og enkelte av dei samme personane frå Once upon a time der. Samanheng eller ikkje, trur ikkje det spelar ei rolle her :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Doctor Who ja, herregud! :wub:

Jeg har begynt å se på Homeland, syntes den virket så kjedelig før, og tenkte den måtte være oppskrytt, men den er ganske spennende egentlig. Er bare 5 episoder uti da.

De jeg har fulgt med i år er:

Doctor Who (best)

American Horror Story: Coven (dritbra)

Walking dead (bra)

Once Upon A Time (bra)

Hannibal (bra)

Bates Motel (bra, gleder meg til sesong 2!)

Girls

Revolution (helt ok tidsfordriv, litt spennende, litt teit).

Begynte på the tomorrow people og almost human, men nah... synes ikke det var så veldig bra. Almost human kan nok bli bra, hvis man bare gir det en sjanse, for den er velspilt osv, så om man liker robo cop og litt manne-mann serier så er den sikkert bra den.

Once upon a time in wonderland var helt forferdelig dårlig synes jeg, en billig spin-of! Animasjonen og effektene og alt er så utrolig slurvete laget, ser ikke pittelitt ekte ut engang. Virker som de bare har skrapt noe tynt noe sammen for å melke konseptet. Orginalen er veldig bra synes jeg, men kommer ikke til å kaste bort tiden på wonderland.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Once upon a time ble på et punkt litt dårlig synes jeg, og effektene så dårlig at jeg sluttet å se. litt synd for jeg gledet meg til hver episode :(

Ellers var faktisk Awkward bra, new girl, mash,friends, west wing (:wub: :Wub: :wub: ), scrubs, top gear, the oc, the big c,

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Supernatural er vel min all time favoritt serie! Kan anbefale den på det sterkeste! :)

Andre serier jeg kan anbefale:

Bones

The Walking Dead

Dexter

How I met your mother

Castle

True Blood

Californication

CSI: Las Vegas

Dollhouse

Buffy

Angel

Dead like me

My name is Earl

Jericho

The Tudors

Weeds

Gilmore Girls

Endret av JailyTina
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg så på supernatural i begynnelsen, men jeg klarte ikke mer av det steinansiktet til han ene broren jeg, han er så påtatt morsk liksom... har det endret seg? Isåfall skal jeg gi det en sjanse til. Har jo gått i mange år nå og har mange fans så kan ikke være sååå dårlig...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Doctor whoooooo! Og sherlock Og elementary Oooog Torchwood Og Firefly! :elskepå:

Eg berre ramsar opp mine favorittar utan å ta hensyn til HI egentlig, men eg likar ikkje sånne typiske "jenteseriar" heller. (Så lenge jenteserie = sex in the city og slikt. :P) Eg ser mest på sci-fi, fantasy og krim.

Lost

Firefly

Heroes

X-files

Twin peaks

Bones

Castle

Ncis

Stargate

Firefly

Revolution (men charlie er så teeeeeeeeeeit! )

Walking dead (men det er feil folk som dør, litt irriterande)

Star trek

Nevnte eg Firefly?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har bare skumma tråden, de fleste seriene jeg liker er ramsa opp, men vet ikke om jeg så disse i lista, så slenger de med :)

Suits - artii

Franklin and Bash - kjempe artig serie

Orange is the New black

White collar er drit bra! i alle fall de første sesongene

HOMELAND!! - dødsspennende

Graceland (dødsbra synes j)

Under the dome (litt spennende, mest teit. ok tidsfordriv!)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Doctor whoooooo! Og sherlock Og elementary Oooog Torchwood Og Firefly! :elskepå:

Eg berre ramsar opp mine favorittar utan å ta hensyn til HI egentlig, men eg likar ikkje sånne typiske "jenteseriar" heller. (Så lenge jenteserie = sex in the city og slikt. :P) Eg ser mest på sci-fi, fantasy og krim.

Lost

Firefly

Heroes

X-files

Twin peaks

Bones

Castle

Ncis

Stargate

Firefly

Revolution (men charlie er så teeeeeeeeeeit! )

Walking dead (men det er feil folk som dør, litt irriterande)

Star trek

Nevnte eg Firefly?

SIGNERER!!!

Å, du nevner sånn alle som er BEST! Men Elementary likte jeg ikke, den ble for amerikansk..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Sunspring

No ramsar eg berre ned dei eg følger med på, og fulgte med på tidlegare. Mulig du finn noko spennande her? :P

White Collar

Covert Affair

The tomorrow people

Arrow

The vampire diaries

Grey's Anatomy

Once upon a time

Once upon a time in wonderland

Revenge

Heartland

New Girl

Hart of Dixie

Hawaii five-0

2 broke girls

Legend of the seeker

Make it or break it

Merlin

The secret circle

Beauty and the beast

Veronica Mars

Da Vinci's Demons

Under the dome

The client list

Vikings

House

Revolution (enda ikkje sett, men verkar som ein spennande serie)

Revolution syns jeg er veldig bra :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ville ikke vært redd for mellompuddel. Ta dere en tur på puddeltreff og møt noen i ulike størrelser! Puddel er høyst undervurdert og jeg tenker det kan passe bra til kriteriene. Hundene krysses jo dessuten mellom størrelsene, og det er en del variasjon. Jeg har møtt mange fine mellompuddel de siste årene, siden jeg har veldig lyst på en selv. Det er også stor forskjell inad i kategoriene, jeg ser på mellom, men en liten storpuddel er et alternativ. Personlig har jeg dårlig erfaring med wheaten terrier. De kan være supre hunder, men de er terriere og har sterke, egne meninger, og jeg er usikker på om jeg har vært på et problemhund/passeringskurs uten en wheaten... Toller mener jeg bør brukes aktivt og det er litt mentalt rusk på dem, da ville jeg heller gått for golden eller labrador. Korthåret collie - passer kriteriene men røyter en del. Langhåret collie - må børstes. For førerorientert og samarbeidsvillig tenker jeg retriever, gjeterhund og noen typer jakthunder. Hvis det er mye unger og styr så kan gjeterhunder blir stresset. Jeg tenker litt på lagotto eller spansk vannhund - men sjekk veldig nøye gemyttet! Da jeg var aktivt var det ganske mye dårlig på dem, så mye at en aktiv lagottoeier med tre hunder advarte meg mot å vurdere det. 
    • Hei, Etter noen år uten egen hund begynner vi å kjenne på savnet etter et firbeint familiemedlem. Det er noe opp og fram enda, men vi prøver å bestemme oss for hvilken rase vi skal velge neste gang og det hadde vært veldig hjelpsomt å få litt innspill til rasene vi tenker på og kanskje noen vi ikke har hatt på radaren enda? Vi er en familie på 4 med barn i barneskolealder. Vi har god erfaring med hund, men har aldri drevet med noen form for hundesport eller jakt osv, og kommer sannsynligvis ikke til å starte med det heller, så vi ser først og fremst etter et familiemedlem.   Hva vi ser etter: * Vi foretrekker begge hunder med tæl, men akkurat i den livsfasen vi er i nå lener vi mer mot et mildere gemytt. Veldig usikker på dette punktet * Førerorientert og samarbeidsvillig * Lite jakt - ønsker muligheten til å slippe hunden løs og oppnå stødig innkalling * Ingen vokt * Lett å motivere og lærevillig (husk: dette er en ønskeliste 😇) * Så lite sikling som mulig * Minst mulig hundelukt (sorry goldens 🫠) * Må tåle at det er mye som skjer hjemme hos oss. Barna leker, har med seg venner, vi får besøk, ungene kan bråke osv. Må tåle fremmede i eget hus uten at det er krise eller blir skummelt. Dette er selvfølgelig noe vi vil legge til rette for at hunden takler fra dag 1, men det er et så viktig punkt at vi ønsker best mulig utgangspunkt * Går greit overens med andre hunder * Minst mulig røyting - har ikke helt bestemt meg for hvor viktig dette punktet er for meg, men det ser så deilig ut å ha en røytefri rase. Kan gjerne stelle pels hver dag, men ikke mer enn 10-20 min i det daglige * Jeg ønsker meg en stor hund, samboer har mest lyst på en liten hund, så jeg tenker en plass midt i mellom.    Vi kan tilby: * Ca 1,5 time tur hver dag. Noen dager mer, noen dager mindre, men jeg tenker gjennomsnittet vil ligge rundt der * Hundevante eiere som liker å trene lydighet og legge til rette for et ukomplisert hundehold * Masse kjærlighet og oppmerksomhet   Raser vi har tenkt på: * Puddel - Jeg føler egentlig at jeg beskriver en puddel, men... Samboer syns storpuddel blir for stort, mens jeg syns de minste variantene blir for små. Har inntrykk av at mellompuddel har en del rusk på linjene? At hunden er mentalt stødig er pri 1 * Wheaton Terrier - Virker som veldig kule hunder, men litt redd for at terrier-gemyttet kan bli litt mye? Har veldig lite erfaring med rasen bortsett fra det jeg har lest meg til * Toller - virker som veldig trivelige hunder som har mange av de kvalitetene vi ser etter, men har inntrykk av at de kan være litt nervøse? * Schipperke - denne rasen har vi hatt før og det er veldig kule hunder. Men kunne tenkt meg en litt større hund i neste omgang   Så, har dere noen tanker eller forslag til oss?    Disclaimer: Ja, jeg vet at jeg har skrevet en smørbrødliste over ønsker og at selv om en rase på papiret kan huke av på alle boksene, kan individet vi får i hus være helt annerledes. Vi er ikke ute etter en robot, men vi er fortsatt i drømmefasen og ønsker best mulig utgangspunkt for vårt neste hundehold.  
    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...