Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå er jeg ingen fan av Marring, men kan ikke se hva som er så galt her. Ja, at en 4 mnd gammel hund er en gjeter-stjerne er kanskje å ta litt hardt i, og den liksom-morsomme kommentaren om ekstra valpekiloer (jeg undrer meg dog litt over hvordan en valp har kunnet få spise seg tykk på kompost).

Det har kommet langt verre uttalelser fra den kanten.

Skrevet

Kompost er vel matavfall. Før det blir kompost, så er vel ikke så vanskelig å spise seg tykk på matavfall sikkert.

Men er vel reklame og oppmerksomhet først og fremst, og smi litt på at hunden er "kjendis". Lurer litt på hva rally gjeting er da, siden han kunne vise fram det i følge siden. Men litt morsom lesning der. :lol:

Guest Gråtass
Skrevet

At en valp på 4 mnd kan vise gode gjetertakter er ikke noe å lure på. Akersborg Bea til Jaran Knive gikk sin første godkjente gjeterprøve 7 mnd gammel (klasse 1) og klasse 3 (høyeste klasse) da hun var nesten 9 mnd. Hun deltok i NM da hun var knapt ett år, så at Geir Marring skal ha fått godkjent prøve på Tassen innen ett år er ikke utenkelig. Oppdretter til hunden er Jaran Knive.

Skrevet

Jeg så ikke noe galt i teksten jeg. Egentlig ikke etter å ha lest kommentarene og her heller :icon_confused: Men jeg synes TV2 burde valgt en annen type hund der inne. Jeg tror det at det er en border collie der inne, gjør at mange vil ha det, fordi Tassen er så søt og grei. Inne på farmen sin facebook stormet det med meldinger om hunden i uker etter han kom inn hvor alle lurte på hvilken rase det var og de ville ha en egen Tassen. Fælt!

Og det kommer fra meg som forsatt "grøsser" over å lese border collie, og tror det er hunder for udødelige mennesker, helt til jeg kommer på at jeg har en selv. Dog en gal en, så jeg kan vel forsatt grøsse :P haha

Guest Christine
Skrevet

Jeg så ikke noe galt i teksten jeg. Egentlig ikke etter å ha lest kommentarene og her heller :icon_confused:Men jeg synes TV2 burde valgt en annen type hund der inne. Jeg tror det at det er en border collie der inne, gjør at mange vil ha det, fordi Tassen er så søt og grei. Inne på farmen sin facebook stormet det med meldinger om hunden i uker etter han kom inn hvor alle lurte på hvilken rase det var og de ville ha en egen Tassen. Fælt!

Og det kommer fra meg som forsatt "grøsser" over å lese border collie, og tror det er hunder for udødelige mennesker, helt til jeg kommer på at jeg har en selv. Dog en gal en, så jeg kan vel forsatt grøsse :P haha

Du tror ikke det hadde blitt sånn uansett da? Om det så hadde vært en elghund så ville nok "alle" hatt det også.

Skrevet

Du tror ikke det hadde blitt sånn uansett da? Om det så hadde vært en elghund så ville nok "alle" hatt det også.

Jo, men derfor burde de valgt en rase som ikke krever så mye som en border collie, og som passer mer til den vanlige familie. Eller ikke hatt hund der i det hele tatt. Mener jeg!
Guest Christine
Skrevet

Jo, men derfor burde de valgt en rase som ikke krever så mye som en border collie, og som passer mer til den vanlige familie. Eller ikke hatt hund der i det hele tatt. Mener jeg!

Joda, men nå er det nok mange av de som ikke passer til hund i det hele tatt, så rase hadde vel ikke spilt noen rolle sånn sett. Skummelt uansett rase, for det ender med at rasen blir skikkelig populær, og at folk avler i hytt og pine for å tjene sine kroner.

Personlig skjønner jeg ikke hva de skulle med en hund der, og jeg har enda mindre forståelse på at Geir leide ut valpen sin.

Skrevet

Det jeg personlig reagerer mest på er at det er dumme uttalelser fra en "ekspert". Dvs folk leser det han sier, folk er muligens litt lettere og påvirke også når det kommer fra "fag folk".

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Ser ikke helt hva som var så ille med de uttalelsene der jeg (bortsett fra at et par kg ekstra valpefett er langt fra bra i mine øyne)?

Skrevet

At en valp på 4 mnd kan vise gode gjetertakter er ikke noe å lure på. Akersborg Bea til Jaran Knive gikk sin første godkjente gjeterprøve 7 mnd gammel (klasse 1) og klasse 3 (høyeste klasse) da hun var nesten 9 mnd. Hun deltok i NM da hun var knapt ett år, så at Geir Marring skal ha fått godkjent prøve på Tassen innen ett år er ikke utenkelig. Oppdretter til hunden er Jaran Knive.

Nei, og jeg tror at det er ikke utenkelig.. Det er litt mer måten at han legger frem at bikkja er et unikum fordi den viser gode takter osv.. Det er jo ikke første hunden som har gode linjer og viser gode takter ifra tidlig alder..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...