Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Når får hunden deg til å smile størst? :D
Bruk starten Jeg smiler stort når... og skriv ferdig setningen som gjelder for deg og din hund! :D

Jeg smiler stort når hunden min stiller seg på to for å se bedre når vi er ute :D:lol:

Skrevet

Alltid good-feeling det! Hvordan viser dine hunder kjærlighet til deg? :) <3

Med hele kroppen og ansiktsuttrykket. Det bare stråååler ut at de er glad i deg. De gjør ikke det hele tiden, men når de gjør det er det veldig fint og jeg smiler stort :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg smiler stort når jeg står opp om morgenen eller kommer hjem og Kuro møter meg i døra, strekker seg godt og sier "ROAWWWARRRAAARRRRAWWWW" i dyp brumlestemme. :heart:

  • Like 4
Skrevet

Jeg smiler stort når Nix fjoller og prater når vi møter @Tøfflus og Mocca

@ virket ikke, men jeg finner allikevel jeg ;)

Men du smiler ikke fullt så stort når Nixepusen enten løper etter bilen min når jeg drar eller hyler i eniga fordi vi drar, hahahha.

Jeg smiler stort når jeg ser hunden(e) mine, enten alene eller i selskap med sine venner, løper og løper og løper og STORkoser seg. De ser så lykkelige ut at hjertet mitt nesten sprekker av glede :wub:

  • Like 3
Skrevet

Jeg smiler stort

... når Noomi får et av sine tulletak og skal rulle seg oppå meg

... når Vida nekter å ligge lengre unna meg enn 2 mm

... når Noomi løper som en virvelvind i skogen

... når Vida prøver å få all oppmerksomheten min ved å labbe meg, selv om hun treffer meg midt i trynet til tider

... når de gleder seg til å få mat

... når de krever å få godis, og jeg er klar over at de egetlig har meg tullet rundt labben

... når vi skal legge oss, og de skal kose.

... når vi leker og jeg ser de har det morsomt

... når de biter hull i putetrekkene mine, fordi jeg synes det er for moro med putekrig

etc etc etc

Hundene får meg til å smile ganske mye rett og slett. :ahappy:

  • Like 3
Skrevet

Jeg smiler stort når Emilio ser på meg med store øyne og vil ha kos :heart:

Og når han sovner i armene mine :heart:

Og når han boffer (bjeffer) på meg når han mener han ikke får nok oppmerksomhet! :heart:

Jeg elsker han, og velger og tro at han elsker meg også! :heart: :heart: :heart:

Skrevet

Jeg smiler stort når Leja går tur i nedoverbakker og "shaker ass", går og vrikker på rompa mens hun hopper OG går. Helt snålt og supermoro. :D

Jeg smiler stort når Chessea hopper høøøøøyt og hyler av glede når vi skal ut og gå tur - tross godt voksen alder.

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Jeg smiler stort når jeg våkner om morgenen, letter på dyna, og kikker rett i verdens vakreste hundeøyne.

Skrevet

Jeg smiler stort

..når hun springer ute i skogen, hun ser så utrolig lykkelig ut!

..når hun kommer inn fra morgentissingen, gjesper og legger seg inntil meg mens jeg drikker kaffe

..når hun inviterer til lek

..når hun slenger seg på ryggen, ser på meg med stoore øyne og bare skriker ut "KOS PÅ MAGEN MIN!"

..når hun møter samboeren min i trappa etter han har vært ute på reise og halen går som en propell

..når hun "prater" til meg

..når hun ligger og sover i alle mulige snodige stillinger

osv.osv.osv.

Har verdens beste voffs jeg :wub:

Skrevet

Det bredeste smilet kommer frem når valpis stikker nesen i halsgropen min. Og når han drar seg langs sengen/sofaen med framlabbene, mens han sukker og stønner, til han endelig ligger tett nok inntil meg sånn at han kan sovne godt igjen. :wub:

Skrevet

Åh <3 det er så mye :)

Smiler og ler høyt når de har raptus og løper rundt som en gal med en pinne i munn! herregud de er to lykke piller på ben de to!

Jeg smiler når de leker sammen og viser hvor mye glede av hverandre

Jeg smiler når jeg ser morra trynet til stella som stikker opp av dyna klokken 12 på formiddagen.."hva mener du med at jeg må stå opp????" :lol:

Jeg smiler av alle de rare sove stillingene de makter å legge seg i

Jeg må smile av Stellas ekstremt furtne ansikt når hun må i dusjen eller utsettes for annen tortur :ahappy:

Jeg må smile når jeg kjenner hvor vanvittig høyt og inderlig jeg elsker dem :wub:

:heart:

Skrevet

Eg smiler mest når ho dett ned av sofaen i søvne!

Men og når ho ååååler seg så lang ho er for å komme nær meg i sofaen.

Og når eg tenker meg om smiler eg aller aller aller mest når framtidige sambo(3uker) legg seg ned på golvet og han og bikkja kooser seg før dei fjollet seg!

Skrevet

Jeg smiler stort når Enya vil kose og legger seg på brystet mitt og dytter snuta under haka i og ligger helt inntil halsen.

Jeg smiler stort når hun lager rare ansiktsuttrykk, ofte innebærer det å ha tenna på tørk :P

Jeg smiler stort når vi får til noe sammen :D På trening eller når hun bare er fin og takler ting bra :wub:

Jeg smiler stort når hun velger å gå vekk fra fanget mitt og legge seg i samboer sitt fang, for da viser hun kjærlighet til han også :ahappy:

Jeg smiler stort når jeg tenker på hvor fin liten frøken vi har :wub::D:heart:

Skrevet

Jeg smiler stort

..når de virkelig strekker ut og løper

..når de sover,slitne etter tur

..mange ganger om dagen bare fordi de ER :heart:

Skrevet

Jeg smiler stort når Chicka løper i skikkelig tyttebærfart og stuper kråke, for så å rulle seg godt, ikke rart hun må til kiropraktor.

Jeg smiler stort når hun kommer mot meg og vil kose, hun er en skikkelig kosegris :wub:

Skrevet

Jeg smiler stort når...

... hundene viser sin store glede når jeg kommer på besøk!
... å se og vite at hundene er friske, og ikke har det vondt på noen måte.
... å se hundene smile på tur og under annen aktivitet.
... de viser med stor iver at de er klare for tur!
... at de er villige til å stille opp som modeller for en ivrig hobbyfotograf.
... å vite at hundene ikke er redde smell av raketter, torden etc.
... jeg ser at hundene stortrives i skogen på elgjakt!
... når de får holde på med det de elsker; nemlig jakt!
... vet hva jeg har oppnådd med hundene til i dag.
... jeg og hundene tilbringer tid sammen!

Det er mye jeg smiler av i lag med hundene, og enda mer enn hva jeg har listet opp her. Bare hundene i seg selv får meg til å smile :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...