Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

ha ha ha, jo, ja... Men tenk alt hundeutstyret du kunne fått for 1500.... ;)

Tenk på alle osteskivene du får for det! :o DET er mange det (en bekjent regner ting over i osteskiver til stadig. :lol: )

  • Like 2
  • Svar 95
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg er veldig påkobla andre mennesker hva gjelder sinnsstemninger og "energier" (i mangel på bedre ord) de tar med seg inn i et rom, og det finnes sikkert folk som kan plukke opp disse tingene fra dyr

Men en burde jo kunne forandre en del ting til det bedre om en var dyretolker? Om herr og fru eier sitter og blir fortalt at Foffen blir flau når de ikke plukker opp bæsjen hans, for eksempel? Eller

Jeg synes at overskriften er misvisende. Det burde stått "svindler folk for 1500 kr timen".

Skrevet

Ha ha, sært sært sært ;) Oppdater oss da, om du ofrer 1500 til dronninga :P

Vida har snakket med en av disiplene hennes. :lol:

@Mari Du vet hvilken post du må finne!!!

Guest Kåre Lise
Skrevet

Det første Fredrik hadde sagt til henne var at han IKKE likte at jeg røykte mens vi gikk (Stemte, dog sluttet nå ;) ) og at han syntes jeg kunne nyte naturen istedenfor å knipse bilder hele tiden (stemte).

Lettlurt du og da.. :D

Skrevet

Jeg trodde på slikt før. Hadde dyretolk til voffsen og greier og ingen kunne da si noe vondt om dyretolker, a gitt. Det skal sies at jeg var vel en 14 år, ung og dum. :)

Skrevet

Sett et program om cold reading. Der viste de hvor ufattelig enkelt det er å lure personer, spesielt om de i tillegg gjerne tror (eller vil tro) på den åndelige verdenen.

Personene de lurte gikk ut av lokalet helt overbevist. De hadde blitt fortalt ting ingen andre kunne vite om dem, osv. I flere tilfeller var personene rett og slett ikke klar over hva de selv hadde gitt ut av info. I andre tilfeller gav de opplysninger om at den synske hadde sakt ting den rett og slett ikke hadde sakt:

Synsk person: "Jeg får opp en M eller K, betyr det noe for deg?"

Person: "Ja, det er pappa. Han het Morten!"

Og når timen var over, og personen ble intervjuet, så var de veldig begeistret og fortalte at den synske visste navnet på faren. Altså de gav, uten intensjon, credit (kommer ikke på norsk ord) til den synske for noe den synske faktisk ikke visste. Dette gikk faktisk svært ofte igjen :D

De konfronterte selvsagt personene med det etterpå, viste klipp fra hva de selv hadde sakt, og hva den synske hadde sakt, og de kunne ikke forstå at de kunne ha latt seg lure på den måten...

  • Like 4
Skrevet

Jeg husker en gang da jeg hadde Fredrik, hesten. Vi bodde i Egersund og jeg ville gå en tur med ham langs havet. Siden spurte jeg om dyretolken kunne ha en "fri samtale". Det første Fredrik hadde sagt til henne var at han IKKE likte at jeg røykte mens vi gikk (Stemte, dog sluttet nå ;) ) og at han syntes jeg kunne nyte naturen istedenfor å knipse bilder hele tiden (stemte). Et eksempel på at vi (jeg) ble tatt på senga :D Og dyretolken hadde ingen mulighet til å vite noe om oss :) Et av mange eksempel. Tror en må oppleve det selv før en eventuelt klarer å tro helt eller delvis på det :)

Man må ikke være synsk for å forstå at noen røyker (VELDIG synlig) eller at noen tar mye bilder,noe som vel stemmer for en gigantdel av oss.

  • Like 3
Skrevet

Var ikke det Sissel Grana da?

Ser jeg slett ikke bort fra.

Jo, det var Sissel Grana. Det jeg synes var verst, var kanskje ikke det at hun ville overlate avgjørelsen om operasjon til bikkja sjøl, men det faktum at den var ekstremt overvektig, noe jeg antar ville være det første en tar tak i om bikkja har problemer med skjelett/hofter.

  • Like 1
Skrevet

Jo, det var Sissel Grana. Det jeg synes var verst, var kanskje ikke det at hun ville overlate avgjørelsen om operasjon til bikkja sjøl, men det faktum at den var ekstremt overvektig, noe jeg antar ville være det første en tar tak i om bikkja har problemer med skjelett/hofter.

Helt enig. Jeg ble rett og slett dårlig av det innslaget.

Skrevet

Jeg og samboer trenger ikke dyretokk vi, vi tolker dyrene selv, og får alltid et svar når vi spør en av kattene noe ;)

Slik var det her og da vi hadde katt.

"Er du glad i meg?" "Mjau"

"Er du sulten?" "Mjau"

"Kan du flytte deg?" "Mjau"

"Vil du ha kos?" "Mjau"

Mjau betyr ja :sleep:

  • Like 2
Skrevet

Slik var det her og da vi hadde katt.

"Er du glad i meg?" "Mjau"

"Er du sulten?" "Mjau"

"Kan du flytte deg?" "Mjau"

"Vil du ha kos?" "Mjau"

Mjau betyr ja :sleep:

Våre svarer ikke alltid, men vi vet alltid hva hun tenker!

"Vil ha mat, men orker ikke å flytte meg. Årh, nå går han idioten i veien frem til maten min *frese litt*. Shit, langt til sofaen, legger meg for å sove med maten jeg. Pappa, kan du kose på meg? Jeg legger meg her jeg da, så får dere bare leve med liten plass, jeg trenger plass å sove på!!"

  • Like 1
Skrevet

Det ER utrolig hva vi går på, joda. Men det som også er utrolig er hvor vanvittig dyktige folk blir på å lure andre. Så et program en gang (om mennesker riktignok) der folk fikk komme inn til en "tolk", tror de måtte ha med seg noen personlige gjenstander og han kikket i hånden deres i tillegg. En og en. Så gikk en og en ut igjen og måtte vente mens han skrev ned alt han hadde tolket og "lest" ut fra disse gjenstandene.

Til slutt fikk folk komme inn igjen og fikk utdelt hvert sitt ark med tolkingen. ALLE gråt og de var helt i ekstase, litt redd, veldig rørte. Det var helt utrolig hvordan folk reagerte, de ble virkelig truffet rett i hjertet.

... arkene var selvsagt helt like og skrevet før "tolkeren" hadde møtt de i det hele tatt.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...