Gå til innhold
Hundesonen.no

Hurra, Jubel eller Lykke?


  

106 stemmer

  1. 1. Hvilket navn er finest sammen med Jippi?

    • Lykke
      29
    • Jubel
      52
    • Hurra (Hurrah)
      24
    • Annet alternativ- spesifiser
      1


Recommended Posts

Skrevet

Som dere kanskje har fått med dere skal jeg beholde en tispevalp fra ett av årets to kull her hjemme. Tispen fra det andre kullet skal på deleie til en annen sonis :ahappy:
Lager en egen tråd så jeg får med en poll, poller er alltid moro, selvom beslutningen er og blir vår regardless.

Tispen jeg skal beholde skal bo sammen med Jippi. Jeg vil gjerne ha et navn som går godt til Jippi, med samme betydning, og har- til dels ved sonen-hjelp kommet fram til følgende tre kandidater;

*Lykke (elsker navnet, men er også det vanligste. Akkuratt det bryr jeg meg ikke så mye om- Det viktigste er at vi liker det, og at det er et godt navn :) Velger jeg å beholde Jippivalpen her skal jo hun også ha L navn på stamtavlen, så slikt sett passer det bra. Mannens favoritt)

* Jubel (Maris forslag, klinger veldig bra sammen med Jippi. Jippi og Jubel. Det er fint! Men alene? Juuubel! Tungvindt? Greit?Magnus sin favoritt)

*Hurra (hvem var det som satte meg på den ideen igjen?? Nåvel. Kult navn. HURRA! Da har vi to uttrykk som matcher godt. Smaker litt på det når jeg roper det, og er jo litt mer tungvindt en f.eks. Jippi og Lykke, men still... I like it! uligens min favoritt, men veldig usikker)

Hva synes du?

Skrevet

Hurra fordi det er noe man roper når man er glad sånn som Jippi. De andre beskriver at man er glad, men ikke utropsord på samme måte :) Derfor synes jeg at de passer best sammen. Men man blir jo glad av å høre de andre navnene også :)

Skrevet

Nå bor jeg oppe i Oslos vakreste getto og her bli Hurra fort til Hora og det er ikke så fint, kanskje :) Neida, jeg liker Lykke, jeg :) Det får være måte på analysering over gramatiske finuligheter.

Skrevet

Kan du ikke bare vente til valpen er født, se hvilken du skal ha - også se hva som passer best til akkurat DEN valpen?

Godt poeng! Jeg skulle jo egentlig ha en Swix, men den bowlingkulen jeg hentet hjem var ingen smekker Swix :P

____________

Jeg liker alle tre navnene, men synes Lykke er enklere å rope enn de andre to :)

  • Like 2
Skrevet

Godt poeng! Jeg skulle jo egentlig ha en Swix, men den bowlingkulen jeg hentet hjem var ingen smekker Swix :P

Ja, jeg hadde jo en poll her da jeg skulle ha Willy - med to valg - og jeg endte vel opp med å kalle ham akkurat det jeg overhodet ikke likte, men han var jo bare en Willy, han der, så da var det liksom avgjort *ler*.

  • Like 3
Skrevet

Jeg synes Lykke er det beste hundenavnet, om man ser navnene for seg selv. Men Jubel klinger definitivt best med Jippi. Og i hverdagen kan dere jo kalle henne for Jubi, f.eks?

Skrevet

Jeg synes Jubel var et aldeles nydelig navn - passer suverent til Jippi - og så har det en veldig veldig fin betydning (og når basenjier jodler - så er jo det ofte jubel fra deres side!)

Lykke synes jeg også er et fantastisk fint navn - men Lykke er for meg en lekker liten sort kelpie-jente som en gang ble kallt Traktor-Olga - ikke for det, jeg klarer å håndtere 2 Lykker mentalt altså!

Dette blir superspennende altså! * basenji :wub: *

  • Like 1
Skrevet

Det var jeg som foreslo Hurra :D

Det er vanskelig å velge altså! Liker Jippi og Jubel sammen pga begge begynner på J. Men jeg syns Jippi og Lykke kanskje passer best sammen? Men Jippi og Hurra passer best i betydningen! :frantics:

Edit: Jeg stemte Lykke. Men jeg syns du skal gjøre som Siri sier ;)

  • Like 1
Skrevet

Jeg liker tankene på alle blikkene du får når du roper "Jippi, Hurra!!" Derfor stemte jeg på Hurra ;)

Jubel og Lykke er mer ord som beskriver glede, mens Hurra er noe du sier når du er glad så jeg synes det passer best med Jippi

  • Like 1
Skrevet

Jubel! Fint alene, holder seg "til tema", klinger fint sammen med Jippi og er ikke noe stress å rope/si.

Skrevet

Av de alternativene synes jeg Jubel klinger best sammen med Jippi :) Her jeg bor er det "in" å si sweet når man er glad eller fornøyd med noe, men det klang liksom ikke så bra når jeg prøvde å rope det :P

Skrevet

Av disse - Jubel. :)

Lykke er datteren til min fetter, og er et av de mest populære jentenavnene på barn om dagen. Så i mine øyne er ikke det et hundenavn for øyeblikket.

Hurra synes jeg er for tungt å si på en måte..

Skrevet

Ahhh..duste meg.. trodde at Jippi var det første stamtavlenavne ..(hvor nå enn jeg fikk det fra)

Med den "oppglaringen" på plass

Synes jeg at Jubel og Jippi høres ut som to bestiser.. S

Så da må det bli Jubel

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...