Gå til innhold
Hundesonen.no

Hurra, Jubel eller Lykke?


  

106 stemmer

  1. 1. Hvilket navn er finest sammen med Jippi?

    • Lykke
      29
    • Jubel
      52
    • Hurra (Hurrah)
      24
    • Annet alternativ- spesifiser
      1


Recommended Posts

Skrevet

Som dere kanskje har fått med dere skal jeg beholde en tispevalp fra ett av årets to kull her hjemme. Tispen fra det andre kullet skal på deleie til en annen sonis :ahappy:
Lager en egen tråd så jeg får med en poll, poller er alltid moro, selvom beslutningen er og blir vår regardless.

Tispen jeg skal beholde skal bo sammen med Jippi. Jeg vil gjerne ha et navn som går godt til Jippi, med samme betydning, og har- til dels ved sonen-hjelp kommet fram til følgende tre kandidater;

*Lykke (elsker navnet, men er også det vanligste. Akkuratt det bryr jeg meg ikke så mye om- Det viktigste er at vi liker det, og at det er et godt navn :) Velger jeg å beholde Jippivalpen her skal jo hun også ha L navn på stamtavlen, så slikt sett passer det bra. Mannens favoritt)

* Jubel (Maris forslag, klinger veldig bra sammen med Jippi. Jippi og Jubel. Det er fint! Men alene? Juuubel! Tungvindt? Greit?Magnus sin favoritt)

*Hurra (hvem var det som satte meg på den ideen igjen?? Nåvel. Kult navn. HURRA! Da har vi to uttrykk som matcher godt. Smaker litt på det når jeg roper det, og er jo litt mer tungvindt en f.eks. Jippi og Lykke, men still... I like it! uligens min favoritt, men veldig usikker)

Hva synes du?

Skrevet

Hurra fordi det er noe man roper når man er glad sånn som Jippi. De andre beskriver at man er glad, men ikke utropsord på samme måte :) Derfor synes jeg at de passer best sammen. Men man blir jo glad av å høre de andre navnene også :)

Skrevet

Nå bor jeg oppe i Oslos vakreste getto og her bli Hurra fort til Hora og det er ikke så fint, kanskje :) Neida, jeg liker Lykke, jeg :) Det får være måte på analysering over gramatiske finuligheter.

Skrevet

Kan du ikke bare vente til valpen er født, se hvilken du skal ha - også se hva som passer best til akkurat DEN valpen?

Godt poeng! Jeg skulle jo egentlig ha en Swix, men den bowlingkulen jeg hentet hjem var ingen smekker Swix :P

____________

Jeg liker alle tre navnene, men synes Lykke er enklere å rope enn de andre to :)

  • Like 2
Skrevet

Godt poeng! Jeg skulle jo egentlig ha en Swix, men den bowlingkulen jeg hentet hjem var ingen smekker Swix :P

Ja, jeg hadde jo en poll her da jeg skulle ha Willy - med to valg - og jeg endte vel opp med å kalle ham akkurat det jeg overhodet ikke likte, men han var jo bare en Willy, han der, så da var det liksom avgjort *ler*.

  • Like 3
Skrevet

Jeg synes Lykke er det beste hundenavnet, om man ser navnene for seg selv. Men Jubel klinger definitivt best med Jippi. Og i hverdagen kan dere jo kalle henne for Jubi, f.eks?

Skrevet

Jeg synes Jubel var et aldeles nydelig navn - passer suverent til Jippi - og så har det en veldig veldig fin betydning (og når basenjier jodler - så er jo det ofte jubel fra deres side!)

Lykke synes jeg også er et fantastisk fint navn - men Lykke er for meg en lekker liten sort kelpie-jente som en gang ble kallt Traktor-Olga - ikke for det, jeg klarer å håndtere 2 Lykker mentalt altså!

Dette blir superspennende altså! * basenji :wub: *

  • Like 1
Skrevet

Det var jeg som foreslo Hurra :D

Det er vanskelig å velge altså! Liker Jippi og Jubel sammen pga begge begynner på J. Men jeg syns Jippi og Lykke kanskje passer best sammen? Men Jippi og Hurra passer best i betydningen! :frantics:

Edit: Jeg stemte Lykke. Men jeg syns du skal gjøre som Siri sier ;)

  • Like 1
Skrevet

Jeg liker tankene på alle blikkene du får når du roper "Jippi, Hurra!!" Derfor stemte jeg på Hurra ;)

Jubel og Lykke er mer ord som beskriver glede, mens Hurra er noe du sier når du er glad så jeg synes det passer best med Jippi

  • Like 1
Skrevet

Jubel! Fint alene, holder seg "til tema", klinger fint sammen med Jippi og er ikke noe stress å rope/si.

Skrevet

Av de alternativene synes jeg Jubel klinger best sammen med Jippi :) Her jeg bor er det "in" å si sweet når man er glad eller fornøyd med noe, men det klang liksom ikke så bra når jeg prøvde å rope det :P

Skrevet

Av disse - Jubel. :)

Lykke er datteren til min fetter, og er et av de mest populære jentenavnene på barn om dagen. Så i mine øyne er ikke det et hundenavn for øyeblikket.

Hurra synes jeg er for tungt å si på en måte..

Skrevet

Ahhh..duste meg.. trodde at Jippi var det første stamtavlenavne ..(hvor nå enn jeg fikk det fra)

Med den "oppglaringen" på plass

Synes jeg at Jubel og Jippi høres ut som to bestiser.. S

Så da må det bli Jubel

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...