Gå til innhold
Hundesonen.no

De 15 verste hunderasene for uerfarne førstegangseiere


Recommended Posts

Skrevet

Tragisk at den mest krevende hunden står beskrevet som : "quires a 20-30 minute walk every day".

Dette er et absolutt minimum for å overhodet ha en hund, synes nå jeg. Selv på de mest kjedelige dagene hvor jeg ikke gidder en dritt summerer nok tisseturene rundt gata seg til ca 20 minutter uansett.

Men i Amerika er det vel et fremmedord å "gå tur hver dag".

Skrevet

I følge dem krever en Akita hele 20-30 minutters tur hver dag. :lol:

Edit: Så nå at Kanger hadde skrevet det samme. Himmel, ikke rart de har problemhunder i USA hvis det er holdningen.

Skrevet

Synes slike artikler er rare. Det er jo så individuelt hvilke raser som passer, uavhengig av erfaring. Hvis man absolutt skal ha en veldig lydig hund som kan gå lös overalt, er det jo sikkert dumt å kjöpe en lite förerorientert hund med sterkt jaktinnstinkt. Men om man kun vil ha en hund som selskap og gir beng i om den må gå i bånd, så kan jo en slik hund väre perfekt. Mange som sier at basenjien er for viderekomne hundeeiere også, men den er jo helt perfekt for meg, selv om jeg ikke akkurat kunne gå som viderekommen da jeg kjöpte min förste :P

  • Like 1
Skrevet

Vel.. Jeg kan se hvorfor rasene/blandingene havner der de gjør jeg, de er ikke helt på bærtur, liksom..

Skrevet

Nå har vel "værsting"rasene et noe annet temperament der borte enn her også, vil jeg tro..

Men veterinærer som velger ut dette? Hadde listen sett annerledes ut hvis det var leger som gjorde det? Eller hundeinstruktører?

Susanne

Skrevet

Nå har vel "værsting"rasene et noe annet temperament der borte enn her også, vil jeg tro..

Men veterinærer som velger ut dette? Hadde listen sett annerledes ut hvis det var leger som gjorde det? Eller hundeinstruktører?

Susanne

Synes leger skulle velge ut en liste med "folk som er vanskeligst å ha med å gjøre" :whistle: Top 10!

Skrevet

Synes leger skulle velge ut en liste med "folk som er vanskeligst å ha med å gjøre" :whistle: Top 10!

He-he

Jeg har en topp-2…. :D:sleep:

Skrevet

Hihi, begge mine er på listen :P

De kunne tatt med malle, tenkte jeg.

Kanskje såpass sjelden at den ikke blir relevant? Men nå er vel ikke cattle dogen så vanlig heller, eller weimaraner for den del.
Skrevet

Flere av disse rasene er jo litt anderledes i USA i forhold til her da.

At malamuten kom så høyt overraska ikke så mye med det rykte de har. Nå syns jeg faktisk teksten på rasen stemte ganske greit og. I Norge burde den kommet lengre ned da

Skrevet

Hihi, begge mine er på listen :P

Kanskje såpass sjelden at den ikke blir relevant? Men nå er vel ikke cattle dogen så vanlig heller, eller weimaraner for den del.

Cattle dog og Weimaraner er vel vanligere i USA enn de er i Norge? Jeg tror det i allefall.

-----

Jeg skjønner begge listene, det er nok flere raser jeg ville ha satt på begge listene. Men så var det jo topp 15 og topp 18. Om jeg er enig i teksten under bildene blir en annen sak, men USA har jo et helt annet hundehold enn Norge har. Det er ikke mange landene som måler seg med Norge mtp tur og turlengde.

Skrevet

Hihi, begge mine er på listen :P

Kanskje såpass sjelden at den ikke blir relevant? Men nå er vel ikke cattle dogen så vanlig heller, eller weimaraner for den del.

Ja kanskje det. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...