Gå til innhold
Hundesonen.no

De 15 verste hunderasene for uerfarne førstegangseiere


Justisia
 Share

Recommended Posts

Tragisk at den mest krevende hunden står beskrevet som : "quires a 20-30 minute walk every day".

Dette er et absolutt minimum for å overhodet ha en hund, synes nå jeg. Selv på de mest kjedelige dagene hvor jeg ikke gidder en dritt summerer nok tisseturene rundt gata seg til ca 20 minutter uansett.

Men i Amerika er det vel et fremmedord å "gå tur hver dag".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes slike artikler er rare. Det er jo så individuelt hvilke raser som passer, uavhengig av erfaring. Hvis man absolutt skal ha en veldig lydig hund som kan gå lös overalt, er det jo sikkert dumt å kjöpe en lite förerorientert hund med sterkt jaktinnstinkt. Men om man kun vil ha en hund som selskap og gir beng i om den må gå i bånd, så kan jo en slik hund väre perfekt. Mange som sier at basenjien er for viderekomne hundeeiere også, men den er jo helt perfekt for meg, selv om jeg ikke akkurat kunne gå som viderekommen da jeg kjöpte min förste :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har vel "værsting"rasene et noe annet temperament der borte enn her også, vil jeg tro..

Men veterinærer som velger ut dette? Hadde listen sett annerledes ut hvis det var leger som gjorde det? Eller hundeinstruktører?

Susanne

Synes leger skulle velge ut en liste med "folk som er vanskeligst å ha med å gjøre" :whistle: Top 10!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flere av disse rasene er jo litt anderledes i USA i forhold til her da.

At malamuten kom så høyt overraska ikke så mye med det rykte de har. Nå syns jeg faktisk teksten på rasen stemte ganske greit og. I Norge burde den kommet lengre ned da

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, begge mine er på listen :P

Kanskje såpass sjelden at den ikke blir relevant? Men nå er vel ikke cattle dogen så vanlig heller, eller weimaraner for den del.

Cattle dog og Weimaraner er vel vanligere i USA enn de er i Norge? Jeg tror det i allefall.

-----

Jeg skjønner begge listene, det er nok flere raser jeg ville ha satt på begge listene. Men så var det jo topp 15 og topp 18. Om jeg er enig i teksten under bildene blir en annen sak, men USA har jo et helt annet hundehold enn Norge har. Det er ikke mange landene som måler seg med Norge mtp tur og turlengde.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...