Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Kaja
 Share

Recommended Posts

Guest Belgerpia

Har vært dårlig på å ta bilder i det siste, men dere kan få se de som ikke blir julekort! :lol:

993464_10152019830871399_847449514_n.jpg

Serriøst.... få den ungen til å sitte rolig da..........

*latterkrampe* - uttrykket på firfotingene er ubetalelig

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Var det ikke han som plutselig bare gikk også?

Han er sikkert en sånn som kommer til å snakke med mange ord med en gang han begynner :D det er så gøy å se hvor forskjellig språkutvikling de har og allikevel ender opp på samme sted.

Men dere alle kloke soniser, det er ikke så mye jeg stresser på, men barnevogn er liksom greia.

Vi har en Toyota Avensis stasjonsvogn med dobbelt hundebur bak så der er det jo ikke noe plass. Hva gjør vi? *sett inn hysterisk svime rundt smiley*

Problem to, hvilken vogn? Vi trenger en som kan være med i ulendt terreng, tåler litt juling og vær og vind. Så må sportsdelen kunne vendes begge veier. Termin i begynnelsen av mai, betyr det at vi bruker babydelen den første vinteren? Eller er vi over på sportsdel?

HJEEEEEEEEELP!

Jeg endte med Emmaljunga Combi duo. Veldig fornøyd.

Tar liten plass og kommer frem overalt. Sportsdelen kan vendes begge veier og man kan dra kalosjen helt ned for å beskytte ungen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lurer på når A skal skjønne poenget med gjemsel :lol:

"her er jeg mamma! " " jeg skal gjemme meg bak der nå igjen jeg mamma! " ( for 5 gang på rad) , "jeg er bak sofaen, mamma! MAMMA! ! Jeg er HER!"

Jukser når han skal stå gjør han også :aww: "1-2-3-10!!!"

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jaran stod opp etter bordet istad og slapp seg og stod i sånn fem sekunder selv uten å holde i noe utenom en leke! :o Han tok seg så inntill bordet, gikk tre-fire ganger rundt, så gjorde det på nytt når barnetv lyden startet! Begynte å krabbe på alle fire 6 mnd, gikk med gåvognen ved 7 mnd og står selv på 8 mnd. Han som bare har sovet bort hele spedbarnstiden sin og jeg var redd for at han kom til å bli hengende etter :lol:

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lille hyperknotten skulle IKKE ligge i vogn i butikker i dag :lol: Gikk greit på apoteket, på jysk måtte jeg ta henne opp med en gang vi stoppet vogna, og på europris så prøvde hun å sette seg opp! Og ble kjempelei seg da det ikke funka, så hun måtte få komme opp og henge på armen der og. :lol: Såå fornøyd med å henge på armen da, og titte på alle fine tingene :wub: Og ble jo trøtt etterhvert, så tok en dupp mens vi spiste og da kunne hun ligge i vogna etterpå og leke med fingrene mine.

Nå har hun fått ny dyne forøvrig, 700krs dundyne anbefalt av naaf og greier. La oss si det slik, jeg og bonden har IKKE så dyre dyner. :lol: 15 års garanti, så jeg må vist ha småttiser i 15 år så vi får brukt den fullt ut. :lol:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

IDA!! HURRA! :D Du blir jo verdens beste!

Dagens rareste Ask-spørsmål kom i fullt alvor kl 06.

"Mamma, er du en rumpebakterie? "

"hæ?? nei? "

" men .. hva er en rumpebakterie da?"

I dag har vi vært på skattejakt med knerten og bla klatret over en skummel bru ( stokk) som gikk over en skummel foss ( bekk) og funnet en magisk skatt ( pinne med mose ) i en grotte i en skummel borg ( steinrøys.)

Vi møtte en gammel mann i skogen som var så begeistret over at Ask hadde knerten-figur at han og hunden hans fulgte oss tilbake til skuta ( bilen).

En fin dag.

20131116_151912.jpg

20131116_152416.jpg

20131116_153021.jpg

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...