Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Men ikke gi han noe særlig med grønt gress om han ikke er vant til det, vent heller og kjøp høy i morgen.

Han er vant til det. Beiter ute hele sommeren :)

  • Like 1
  • Svar 83
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Han har masse høy og er fornøyd. Han tar kontakt npr jeg sitter ved buret. Hopper litt oppå neg og snuser. Nå har han slengt seg ned på siden og knasker høy . Han virker som en veldig trygg type alts

javelja. Da får vi få oss en til etterhvert da. Her baller det på seg!

Jeg stemmer for frittgående kanin! Ikke alle kaniner som er så heldige å få eiere som fra starten av syntes det er helt uaktuelt å ha den i et lite bur.

Skrevet

Da er Mini i hus. Fulgte med stort bur, og div utstyr.

Men si meg: Daisy fikk vann fra vanlig skål, er det feil? Må de ha sånn flaske? Det fulgte med sjø.

Han synes fortsatt det er tryggest i buret, men virker ikke veldig stresset. Kaos vil for en gangs skyld veeeeldig inn...

Skrevet

Gratulerer som kanineier :ahappy:
Mange eiere foretrekker drikkeflaske, det er rensligere og man slipper å skifte vann hele tiden fordi kaninen griser i vannet.
Men for kaninen er skål det beste. De får i seg mer væske på kortere tid, og mange kaniner er faktisk konstant litt dehydrerte fordi drikkeflaske ikke gir "nok vann", dvs det tar så lang tid for kaninen å slurpe i seg vannet at de ikke drikker seg helt ferdig.

Så bruk gjerne skål, men sørg for at det ikke er avføring eller annet gris i vannet, da vil (naturlig nok) ikke kaninen drikke det.

Skrevet

Gratulerer som kanineier :ahappy:

Mange eiere foretrekker drikkeflaske, det er rensligere og man slipper å skifte vann hele tiden fordi kaninen griser i vannet.

Men for kaninen er skål det beste. De får i seg mer væske på kortere tid, og mange kaniner er faktisk konstant litt dehydrerte fordi drikkeflaske ikke gir "nok vann", dvs det tar så lang tid for kaninen å slurpe i seg vannet at de ikke drikker seg helt ferdig.

Så bruk gjerne skål, men sørg for at det ikke er avføring eller annet gris i vannet, da vil (naturlig nok) ikke kaninen drikke det.

Takk! Ga han skål nå og han var tørst. Han spiser og hopper litt rundt, men er ikke ute av buret enda. Han virker ikke redd da, bare nysgjerrig og usikker.

Skrevet

Ikke uvanlig at det tar litt tid før de blir husvarme :) Husk at det har skjedd store omveltninger i livet hans i dag, så bare gi ham tid så kommer det seg etter noen dager :)
Pleier å anbefale kaninkjøperne mine å ta det rolig med dem de første dagene, la kaninen finne ut av ting selv, og ta ting i sitt eget tempo. Kaniner er nysgjerrige dyr, så sitt gjerne rolig på gulvet og ikke bry deg om kaninen i det hele tatt. Les en bok eller se på tv og bare sitt der.
Og plutselig så har du en kanin som sitter i fanget ditt og lurer på hva som skjer her :wub: Kaniner er herlige dyr, og sterkt undervurdert både når det kommer til intelligens og "underholdnings"verdi :wub:

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så masse! Anbefaler som sagt Oxbow pellets, syntes det er et kjempebra fòr. Hvis du ikke kan finne Oxbow så går det an å kjøpe Care+ å bruke i mellomtiden. Care+ er bare så ekstremt dyrt. Oxbow virker ganske dyrt det og, men det er veldig drøyt siden de skal ha veldig lite hver dag.

Skrevet

Mini har bur og det blir selvfølgelig med som trygg base. Selvfølgelig tenkte jeg. Min veggis/dyreverner sambo steilet og måtte overtales til å gå med på at bur når vi ikke er til stede er det lureste og tryggeste for Mini enn så lenge. Gaad, jeg trodde jeg var ille, men han der nærmer seg Peta liksom..

Reiser og henter han om en times tid. Dette skjedde litt fort for meg, men han virket så perfekt!

Tipper han bare har gnagerblanding så plukker gress til han til dyrebutikken åpner i morgen.

Trodde han var en hunn! Da er det nok lurest med en hunn etterhvert ja.

Og bruk skål og ikke flaske :) Og henger meg på Paranomia, kjøp Oxbow pellets. Veldig få butikker/dyreklinikker som har det, noen kan ta inn, men kan og bestille på nettet. Vanlig kaninpellets er som matbutikkfor for hunder. Også bør du kjøpe inn critical care, som er et must å ha i hus om kaninen blir syk. Og kan ikke gjenta meg nok, kjøp boken :P haha

Gulerot er noe kaniner feks. skal ha veeldig lite av. Det inneholder mye sukker, som er skadelig i stor mengde for kaniner. En lillefinger med gulerot per dag er maks. Ellers skal de ikke ha lys salat. Mørk salat kan de få. Et bra høy må være tilgjengelig hele tiden, da de er avhengig av å spise "konstant" for at fordøyingen skal gå rundt. Om du merker at kaninen ikke bæsjer på en god stund, er det tegn på at noe er galt feks.

Veldig mange kaniner synes også gulv er skumle og glatte, så å legge noen tepper på gulvene slik den kommer seg rundt er veldig vanlig og anbefalt :)

Det er egentlig like mye, om ikke mer, å tenke på ang. anskaffelse av kanin vs hund! hehe :D

Skrevet

Han har masse høy og er fornøyd. Han tar kontakt npr jeg sitter ved buret. Hopper litt oppå neg og snuser. Nå har han slengt seg ned på siden og knasker høy . Han virker som en veldig trygg type altså.

Edit: og der var han i fanget en kort tur. Fin gutt!:D

Edit2: og der slang han seg flatt ned inntil meg og ser ut som han sovner straks. Tror ikke dette tar lang tid altså. ..

  • Like 6
Skrevet

han har bodd 6 mnd i en barnehage ( stakkars krek) , så han er vel herdet. Siden buret hans er av største sort var det så vidt vi fikk det opp i 2 etasje ( hvor han må bo mest når kaos er inne og vi er borte ) , så det får bare bli her oppe enn så lenge, så får vi ha en åpen kasse til han nede. Han vurderte nesten å bli stresset av all dunkingen og herjingen med buret ( men ikke verre enn at jeg fikk en slikk på nesa som jeg måtte stikke inn i buret på vei opp trappa) , men nå ligger han flat igjen med beina rett ut bak seg. Cool as ice. Sambo er litt sjokkert, han visste ikke at kaniner var så tøffe :lol:

  • Like 1
Skrevet

Bilder! Annonsen er slettet ._.

Jeg hadde en dverg hermelin løs på rommet mitt da jeg hadde det! Ufattelig herlig kanin. Stakkaren, den ble kjøpt når vi var på ferie i Oslo, så den måtte være med på en lang biltur hjem igjen. Men den var veldig kjær, og tok turen med knusende ro og var kjempe kosete og leken! Elsket dukkehuset jeg hadde, den fikk plass i alle rommene, så den gikk opp og ned trappene i det lille huset.

Jeg likte bedre å ha den på rommet enn det store buret vi hadde, så tok den alltid med opp dit. Men jeg var jo bare 10-11 år den gang da. Men husker han veldig godt (: den var svart og het pepper :D

Høres ut som dere har fått et herlig vesen! Håper jeg kan få kanin en dag! Men da må vi ha litt større plass så den kan få eget rom, hvis ikke hadde den nok blitt kattemat ._.

  • Like 1
Skrevet

Har kjøpt oxbow, synes ikke det var dyrt jeg?

De hadde det heldigvis hos dyrlegen ved jobb. Hva med høy? Bør jeg være sær der også?

Vi har 24 kg flisballer til 68 kr på jobb, så strengt tatt burde jeg kjøpt flis her, men så mye har jeg ikke plass til :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...