Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Jeg selger ut litt utstyr etter Boris. Han var bygd som en liten boxer/en høy og slank staffe. Jeg selger det som det er. Redningsvesten er litt møkkete og dekkenet lukter hund. Men hvis noen vil ha noe billig utstyr, så duger det absolutt. Noe av det ser helt nytt ut (og er helt nytt). Om det er ønskelig kan jeg legge ut flere bilder.

Hurtta redningsvest str. 3. 50,-

post-1573-0-59484700-1379868024_thumb.jp

IMG_0901.JPG

Det ble kjøpt da han var yngre så den var nok litt kort for han egentlig. Men det fungerte bra. Har to stropper under magen.

Hurtta dekken i brun og rød str. 45. 50,-

post-1573-0-71716000-1379868137_thumb.jp

"Skinnjakka" som nesten ikke er brukt. 50,-

post-1573-0-26093200-1379868186_thumb.jp

Det står at den er i str. 55, men den er ganske lik i str. som hurtta - dekkenet.

post-1573-0-77472400-1379868263_thumb.jp

Katahdin dekken i str. small til 250,-

Dette dekkenet er det beste jeg har vært borti. Det har bare vært brukt en vinter.

post-1573-0-31539600-1379868862_thumb.jp

Det er et tissehull i den.

post-1573-0-19711800-1379868987_thumb.jp

Non stop sele i str. 4. 250,-

post-1573-0-33141900-1379869127_thumb.jp

Jægerens kombisele i str. medium. Den har aldri vært brukt. 150,-

post-1573-0-68825200-1379869314_thumb.jp

Bigpaw collar. Nesten ikke brukt. 40,-

post-1573-0-97288900-1379869626_thumb.jp

post-1573-0-49482800-1379869678_thumb.jp

Frakt betales av kjøper.

Edit:

Jeg selger også en ezy dog sele str. M. Den er litt møkkete/hårete og mangler litt pynt, men fungerer fint. 50,-

Jeg glemte å ta bilde av den, men kan fikse det om noen er interesserte.

Endret av :)Kine
Skrevet

Er interessert i Katahdin-dekkenet! Det er vel passelig størrelse til kelpiehannhund? Han er ca femti cm i ryggen og veier 15-16 kg.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Ja, da burde den passe. Boris var 50 i ryggen og veide 17 kg.

Skrevet

Ja, da burde den passe. Boris var 50 i ryggen og veide 17 kg.

Det høres jo bra ut! Brukte du det under sele noen gang, og ble det klumpete da? Tenker på å bruke det på turer til fots og på ski når det er skikkelig kaldt, og da går han jo for det meste med trekksele.

Skrevet

Det høres jo bra ut! Brukte du det under sele noen gang, og ble det klumpete da? Tenker på å bruke det på turer til fots og på ski når det er skikkelig kaldt, og da går han jo for det meste med trekksele.

Ja, vi brukte den under non - stop sela og det fungerte fint. Dekkenet la seg tett inntil kroppen. Boris hadde ikke noe pels, så jeg vet ikke om det har noe å si.

Skrevet

Ja, vi brukte den under non - stop sela og det fungerte fint. Dekkenet la seg tett inntil kroppen. Boris hadde ikke noe pels, så jeg vet ikke om det har noe å si.

Da prøver jeg det. :) Sender deg PM! :)

Skrevet

Det høres jo bra ut! Brukte du det under sele noen gang, og ble det klumpete da? Tenker på å bruke det på turer til fots og på ski når det er skikkelig kaldt, og da går han jo for det meste med trekksele.

Katahdin-dekken skal være gode under seler. En del hunder i langdistanse som bruker slike, om de sliter med forfrysning ol.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...