Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Jeg selger ut litt utstyr etter Boris. Han var bygd som en liten boxer/en høy og slank staffe. Jeg selger det som det er. Redningsvesten er litt møkkete og dekkenet lukter hund. Men hvis noen vil ha noe billig utstyr, så duger det absolutt. Noe av det ser helt nytt ut (og er helt nytt). Om det er ønskelig kan jeg legge ut flere bilder.

Hurtta redningsvest str. 3. 50,-

post-1573-0-59484700-1379868024_thumb.jp

IMG_0901.JPG

Det ble kjøpt da han var yngre så den var nok litt kort for han egentlig. Men det fungerte bra. Har to stropper under magen.

Hurtta dekken i brun og rød str. 45. 50,-

post-1573-0-71716000-1379868137_thumb.jp

"Skinnjakka" som nesten ikke er brukt. 50,-

post-1573-0-26093200-1379868186_thumb.jp

Det står at den er i str. 55, men den er ganske lik i str. som hurtta - dekkenet.

post-1573-0-77472400-1379868263_thumb.jp

Katahdin dekken i str. small til 250,-

Dette dekkenet er det beste jeg har vært borti. Det har bare vært brukt en vinter.

post-1573-0-31539600-1379868862_thumb.jp

Det er et tissehull i den.

post-1573-0-19711800-1379868987_thumb.jp

Non stop sele i str. 4. 250,-

post-1573-0-33141900-1379869127_thumb.jp

Jægerens kombisele i str. medium. Den har aldri vært brukt. 150,-

post-1573-0-68825200-1379869314_thumb.jp

Bigpaw collar. Nesten ikke brukt. 40,-

post-1573-0-97288900-1379869626_thumb.jp

post-1573-0-49482800-1379869678_thumb.jp

Frakt betales av kjøper.

Edit:

Jeg selger også en ezy dog sele str. M. Den er litt møkkete/hårete og mangler litt pynt, men fungerer fint. 50,-

Jeg glemte å ta bilde av den, men kan fikse det om noen er interesserte.

Endret av :)Kine
Skrevet

Er interessert i Katahdin-dekkenet! Det er vel passelig størrelse til kelpiehannhund? Han er ca femti cm i ryggen og veier 15-16 kg.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Ja, da burde den passe. Boris var 50 i ryggen og veide 17 kg.

Skrevet

Ja, da burde den passe. Boris var 50 i ryggen og veide 17 kg.

Det høres jo bra ut! Brukte du det under sele noen gang, og ble det klumpete da? Tenker på å bruke det på turer til fots og på ski når det er skikkelig kaldt, og da går han jo for det meste med trekksele.

Skrevet

Det høres jo bra ut! Brukte du det under sele noen gang, og ble det klumpete da? Tenker på å bruke det på turer til fots og på ski når det er skikkelig kaldt, og da går han jo for det meste med trekksele.

Ja, vi brukte den under non - stop sela og det fungerte fint. Dekkenet la seg tett inntil kroppen. Boris hadde ikke noe pels, så jeg vet ikke om det har noe å si.

Skrevet

Ja, vi brukte den under non - stop sela og det fungerte fint. Dekkenet la seg tett inntil kroppen. Boris hadde ikke noe pels, så jeg vet ikke om det har noe å si.

Da prøver jeg det. :) Sender deg PM! :)

Skrevet

Det høres jo bra ut! Brukte du det under sele noen gang, og ble det klumpete da? Tenker på å bruke det på turer til fots og på ski når det er skikkelig kaldt, og da går han jo for det meste med trekksele.

Katahdin-dekken skal være gode under seler. En del hunder i langdistanse som bruker slike, om de sliter med forfrysning ol.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...