Gå til innhold
Hundesonen.no

Ditt inntrykk av meg- hvilken rase?


Recommended Posts

  • Svar 208
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Margrete med en liten papillon som maskott og er totalt utstyrlig og bjeffer på alle og alt og på hundetreningene vil den helst sitte på fanget og vokte stolene og det er helt greit for den er så søt

Margrete er den strenge schæferdama *mimre* Men hun mangler fremdeles maskotten sin! Toypuddel med råsa utstyr. Wed ser jeg for meg med saluki. Lill er colliedamen. Men er egentlig også for m

Sandra må ha en rød saluki (type Qui ) som matcher håret sitt, vel!

Skrevet

Justisia - bitteliten chihuahua, for hunden må jo være bittebitteliten for å få plass på en sånn skålvekt som jeg forestiller meg med nicket ditt. :lol:

:lol: Jeg burde jo ha to da, for å få likevekt :P

Du Justisia må ha en aktiv og lettlært hund, men kanskje ikke av de vanligste rasene som alle har :-) Du vil nå frem og opp med akkurat DIN rase. Vet ikke hvorfor men jeg tenker spisshund og gjeter, men samtidig noe av liten størrelse, og korte bein! Tenker Corgi eller Västgøtaspets faktisk :-)

Jeg har jo en spissnuta gjeter med noe korte bein, hvis opprinnelse er antatt å være halvt corgie. Faktisk verdens minste kugjeter har jeg :)

Skrevet

Basert på nick, forbinder jeg Bananen med en dachs. Tror det har med å gjøre du bilde av en dachs i banankostyme.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Tror aldri jeg kunne hatt dachs, gitt.:lol:

Justisia har jeg alltid sett for meg med en rottweiler - mulig du hadde rottweiler før?

Skrevet

Tror aldri jeg kunne hatt dachs, gitt. :lol:

Justisia har jeg alltid sett for meg med en rottweiler - mulig du hadde rottweiler før?

Bananen: Doberman. (og golden, og flat og basenji :lol: )

  • Like 1
Skrevet

Tror aldri jeg kunne hatt dachs, gitt. :lol:

Justisia har jeg alltid sett for meg med en rottweiler - mulig du hadde rottweiler før?

Har hatt en og annen Rottweiler ja :)

salchicha6.jpg

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

En springer :)

Klarer ikke forestille meg Lill uten Collie, men syns hun kan ordne med minicollie (Sheltie) til S :ahappy: Tenk så tøft! Først kommer Lill med colliene, og rett bak kommer S med sheltie :D
Skrevet

Klarer ikke forestille meg Lill uten Collie, men syns hun kan ordne med minicollie (Sheltie) til S :ahappy:

Helt enig der! Prøvde å tenke meg frem til nå, men intet kommer frem, da foruten sheltie.

Og for deg -Christine- så er jeg litt låst på engelsk setter, men kanskje dalmatiner som et alternativ, det er jo nesten som en korthåret setter, bare se her:

dsc_2102.jpg?w=1200&h=

  • Like 1
Skrevet

Siri Eveline - av en eller annen grunn ser jeg alltid deg for meg med en Pumi!

Morsomt, man vet jo aldri, jeg liker litt sære og sjeldne hunder og har kikket litt på mudi, det er jo ikke så langt ifra :P

Skrevet

Nå har ikke jeg vært her så mye, men jeg har liksom en forestilling om at en Springer vil passe til SiriE.

Jeg tenker irsk ulvehund fordi mona var en irsk ulvehund :lol:

Skrevet

Jeg tenker irsk ulvehund fordi mona var en irsk ulvehund :lol:

Tenk deg å gå på fjelltur med en ulvehund da - 3 steg og så er den oppe :lol:

Du er jo labbedame, men jeg forestiller meg liksom at en berner også ville passet.

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Jeg tenker irsk ulvehund fordi mona var en irsk ulvehund :lol:

Ser for meg Elmo leie rundt på en hardfør Grønlandshund på Svalbard.

Skrevet

Khela: Tenker Akela, som i jungelboken, og de mest ulvelignende og vakre hundene som finnes må være Husky! Så Husky :ahappy:

Edit: I etterkant leste jeg rasene ine nøyere, og ser at du HAR husky (eller blanding?) Honest, did not peek, deliberatly!

  • Like 1
Skrevet

Khela: Tenker Akela, som i jungelboken, og de mest ulvelignende og vakre hundene som finnes må være Husky! Så Husky :ahappy:

Edit: I etterkant leste jeg rasene ine nøyere, og ser at du HAR husky (eller blanding?) Honest, did not peek, deliberatly!

Har alaska husky, ja! Så det passet jo veldig bra :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...