Gå til innhold
Hundesonen.no

Ditt inntrykk av meg- hvilken rase?


Recommended Posts

  • Svar 208
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Margrete med en liten papillon som maskott og er totalt utstyrlig og bjeffer på alle og alt og på hundetreningene vil den helst sitte på fanget og vokte stolene og det er helt greit for den er så søt

Margrete er den strenge schæferdama *mimre* Men hun mangler fremdeles maskotten sin! Toypuddel med råsa utstyr. Wed ser jeg for meg med saluki. Lill er colliedamen. Men er egentlig også for m

Sandra må ha en rød saluki (type Qui ) som matcher håret sitt, vel!

Skrevet

Justisia - bitteliten chihuahua, for hunden må jo være bittebitteliten for å få plass på en sånn skålvekt som jeg forestiller meg med nicket ditt. :lol:

:lol: Jeg burde jo ha to da, for å få likevekt :P

Du Justisia må ha en aktiv og lettlært hund, men kanskje ikke av de vanligste rasene som alle har :-) Du vil nå frem og opp med akkurat DIN rase. Vet ikke hvorfor men jeg tenker spisshund og gjeter, men samtidig noe av liten størrelse, og korte bein! Tenker Corgi eller Västgøtaspets faktisk :-)

Jeg har jo en spissnuta gjeter med noe korte bein, hvis opprinnelse er antatt å være halvt corgie. Faktisk verdens minste kugjeter har jeg :)

Skrevet

Basert på nick, forbinder jeg Bananen med en dachs. Tror det har med å gjøre du bilde av en dachs i banankostyme.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Tror aldri jeg kunne hatt dachs, gitt.:lol:

Justisia har jeg alltid sett for meg med en rottweiler - mulig du hadde rottweiler før?

Skrevet

Tror aldri jeg kunne hatt dachs, gitt. :lol:

Justisia har jeg alltid sett for meg med en rottweiler - mulig du hadde rottweiler før?

Bananen: Doberman. (og golden, og flat og basenji :lol: )

  • Like 1
Skrevet

Tror aldri jeg kunne hatt dachs, gitt. :lol:

Justisia har jeg alltid sett for meg med en rottweiler - mulig du hadde rottweiler før?

Har hatt en og annen Rottweiler ja :)

salchicha6.jpg

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

En springer :)

Klarer ikke forestille meg Lill uten Collie, men syns hun kan ordne med minicollie (Sheltie) til S :ahappy: Tenk så tøft! Først kommer Lill med colliene, og rett bak kommer S med sheltie :D
Skrevet

Klarer ikke forestille meg Lill uten Collie, men syns hun kan ordne med minicollie (Sheltie) til S :ahappy:

Helt enig der! Prøvde å tenke meg frem til nå, men intet kommer frem, da foruten sheltie.

Og for deg -Christine- så er jeg litt låst på engelsk setter, men kanskje dalmatiner som et alternativ, det er jo nesten som en korthåret setter, bare se her:

dsc_2102.jpg?w=1200&h=

  • Like 1
Skrevet

Siri Eveline - av en eller annen grunn ser jeg alltid deg for meg med en Pumi!

Morsomt, man vet jo aldri, jeg liker litt sære og sjeldne hunder og har kikket litt på mudi, det er jo ikke så langt ifra :P

Skrevet

Nå har ikke jeg vært her så mye, men jeg har liksom en forestilling om at en Springer vil passe til SiriE.

Jeg tenker irsk ulvehund fordi mona var en irsk ulvehund :lol:

Skrevet

Jeg tenker irsk ulvehund fordi mona var en irsk ulvehund :lol:

Tenk deg å gå på fjelltur med en ulvehund da - 3 steg og så er den oppe :lol:

Du er jo labbedame, men jeg forestiller meg liksom at en berner også ville passet.

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Jeg tenker irsk ulvehund fordi mona var en irsk ulvehund :lol:

Ser for meg Elmo leie rundt på en hardfør Grønlandshund på Svalbard.

Skrevet

Khela: Tenker Akela, som i jungelboken, og de mest ulvelignende og vakre hundene som finnes må være Husky! Så Husky :ahappy:

Edit: I etterkant leste jeg rasene ine nøyere, og ser at du HAR husky (eller blanding?) Honest, did not peek, deliberatly!

  • Like 1
Skrevet

Khela: Tenker Akela, som i jungelboken, og de mest ulvelignende og vakre hundene som finnes må være Husky! Så Husky :ahappy:

Edit: I etterkant leste jeg rasene ine nøyere, og ser at du HAR husky (eller blanding?) Honest, did not peek, deliberatly!

Har alaska husky, ja! Så det passet jo veldig bra :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...