Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oh no, for kort frist til at jeg klarer å planlegge tur bortover. Jeg som akkurat skulle til å lage tråd om temaet - dette hadde jo vært mye lurere. :)

Skrevet

Oh no, for kort frist til at jeg klarer å planlegge tur bortover. Jeg som akkurat skulle til å lage tråd om temaet - dette hadde jo vært mye lurere. :)

Det er jo langt for deg for bare en kveld! :o Bra du er ivrig! Jeg kommer til å sette opp flere temakurs - også i apportering, om dette fylles opp raskt (og det ser slik ut) :)

Skrevet

Det er jo langt for deg for bare en kveld! :o Bra du er ivrig! Jeg kommer til å sette opp flere temakurs - også i apportering, om dette fylles opp raskt (og det ser slik ut) :)

Altså, jeg må innrømme at jeg hadde ikke reist så langt KUN for en kveld. :P Men jeg prøver å reise østover til familien når jeg kan få med meg litt annet også, så med litt bedre tid så kunne jeg lagt turen østover samtidig som kurs! Tipset pappaen min, men han syntes du skulle komme litt nærmere Drammen/Kongsberg-området :ahappy:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...