Gå til innhold
Hundesonen.no

Valg 2013 - Hva skal du stemme?


Valg 2013  

119 stemmer

  1. 1.

    • Fremskrittspartiet
      8
    • Høyre
      16
    • Venstre
      8
    • Kristelig Folkeparti
      4
    • Miljøpartiet De Grønne
      20
    • Senterpartiet
      6
    • Arbeiderpartiet
      20
    • Sosialistisk Venstreparti
      18
    • Rødt
      5
    • Kystpartiet
      0
    • Demokratene i Norge
      0
    • Pensjonistpartiet
      0
    • Annet
      1
    • Jeg velger å ikke stemme ved valget/stemme blankt
      3
    • Jeg har ikke mulighet til å stemme ved valget
      2
    • Har ikke bestemt meg enda
      8


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har forhåndsstemt i år. Det tok ikke mange minuttene, og jeg slipper eventuelle køer på valgdagen i alle fall. :)

Er vel ingen hemmelighet at jeg synes at det er helt greit at det går dårlig med Klysbakken om dagen og håper på et skifte til det blå. :ahappy:

Vi får se hvordan det går med Jern-Erna i førersetet :) Jeg er forberedt på skifte, men er bekymret for hva det innebærer, om ikke like bekymret som Daniel Suhonen var før Moderaterna kom til makten i Sverige:

http://www.frifagbevegelse.no/politikk_ff/Valg_2013/article6829021.ece

  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hemmelig valg... Men kan avsløre at jeg håper at statsministerens etternavn begynner på S og slutter på BERG etter valget.

Jeg endte med å stemme SV. Jeg stod mellom SV og Arbeiderpartiet. Jeg vil fortsatt ha rødgrønn regjering, og det blir det ikke hvis SV havner under sperregrensa, for å si det sånn. I tillegg er SV bed

MDG-bølgjen er jo ei gåvepakke for dykk på høgresida. Veldig mange av dei som no stemmer MDG, ville "normalt" (les: om MDG ikkje var aktuelle) stemt SV. Dei aller, aller fleste kjem frå dei raudgrøne

Skrevet

Som bondekjærring så er jeg programforpliktet til å stemme rødgrønt. Noe som passer meg greit ellers også. Men jeg kan altforlite om politikk til å kunne diskutere det - dog litt spennende å se hvor likehetene og ulikhetene ligger, og samtidig vet man jo at selv de beste valgløftene blir "offer" for kompromisser når regjeringen skal samarbeide på tvers av partier...

Skrevet

Jeg kommer til å stemme Arbeiderpartiet, det gjorde jeg ved forrige valg også. Tar meg sikkert ikke lange tiden av den dagen å kjøre bort til valglokalet og stemme. :) . Det er vel sjelden man finner noen man er 100% enig med, men. Gjelder vel å finne den som passer best.

  • Like 1
Skrevet

Jeg husker nå pinade ikke, men nårtid ca klokkeslett er det valgresultatet pleier å være klart? Fikk spørsmål om det, men kunne ikke gi noe godt svar :P

Skrevet

Helt klart er det vel ikke før dagen etter, godt utpå dagen (da tenker jeg på detaljtellinga), men man pleier å vite mellom 23 og 01 om jeg husker riktig fra valgene som har vært

Skrevet

Jeg må også få bakenden i gir og stemme, kan stemme via internett i min kommune. Får ta det i helga. Må jo si at det ikke er så altfor store forskjeller mellom partiene, så jeg er egentlig fornøyd så lenge FrP ikke blir sittende i regjering. Hvis i tillegg De Grønne gjør et bra valg slik at de kan få inn et par mandater, og Venstre kan bli med i regjering, ja, da kan knapt bli bedre i min verden.

Skrevet

Gleder meg til Radioresepsjonens valgvake. :D

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Så promoen nå, og ler høyt. Gleder meg jeg også! :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg endte med å stemme SV. Jeg stod mellom SV og Arbeiderpartiet. Jeg vil fortsatt ha rødgrønn regjering, og det blir det ikke hvis SV havner under sperregrensa, for å si det sånn. I tillegg er SV bedre bl.a. når det gjelder miljø.

Dette tror jeg blir et veldig spennende valg! Gleder meg til valgvake i morgen, og er spent på hva slags "sammensurium" av en regjering vi får hvis det blir borgerlig flertall. Det kan nok bli noen intense forhandlinger de kommende dagene.

  • Like 6
Skrevet

For dere tvilere der ute, så er altså MDG på siste måling skarve 3000 stemmer unna sperregrensen, så hver stemme teller!

Gleder meg og til valgvake i morgen, blir spennende! Godt valg!

  • Like 1
Skrevet

For dere tvilere der ute, så er altså MDG på siste måling skarve 3000 stemmer unna sperregrensen, så hver stemme teller!

Gleder meg og til valgvake i morgen, blir spennende! Godt valg!

Det er flust av slike annonser ute nå... :P Aksel Hagen, for SV, mangler x antall stemmer i Oppland. Karin Andersen, for SV, mangler x antall stemmer i Hedmark, osv. Moxnes, for Rødt, er vel også helt på grensen i Oslo, for å komme inn. Slik er det.

Skrevet

Jeg har fremdeles ikke bestemt meg jeg..er visst totalt politisk lappeteppe iflg valgomatene,sosialist i hjerte og sjel - men de rødgrønne har skuffet meg stort altså.. vel og bra at Norge går bra, at vi overlevde finanskrisen med skinnet i behold etc - men som en sa - med Norges økonomiske forutsetninger måtte en regjering som ikke klarte det, vært total idiot!

Så nå lurer jeg på, hvordan stemme for å få lagt ned pelsdyr-næringen? Rødgrønt fikser ikke det pga SP.. Da gjenstår Venstre - men klarer de det i en borgerlig sammensvergelse? Og så kan jeg ikke utstå menneskesynet til de borgerlige..

:icon_confused:

Skrevet

Sjølv kjem eg til å stemme Senterpartiet, som òg har ein god miljøpolitikk (om ikkje heilt på høgde med SV), og i tillegg ein flott distriktspolitikk, matpolitikk, pengepolitikk og ikkje minst utanrikspolitikk.

Men de har vel igjen en rævva dyrepolitikk?

  • Like 3
Skrevet

Alle valgtester pleier å fortelle meg at jeg skal stemme Frp (viss mulighet for at jeg scorer full pott på punktet strengere straffer på voldsforbrytelser), foruten i år da Venstre dukka opp...

Og den ene gangen jeg hadde mye til felles med Pensjonistpartiet :D Sist kommunevalg tror jeg det var (jeg lo masse!)

Jeg stemmer ingen av de nevnte :)

Skrevet

Har tidligere stemt rødt og SV, men i år har jeg faktisk stemt Venstre! Jeg er ikke enig i alt de gjør og mener, men de har blant annet en veldig god dyrepolitikk som jeg er stor fan av :)

Skrevet

Men de har vel igjen en rævva dyrepolitikk?

Dei har nok ein meir husdyrvennleg politikk enn det som gjerne slår an her inne. Eg hellar vel òg meir mot at vi burde ta vare på rovdyra vi har her i landet, men for å vere heilt brutalt ærleg: Det finst viktigare ting å jobbe for enn om vi skal ha 4 eller 8 ulv i Noreg, når det finst millionar på millionar av ulv i store, folketomme område i verda som strengt tatt eignar seg mykje betre til denslags dyr.

Desverre er det jo mange som stemmer basert på ein sak. Det er jo fullt lovleg, men forferdeleg dumt for demokratiet.

Jeg har fremdeles ikke bestemt meg jeg..er visst totalt politisk lappeteppe iflg valgomatene,sosialist i hjerte og sjel - men de rødgrønne har skuffet meg stort altså.. vel og bra at Norge går bra, at vi overlevde finanskrisen med skinnet i behold etc - men som en sa - med Norges økonomiske forutsetninger måtte en regjering som ikke klarte det, vært total idiot!

Så nå lurer jeg på, hvordan stemme for å få lagt ned pelsdyr-næringen? Rødgrønt fikser ikke det pga SP.. Da gjenstår Venstre - men klarer de det i en borgerlig sammensvergelse? Og så kan jeg ikke utstå menneskesynet til de borgerlige..

:icon_confused:

Dei borgarlege kjem iallefall ikkje til å gjere noko godt for verken pelsdyr eller andre dyr. Erna Solberg / Høgre var vel ganske klare sist veke på at dei ikkje kom til å leggje ned noko pelsdyrnæring. Så er då spørsmålet om det er best med ein regjering med eit 6%-parti for pelsdyr eller ei regjering med eit 30%-parti for pelsdyr...

Skrevet

Jeg klarer ikke bestemme meg kjenner jeg. Står mellom Ap og Venstre. Men så er jeg relativt stor motstander av FrP, så heller i dette øyeblikk mot å stemme Ap for å kunne fortsette med Jens som statsminister. Mye, mye heller det enn mørkeblått. Kunne de borgerlige "garantert" meg at det ble samarbeid mellom H, V og KrF er det mer sannsynlig at jeg hadde stemt V. Men jeg tror ikke jeg tør å ta en stemme fra Ap til fordel for noe som kan gå i favør av FrP :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...