Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Spørs hvor langt vi skal gå. Jeg kan godt "trene" litt selv også. Har en fin runde på bred turvei på ca 9 km jeg liker godt. Rundt mariholtet. Fra en parkeringsplass i Bjørndalen på Rasta i Lørenskog (innerst i Ekerudveien). Man bruker 1,5-2 timer på den avh av fart. En tur jeg liker godt i alle fall. Jeg er ikke kjent i Lillomarka. Tror jeg. Og vil gjerne gå i Lørenskog, obviously :P Jeg har hundene løse og ikke løse. Litt avhengig av hva jeg føler for. Men båndtur er ikke noe gøy, så går mest mulig løs. :)

  • Svar 64
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hadde vært hyggelig det, om dere tok turen. Vi kunne prøvd å finne en dato litt frem i tid også se om flere vil være med? Er f.eks. fint å gå flere steder i marka ved Mariholtet. Østmarka mao. Man ka

Da er det dogs4all!!

Vi blir gjerne med på tur en dag er ikke så lenge siden vi flyttet til Lørenskog så hunden vår får desverre ikke sosialisert seg like mye som før. Kjenner ingen med hund her.

Skrevet

Jeg kjører, så litt samme for oss hvor vi går. Men jeg er ikke kjent i det hele tatt, så må ha en adresse å kjøre til, pluss en plass å parkere :P hehe

Bra, jeg syns det er litt meningsløst å gå båndtur med whippeten, hehe :D Men er ikke sånn at de må gå løse hele tiden altså :)

Skrevet

Ekerudveien, Rasta. Det er den mest nøyaktige adressen jeg finner :P er en stor, gratis P-plass innerst i den veien. Grusplass nedenfor et stort område med boligkomplekser i tre. Man følger bare Ekerudveien innover også er det en P-plass på venstre hånd etter en bakke.

Vi går for Bjørndalen, da?! :) @JørgenK, er det ok for deg?

Også må vi bli enige om tid :)

Skrevet

Skal vi møtes klokken 12 på parkeringsplassen da? :) Ekerudveien, Rasta er nærmeste jeg finner på Google Maps. Følger man Bjørndalsveien innover ser man parkeringen på venstre hånd kant i kant med skogen. :)

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Noen som er med på en tur eller et treff i nærheten av Lørenskog og omegn? Kjedelig å gå så mye tur alene! :) Jeg er fleksibel og åpen! Begge jentene mine er greie med andre hunder, og går overens med nesten hva som helst.

Noen? :)

kan jo treffes fra augt.for da har jeg henta lille jenta mi ( dobermann jente valp på 4 mnd gammel).. hvis det passer seff..

  • 7 months later...
Skrevet

Denne tråden har ikke vært akriv på en stund, men prøver meg alikavell..

Jeg og en glad og sosial mellompuddelgutt på 1 år ønsker turkamerat(er), og krølle ønsker godt sosialiserte og trivelige hundevenner.

Er det noen som har lyst å bli med?

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...