Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen har sagt at alle gode ting er 3 :lol: Så vi prøver igjen. Jeg inviterer alle soniser til treff på kjørbokollen i Sandvika. Hvordan passer førstkommende søndag for de fleste? Foreløpig er det meldt sol og skyer, perfekt for hundetrening!

Skrevet

Vi liker sandvika :D

Pelsdyret trenger treningen i å oppholde seg i nærheten av andre hunder uten å nødvendigvis leke. Leke er full fest, og ikke noe problem, men han trenger trening i å ikke-leke med dem. Så det skal jeg notere ned! Hadde vært moro å bli med :)

Skrevet

Noen har sagt at alle gode ting er 3 :lol: Så vi prøver igjen. Jeg inviterer alle soniser til treff på kjørbokollen i Sandvika. Hvordan passer førstkommende søndag for de fleste? Foreløpig er det meldt sol og skyer, perfekt for hundetrening!

Nirm spurte vel nettopp om sportrening på søndag.

Men ellers, så gjelder det i hovedsak på sonen å få med seg en til, oppgi tid og sted, så får de som vil komme gjøre det. Om man skal involvere alle og vente på tilbakemeldinger og voldsomt engasjement - da går det som med de to første.

-Klok av erfaring. :P

Kos dere! Vi tilbringer søndagen på grillfest i Cambridge! :wub:

Skrevet

Desverre i Jessheim på utstilling,men kan kanskje stikke innom på vei hjem.Spørs litt hvor lenge dere holder på :D

Hæ? Er det utstilling på Jessheim i helgen? :o Hvor hen da, og for hvilke raser?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...