Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fine Mynte :ahappy: Så bra at ting mellom henne og Nitro går bedre da :ahappy: Bare vent å se, en dag blir de bestevenner, når Mynte er sluttet å være en sånn ekkel valp :aww:

Tiden går så utrolig fort, er hun 6 måneder allerede? Wow! :D

  • Like 1
  • Svar 169
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endelig fikk jeg satt meg ned for å lage en tråd til vårt nyeste tilskudd i flokken. For de som ikke har sett i valpetråden min, så er Mynte en greyhound tispe som kommer fra Gotland. Hun har vært her

Hei alle interesserte. Tenkte jeg skulle gi en liten oppdatering på vofsen. Hun har passert 3,5 år nå, så hun er vel så god som hun kommer til å bli    Fortsatt aktiv og glad, heldigvis blitt mer voks

Takk for koselige kommentarer!  ?  enig i at det blir lite bilder. Her er ett av begge to. Har tenkt å oppdatere Nitro sin tråd og. Aaalt for lenge siden.  

Posted Images

  • 1 month later...
Skrevet

Nå må jeg oppdatere litt. Hun blir snart 8 mnd. Wow, tiden går fort! Hun har vokst mye. Jeg målte og veide henne i går : 68 cm og 33,4 kg. :) En fin størrelse og vekt.

Hun er mer løs med Nitro nå, men det kan fortsatt blir litt overveldende for henne til tider hvis Nitro er over energisk. Men vi prøver så godt vi kan å gjøre det best mulig. Hun liker veldig godt å være på tur alene også. Stortrives i marka og på stranda. Hun har enda ikke vært på sin første fjelltur pga krevende forhold med is og skare i høyden.

Hun er fortsatt veldig aktiv, mye energi. Men heldigvis skjønner hun nå at etter siste turen på kvelden så skjer det ikke noe mer ,så da er hun litt mer rolig enn før. Og ingen flere doturer på natta lengere. :thumbsup:

Av valpeting som sitter igjen, så er det at hun stjeler mye og tar ting i huset. Hun elsker å makulere. Det ser ut som at hun liker å ta ting for å få oppmerksomhet. Meeen, det går seg vel til etterhvert. :sleep:

Hun er også litt pysete til tider, så hun må nok bygge en del mer selvtillit. Godt hun har Nitro som forbilde, han som ikke er redd noe. Planen er å ta K-test på henne til våren, men hvis hun fortsatt er såpass pysete vet jeg ikke om jeg skal ta den og risikere å skremme henne unødig. (hun reagerer en del på lyd). Skal også prøve å stille henne ut i Juni, så lenge halen hennes holder. Hun har hatt sår på haleknekken så hvis det blir sår igjen på nytt, skal vi amputere. Hvis vi må det, så har jeg ingen sjangs på utstilling. Men foreløpig har halen grodd en del, så håper det blir slik videre.

1531755_10152122033021084_1799548117_o_z

1531755_10152122033031084_179181069_o_zp

jaan15_zpsaac58be4.jpg

  • Like 5
Skrevet

Jeg vet om en grey som måtte amputere de ytterste leddene av halen pga skade, og hun tror jeg da gjorde det greit på utstilling allikevel. :)

Flotte hunder du har - skulle jeg hatt mynde så hadde greyhound stått langt oppe på lista!

  • Like 1
Skrevet

Takk! :) Ja det er flere med kortere hale som kan stille fint ut. Det kommer helt an på lengden. På Mynte blir det nok over 10 cm som må bort, så da blir den nok i korteste laget. Men håper jeg slipper :)

Samboer tok bilde av henne i dag. Hun har fin stil i trappa hehe :

post-41-0-97408500-1390994659_thumb.jpg

Hun ser stor ut alene, men se med Nitro sammen, da blir hun plutselig liten igjen!

post-41-0-11323600-1390994712_thumb.jpg

  • Like 7
Skrevet

Jaaa han er bare verdens fineste :wub: Ikke helt fornøyd med å bli plassert så tett ved Mynte da :P

Hun er født med haleknekken. Etter hvert som hun har vokst, har beinet kommet mer og mer ut, så da er det ekstra utsatt for sår.

Skrevet

Hun er født med haleknekken. Etter hvert som hun har vokst, har beinet kommet mer og mer ut, så da er det ekstra utsatt for sår.

Kjedelig :/ Hvordan fungerer hun i hverdagen med den? Gjør det vondt? (Jeg har aldri vært borti hunder med haleknekk og hadde ikke hørt om det før jeg fikk beskjed om at min ikke hadde det :P, så derfor jeg spør)

Skrevet

Hun virker veldig opptatt av den, og har en tendens til å jage halen en del. Så det må vi ofte avbryte. Hvis jeg tar på den, virker den litt sensitiv. Hun har veldig mye knekk, faktisk knekk to plasser. Vet at noen har mindre knekk som ikke vises like godt. Jeg føler på meg at den kan bli et problem, men har ikke lyst å amputere før jeg må.

Skrevet

Hun virker veldig opptatt av den, og har en tendens til å jage halen en del. Så det må vi ofte avbryte. Hvis jeg tar på den, virker den litt sensitiv. Hun har veldig mye knekk, faktisk knekk to plasser. Vet at noen har mindre knekk som ikke vises like godt. Jeg føler på meg at den kan bli et problem, men har ikke lyst å amputere før jeg må.

Skjer det noen gang at haleknekk går "tilbake"? Altså at halen "stabiliserer" seg på noen måte, og ikke er til bry?

Skrevet

Nei. Virvlene er vokst sammen slik og blir sånn for alltid. De ser slikt på rønken om det er medfødt eller pga skade. Jeg vet faktisk ikke om de kan stabilisere en mindre knekk, men tviler. Er det en liten knekk så spiller det jo ingen rolle for hundens del uansett. Det er verre når bein bryter ut, enn om det bare er selve halen som er i en liten vinkel.

Skrevet

Ååh, de er nydelige :wub:

Må få hilse neste gang vi er i Steigen! Forresten, vet du hvem hun med to greyhounds i nærheten av Fauske er? Vi har møtt de et par ganger på frislippområdet på Øynes, har ikke pratet veldig mye med henne, men de hadde en valp som nå er undt 8mnd, hvis jeg ikke husker veldig feil :)

Skrevet

Maysofie: Jeg har ikke hørt om noen med greyhounds på Fauske og omeng. Det burde jeg ha fått med meg hvis det var tilfelle. Har jo savnet flere med rasen i "nærheten". Vet bare om 1 greyhound til i Nordland, og ellers er det noen i Troms og Finnmark.

Si ifra neste gang du er i Steigen da! :)

Skrevet

Maysofie: Jeg har ikke hørt om noen med greyhounds på Fauske og omeng. Det burde jeg ha fått med meg hvis det var tilfelle. Har jo savnet flere med rasen i "nærheten". Vet bare om 1 greyhound til i Nordland, og ellers er det noen i Troms og Finnmark.

Si ifra neste gang du er i Steigen da! :)

Ooh, kan godt hende hun bare var på besøk eller så da, riktig pene var de! :)

Will do! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...