Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 678
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi vart plutseleg medlem av denne gjengen    44      

Endelig kan jeg også bli med i denne gjengen Hils på Gába

Hurra! Ultralyd i kveld bekreftet at Tia er drektig  

Posted Images

Skrevet

Er flere måter. Kan laste opp til photobucket eller lignede programmer og kopiere direkte link eller kopiere bildeadresse på bilde på facebook.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  • 2 weeks later...
Skrevet

* lister meg inn i tråden med kribling i magen og litt kalde føtter*

Det blir sannsynligvis en Puli-valp i 2014 på oss, men den er ikke født enda.

  • Like 12
Skrevet

Foreldrene til min neste hund :ahappy:

i79119992._szw1280h1280_.jpg

NUCH Mon Charme Diamant Noir "Morris"

557958_3170791163744_1063897013_n.jpg

Se Upp Hit and Run

Begge er rønget for HD og AA, fri på alle fire hjørner, begge har PL 0, begge er øyelyst fri på øynene. Morris er PRCD-PRA B (bærer), Leah er PRCD-PRA A, så her kan vi få PRCD-PRA bærere, men ikke affiserte hunder. Leah har gått en brukbar MH, er sosial, leken, har god avreagering og 1 på skudd. Morris har ikke gått MH, men jeg har fått hilse på han i Telemarkshallen i helgen som var, og der var han sosial og leken, uten å bry seg noe større om hva som foregikk rundt ham. Begge er sorte med anlegg for brunt, så her kan det komme brune og sorte valper :) Jeg har stor tro på denne kombinasjonen! Det bør bli veldig morsomt :D

Forventer løpetid i mai/juni, med valper ca i august :P

Skrevet

Skulle gjerne vært med her jeg også. Men det blir ikke valp på meg før jeg flytter. Og om det er noen måneder eller 3 år til, er vanskelig å si.

Kunne ønske det var flere kull å velge i, så jeg ikke må vente altfor lenge fra jeg flytter til det kommer valp i hus...

Skrevet

Der gikk mine planer i vasken med innstramming på innførselsreglene :( Da har jeg faktisk ikke peiling på hvor jeg skal gå herfra så er vell bare og starte på scratch igjen da... Æsj.

Guest Gråtass
Skrevet

Der gikk mine planer i vasken med innstramming på innførselsreglene :( Da har jeg faktisk ikke peiling på hvor jeg skal gå herfra så er vell bare og starte på scratch igjen da... Æsj.

Se hva jeg har skrevet i tråden om innførsel, så kan det hende du kommer tilbake i denne tråden igjen. Valp kan rabiesvaksineres fra 4 uker.

Skrevet

Ble akutt valpesjuk, så måtte sjekke noen kull... Det var litt dumt, kjenner jeg, for valpesjuken ble ikke bedre av det. Men siden vi stjal mamma sin valp, så trenger hu jo en ny, den her f.eks?

post-9152-0-54425600-1394417360_thumb.jp

  • Like 4
Skrevet

Den ene aktuelle tispen har temp på 37,3. Hun har sluttet å spise og virker urolig..

Kommer det tispe drar vi på besøk om 3-4 uker og "føler" litt på mor og kull før vi bestemmer oss for om det kommer en liten fluffy ball hit i mai :D

  • Like 6
Skrevet

Jeg har nå offisielt bedt oppdretter om å nekte meg valp før det er 2015 (årsskiftet går). :P Valpene kommer om knappe to uker, men jeg MÅ gjøre ferdig masteroppgaven. Det er en evig kamp mellom fornuft og følelser. Men det kommer mange muligheter om et års tid tipper jeg, så da melder jeg meg helt offisielt ut av valpegjengen 2014 (med forbehold om nyttårsvalp). Det føles litt deilig, egentlig. Blir så stresset av egen beslutningsvegring. :P

Skrevet

Jeg har nå offisielt bedt oppdretter om å nekte meg valp før det er 2015 (årsskiftet går). :P Valpene kommer om knappe to uker, men jeg MÅ gjøre ferdig masteroppgaven. Det er en evig kamp mellom fornuft og følelser. Men det kommer mange muligheter om et års tid tipper jeg, så da melder jeg meg helt offisielt ut av valpegjengen 2014 (med forbehold om nyttårsvalp). Det føles litt deilig, egentlig. Blir så stresset av egen beslutningsvegring. :P

Er det da jeg skal si at jeg fikk min første briard i april det året jeg skrev masteren min? :D :D :D

Det gikk helt strålende, det, hadde med valpen på "kontoret" og alt var bare fryd og gammen :).

Skrevet
Er det da jeg skal si at jeg fikk min første briard i april det året jeg skrev masteren min? :D :D :D Det gikk helt strålende, det, hadde med valpen på "kontoret" og alt var bare fryd og gammen :).
Joda. Greit nok det, men det er allright å ha en inntekt og et sted å bo først også :P Det er ikke tiden det står på, men fornuft ift å ha livet på stell først. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...