Gå til innhold
Hundesonen.no

Mollyville's Adventure kull - Boston Terrier


Recommended Posts

Skrevet

Nye bilder fra i dag.

Jente 1 - Sunny

1380360_10151618329491688_34594278_n.jpg

Jente 2 - reiser muligens til en oppdretter.

1395354_10151618314411688_438812251_n.jp

Gutt 2, vår sjarmklump og førstemann til å komme løpende når vi snakker til dem eller kommer i nærheten av kassen (som vi har flyttet fra hunderommet til stua)

1382355_10151618305996688_509203978_n.jp

Gutt 3 - han var førstemann som begynte å gå, og er nå den stødigste. Han er også den som er flinkest til å tisse på riktig sted i valpekassa.

1375699_10151618318276688_737791682_n.jp

Gutt 4 - minstemann som er bestekompis med storebror gutt 2. Legger seg alltid ved han når de skal sove.

1382394_10151618310666688_1816037339_n.j

  • Like 7
  • Svar 94
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tusen takk for det, Poter! Har vært på UL og vet så 5 valper, og to skygger som muligens også er valper... Nå får jeg gjøre mitt beste for at de skal fortsette å være der til termin. Håper på e

Nye bilder fra i dag. Jente 1 - Sunny Jente 2 - reiser muligens til en oppdretter. Gutt 2, vår sjarmklump og førstemann til å komme løpende når vi snakker til dem eller kommer i nærhet

Da kan jeg presentere:

Skrevet

Tusen takk, Poter. Jeg er forelsket i hver og en.

I går fikk de forresten 2. dose ormekur. Kan vel ikke si de syes noe om det, og jeg føler jeg skal kvele dem. Det er jo så mye og muen er jo så liten. Stakkars små. Gjelder forresten de voksne også. Myye pasta i en liten munn. De brekker seg jo når de får det i munnen. Neste gang tror jeg jeg velger tabletter til de voksne...

Skrevet

Veit du, disse valpene er så innmari annerledes enn shibaer at jeg bare blir sittende og titte på bildene dine. De ser ut som små porselensdråper noen har dryppet litt farge på her og der. :heart:

Hehe, porselensdråper... Ja, de oppfører seg IKKE som porselen, her er det tut og kjør! ;-)

Gutt 4 er kjempeskjønn :ahappy:

Tusen takk. Han er herlig. Litt mindre frampå enn de andre gutta.

Enig!

Og så Boston Terrier de er blitt! Morsomt at de har så mye rasepreg så tidlig!

Takk takk!

Ja, de er veldig boston terrier. Det er så gøy å se når de "blir" rasen sin. Nå som de går, er det enda tydeligere. Prøve å legge ut video etterhvert, men aner ikke hvordan...

Tenk å ha en sånn en i halsgropen, a :wub:

Ja? Det kan vel la seg ordne det... ;-)

  • Like 1
Skrevet

Ja? Det kan vel la seg ordne det... ;-)

Sukk, I wish! Men om mange år skal jeg ha en maskothund, og boston er høyt på lista der altså :wub:

  • Like 1
Skrevet

Valpene er tre og en halv uke, de sover, spiser, bæsjer og vokser... Har begynt å få tenner, tygger på hverandre, leker med hverandre og har funnet stemmen sin. Bjeffer lite, men kommer litt lyd innimellom. De knurrer når de ikke er helt fornøyde med det søsken, foreldre og "tante" Jezzy finner på...

Her er de tre uker gamle:

1379483_10151628342441688_582304791_n.jp

  • Like 2
Skrevet

Fant akkurat ut at jeg kjenner ene paret som skal kjøpe valp av deg! M og E. Gikk på folkehøyskole med M for noen år siden. :) Skal bli spennende å følge den lille via Facebook fremover! :D

  • Like 1
Skrevet

Fant akkurat ut at jeg kjenner ene paret som skal kjøpe valp av deg! M og E. Gikk på folkehøyskole med M for noen år siden. :) Skal bli spennende å følge den lille via Facebook fremover! :D

Så gøy! Jeg tror den lille vil få et flott hjem hos M og E ;-)

  • Like 1
Skrevet

Så gøy! Jeg tror den lille vil få et flott hjem hos M og E ;-)

Det tror jeg så absolutt! M er utrolig glad i dyr er mitt intrykk, og flink med dem også! :)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Til helgen reiser tre av valpene. En fredag, en lørdag og en søndag eller mandag. Lille Sunny blir værende hjemme, og den andre tispen blir muligens en stund til før hun reiser til sin nye mamma. Jeg er utrolig fornøyd med vårt første kull, både når det gjelder struktur, (selvfølgelig valpete i bevegelsene enda, men det ser ut til at de er bra bygget) og ikke minst gemytt.

Elliot reiser til et ungt par som nesten ikke kan vente til han kommer. Elliot er den valpen som kommer og "ber" om oppmerksomhet og kos, og som sjarmerer alle i senk. Han har noen spesiellle øyne som bare trenger seg rett inn i hjertet til alle som møter han.

535005_10151679898021688_1647039121_n.jp

Aslan blir satt ut på for. Han er en sjarmerende kar med gode bevegelser og naturlig poserer. Jeg håper vi vil gjøre det bra med han på utstilling. Men først og fremst skal han være en deilig kose- og lekehund i den nye familien sin, som består av to voksne og to barn på 9 og 11 år. Aslan er kosete, glad i å bite i bukseben og kan sovne i de utroligste stillinger.

1385660_10151679897926688_386410146_n.jp

Oliver er den valpen som har totalt sett best kropp. Han poserer veldig naturlig og er enkel å ha med å gjøre. Dessverre bærer han halen litt for høyt til at jeg beholder han. Han skal flytte til Sverige, hvor han skal bo hos mor og far og storebror boxeren Ozzy. Han skal bli med på både lydighet, blodspor og kanskje agility. Han er meget vennlig men ikke første mann på pletten når noe skjer.

1392832_10151679898366688_1683164049_n.j

Ada skal til en norsk oppdretter. Jeg har god tro på henne, hun har en flott kropp og feminint hode, og jeg håper hun vil gjøre det bra for sin nye mamma. I alle tilfeller får hun en flott mamma, og tre hundesøsken; en Chihuahua og to Boston Terriere. Hun er veldig sosial og liker å være der det skjer. Og aller best er det i armkroken når hun er litt trett.

1391724_10151679897861688_1982171325_n.j

Sunny er en riktig søt og tøff jente. Hun har et flott hode og veldig fin kropp. Lill liten foreløpig, men det kan endre seg. Hun skal bo sammen med meg og min mann, to voksne barn og min sønnskjæreste, sin mor, far og "tante" Jezzy. Det blir nok livlig til tider. :-) Hun liker å leke og selv om hun er den minste er hun den aller ivrigste i matfatet. (det kan man kanskje se på bildet?)

1458654_10151679898606688_1786983539_n.j

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...