Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 256
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tusen takk for alle gratulasjoner!! Jeg er 99% sikker på at hun er tom nå, kjenner ingenting inni magen og Lotta har lagt seg til ro for første gang på over ett døgn. Lille gutten som kom til slu

Etter flere års drøm, flere forsøk og nå ENDELIG skal "my dream come true" Lotta ble parret med Hector den 18-20-21 & 22 Mai, og idag har vi vært på ultralyd og sett seks små bankende hjerter!! Je

Klokken 8:52 ble det født en stor vakker tispe! 185 gram!

Skrevet

Fine!

Likte veldig godt den sorte masken til jentene.

:D Takk! Ja, de ser ut til å ha bedre pigment enn gutten, men de forandrer seg veldig i pigment frem til de er to år, så jeg tar sjangsen :) Gutten har vært lysere hele veien, så tror igrunn tispene har arvet Hector sin farge, mens Ludvig som gutten så pent skal hete har arvet fargen til mammaen sin. Men vi får vente i spenning å se om jeg har rett! :)

Skrevet

:D Takk! Ja, de ser ut til å ha bedre pigment enn gutten, men de forandrer seg veldig i pigment frem til de er to år, så jeg tar sjangsen :) Gutten har vært lysere hele veien, så tror igrunn tispene har arvet Hector sin farge, mens Ludvig som gutten så pent skal hete har arvet fargen til mammaen sin. Men vi får vente i spenning å se om jeg har rett! :)

Ja dette med farge er jo ikke noe man helt vet før de er 1-2 år. Men likte utgangspunktet :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg er så glad for at "bedårende som valp" ikke betyr at jeg bare MÅ ha en mops *ler*

Men de er BEDÅRENDE - himmel og hav

Skrevet

Jeg er så glad for at "bedårende som valp" ikke betyr at jeg bare MÅ ha en mops *ler*

Men de er BEDÅRENDE - himmel og hav

Jeg har vurdert å slutte eksistere den helgen de er leveringsklare :P

Skrevet

<3 <3 <3 Gratulerer med de 3 skjønne....

Her får jeg lyst å si "Tjukke-bolla-feiten" å mene det aller beste med det.

Supre bilder er det også.

Jeg startet å lese tråden fra starten, side 1, nå.. og ble bare mer og mer spendt på hvordan det endte.

Ble ikke skuffet.. aldeles bedårende.

<3

  • Like 1
Skrevet

<3 <3 <3 Gratulerer med de 3 skjønne....

Her får jeg lyst å si "Tjukke-bolla-feiten" å mene det aller beste med det.

Supre bilder er det også.

Jeg startet å lese tråden fra starten, side 1, nå.. og ble bare mer og mer spendt på hvordan det endte.

Ble ikke skuffet.. aldeles bedårende.

<3

Takk for det! Jaaa, de er så søte! Tjukkisbollisfatso er ett kodenavn jeg bruker på de. :D

Syns det er utrolig koselig å få sånne koselige kommentarer :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

:D Jaa! Tenkte prøve å overtale deg og kameraet ditt til en liten dæææjjjt når de er 6-7 uker :whistle::ahappy:

Tror ikke du trenger å jobbe så altfor hardt med overtalelsene der. :lol: Godt de er "trygg" alder bare, en uke til og du skulle fått sjekket håndvesken min før jeg gikk; sånne små mopsedrops er jo livsfarlige jo :wub:
  • Like 1
Skrevet

Skal prøve med oppstilt idag :D

Takk for kommentarer!

Du har oppstilt, så det er bare å legge inn ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...