Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har aldri spurt om noe slikt før, men jeg har aldri sjangs på slike stemme-på konkurranser, særlig ikke via facebook siden jeg har så få venner :P:icon_redface: hehe.
Så da tenkte jeg å søke stemmer her! Det er Nidar sjokolade sin konkurranse og jeg har laget min egen pose som man kan stemme på. Er verdens største sjokoelsker så jeg har så lyst å vinne :D

Kan noen pliiiiis stemme? :innocent: hadde blitt sååå glad! :jump:

http://www.nidarfavoritter.no/favorittpose.php?pose=138

  • Like 1
Skrevet

Jeg stemmer aldri på slike fotokonkurranser som egentlig ikke handler om bildekvalitet men om hvem som greier å samle flest stemmer - men DETTE kan jeg gå for, altså :lol:. Det er stort behov for å vise Nidar at de IKKE trenger å fylle posene med kjipe sjokolader som melkeplett og sånne andre kjipinger :D.

STEMT! :D

  • Like 2
Skrevet

Du er rar, du :lol:

Næhæhei! Den er så søt at det gjør vondt i tenna å spise den. Jeg husker en gang jeg trodde jeg tok sånne med lakris inni i sånn plukk-selv-sak, men jeg endte opp med masse festkaramell :x Jeg kasta alle sammen :aww:

Skrevet

Næhæhei! Den er så søt at det gjør vondt i tenna å spise den. Jeg husker en gang jeg trodde jeg tok sånne med lakris inni i sånn plukk-selv-sak, men jeg endte opp med masse festkaramell :xJeg kasta alle sammen :aww:

Nærmest blasfemi, det der :aww:

  • Like 3
Skrevet

Ser at det er 3 vinnere pr uke, så da har jeg jo faktisk sjangs til å vinne noe sjokolade (er dog kun hovedvinneren som vinner 100 poser av sin egen). Kommer til å mase på dere hver dag ut uka :ahappy: håper dere takler det.

Stem :D

Skrevet

Men jeg liker ikke festkaramell :frantics:

Stemte på deg for det da :P

Sånne som deg burde ikke ha stemmerett på sånne konkurranser. Liker ikke festkaramell? Skam seg! :P

Skrevet

wtf, nå kom det ei fra intet og har 900 stemmer... Noen har for lite liv og for mange venner på internett >_>

Skrevet

Sånne som deg burde ikke ha stemmerett på sånne konkurranser. Liker ikke festkaramell? Skam seg! :P

Når det kommer til festkaramell, føler jeg ingen skam. Men tenk positivt: det blir fler på deg :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...