Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ca midnatt – etter en koselig kveld med venninneprat, god mat (til å være på tur, i hvert fall :)) og litt rødvin var det på tide å krype inn i teltet. Men først: tannpuss med utsikt :)

2013-05-31%2022.55.06.jpg

I halvfemtiden våknet jeg av at det var uutholdelig varmt i teltet. Prøvde å sovne igjen, men gav opp rundt kl 5 og tok med meg Mona ut for å sove under åpen himmel

2013-06-01%2005.35.58.jpg

Venninna mi valgte å bli i teltet, noe jeg tror hun angra litt på…

Rett før ni våknet jeg av at venninna mi kom ut av teltet, og da varmet sola skikkelig. Hvem vet hvor lenge Mona hadde vært våken, hun ble i hvert fall glad for at jeg også åpnet øynene (hadde vel lyst på frokosten sin, det lille matvraket)

2013-06-01%2008.52.39.jpg

Ca kl halv ti kokte vi frokostkaffen

2013-06-01%2009.26.03.jpg

…og en time senere hadde vi pakket sekkene og var klare til å gå. Vi gikk i et par timer, og jeg klipper inn en liten kollasj for å ikke bruke så mye plass. Men se så fint vi har det her oppe :yes:

Camera%20Uploads.jpg

Kl 14 var jeg vel hjemme, og etter en rask dusj og utpakking av sekken ble det lunsj på terrassen

2013-06-01%2014.06.19.jpg

Kl 15 leste jeg faglitteratur på plenen (Mona bare koser seg, heldiggrisen)

2013-06-01%2015.08.45.jpg

Så fant jeg ut at grilling med en venninne i kveld i grunnen ville vært koselig, og etter en liten utstyrssjekk kom jeg fram til at jeg hadde alt utenom fyrstikker. Ca kl 16 bar det derfor avgårde til kiosken for å kjøpe en fyrstikkeske. Jeg endte opp med å kjøpe en nydelig is

2013-06-01%2016.23.19.jpg

…men dessverre ingen fyrstikker. Det kom jeg ikke på før jeg var nesten hjemme, og det var ikke aktuelt å snu igjen i denne trykkende varmen :P

I 17-tida snakket jeg med venninnen min på telefonen, og vi fant ut at siden været var så lummert skulle vi droppe skogstur og grilling og istedenfor ta et glass vin på terrassen min senere på kvelden. Så da trengte jeg ikke fyrstikkene likevel :innocent: . Siden det «plutselig» kommer besøk i kveld fant jeg det nødvendig å gjøre litt husarbeid - her representert ved den ferdige oppvasken:

2013-06-01%2017.25.10.jpg

Jeg glemte å ta bilde kl 18, men i sjutida gikk jeg en luftetur med Mona. Hun mente det var lummert og fare for torden, så hun ville skynde seg hjem igjen og turen ble ikke spesielt lang :dog_running:

2013-06-01%2018.52.31.jpg

Ca kl 20 hadde jeg spist middag og ventet på besøket. Mona koste seg i senga si, og satte lite pris på å bli forstyrret av kameraet

2013-06-01%2020.28.23.jpg

Og nå har jeg og venninnen min sittet ute på terrassen og drukket vin i noen timer, men det har jeg ikke husket å ta bilde av. Så da er vel EFIT’en over :cheerleader::lol:

  • Like 7
Skrevet

Det var en flott tur. Egentlig var det en "generalprøve", for å se hvor mye snø som lå i terrenget og hvor lett det var å finne (snøfrie) teltplasser. Så nå gleder jeg meg skikkelig til neste helg, for da blir det 3-dagerstur :thumbs:

(hvis været er OK, da - telttur i tordenvær utgår...)

Skrevet

Så fin tur, og så deilig å våkne opp ute i naturen! :) får mer og mer lyst til å prøve det selv!

Du burde gjøre det! Vi sov under åpen himmel i pinsen i fjor. Thorvald la seg lagelig til i fotenden, slik han ellers alltid sover :P:D

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...