Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er jo endelig blitt hundeeier igjen, og det er vel på tide at snuppa får sin egen tråd på sonen også.

I slutten av februar var jeg altså en snartur til Bergen for å hente en vakker sheltiefrøken som skulle komme til meg på prøve. Nesten tre måneder har nå gått og hun har sklidd inn hos oss.

Hun har virkelig gitt meg selvtilliten tilbake når det gjelder hund, samtidig som hun også gir meg spennende utfordringer på trening. Lydighet er nemlig litt i overkant av statisk for denne snuppa, men vi skal nok finne en måte å gjøre det gøy på. Derimot tror jeg at jeg må satse litt på agility, hun har ikke bare bygningen til det, men også et hode for det. Hele hunden lyser opp når hun får oppgaver som minner om agility!

Utenom dette så går vi jo lange fine turer, eller jogger ute i den flotte naturen :) Luna har virkelig hjulpet meg å komme i form og er en skikkelig fin motivator.

862618_10152581113940262_1910642908_n.jp

862862_10152581113905262_499899768_n.jpg

483913_10152656890770464_794627136_n.jpg

Fotograf: AnetteH

558786_10152713526665262_1624996083_n.jp

  • Like 10
Skrevet (endret)

Så fint det nederste bildet av dere var! :ahappy:

Mulig jeg kommer til å bruke gammelt navn av vane, men jeg skal prøve å få det rett :P

Fine, gode Luna!

Edit; bilder fra desember 2012 :)

192588_4405234803647_273330947_o.jpg

478205_4405234283634_1099943298_o.jpg

556744_4405236883699_2032628659_n.jpg

Endret av *mokken*
  • Like 1
Skrevet

Så pen altså :D gratulerer masse!

Tusen takk!

Så fint det nederste bildet av dere var! :ahappy:

Mulig jeg kommer til å bruke gammelt navn av vane, men jeg skal prøve å få det rett :P

Fine, gode Luna!

Edit; bilder fra desember 2012 :)

192588_4405234803647_273330947_o.jpg

478205_4405234283634_1099943298_o.jpg

556744_4405236883699_2032628659_n.jpg

Hun går fint under Poppy også :) Takk for bilder!

Gratulerer med kjempeherlig rase! :ahappy:

Hihi! Takk for det! Ingen dum rase nei!

  • Like 1
Skrevet

Hun bodde i Tromsø, men bor i dine trakter nå :)

Aha morro! Tenkte kanskje det var forrige eier nemlig, men koselig å vite at det finnes en ganske lik som henne i området :)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Idag har vi visstnok hatt skikkelig break-through på treningsfronten! Jeg har trent litt småtriks i minikorte økter et par-tre ganger i det siste.
Isted da jeg tok på meg en collegegenser som ligner litt på treningsvesten ble Luna kjempeivrig. Så da gikk jeg bort og tok på meg den faktisk treningsvesten og frøkna gikk i hundre. Hoppa og spratt og tok seg en seiersrunde!

Økten var helt herlig, alt løsnet på kassemetoden (for å få innsitt) og nå svinger hun rundt og helt inntil beinet mitt. Snurring har hun blitt helt rå på, og det var mye intensitet i hele hunden. Avsluttet på topp med litt kasting av pipeball som = Luna i himmelen :)

Også noen bilder siden sist da:
294826_10152804538570262_1555722100_n.jp

222017_10152804538975262_1861372019_n.jp

375118_10152804538900262_1366027746_n.jp

  • Like 3
Skrevet

Yay for gjennombrudd! :D

Skal nok se at vi sikkert får enda flere gjennombrudd på Hemsedal :)

Hu er virkelig mye mer på i treningsammenheng. Svigers kommenterte også hvor mye mer selvsikker hun har blitt i det siste. Var nok en stor omveltning for henne, men ting går seg som regel alltid til.

  • Like 2
Skrevet

Gjennombrudd på utgangstilling!

Ganske nylig løsnet det på boksen, og hun har siden det svingt seg innmari pent på plass, så lenge hun er på boksen. Tok jeg den vekk ble det bare virring. Men Simira tipset meg i helgen om å bare ta vekk boksen også belønne all atferd som lignet det jeg ville ha. Og det er tydelig at Luna visste hva som lønte seg.

Dette har vi idag trent videre på og nå har vi faktisk en slags innsitt! Selvfølgelig er det ikke alle gangene hun svinger seg inn riktig, men nå kan jeg faktisk vente henne ut litt også korrigerer hun seg litt (eller helt). Det er bare fantastisk gøy når man har sånne fremskritt i treningen!

Jeg må nesten filme det neste gang!

Målet nå fremover er egentlig bare å jobbe videre med det, og alltid avslutte med en bra posisjon. Jeg belønner med godbiter under treninga og avslutter med skikkelig ballkasting og klapping i hendene og rosing i skyene. Hun er bare den lykkebolla!

Nå tør jeg faktisk tro på at vi har en utgangstilling man kan vise frem og som fungerer innen vi skal til Hemsedal!

  • Like 5
Skrevet

Er det ikke deilig med slike gjennombrudd! Så søt frøken du har fått deg :ahappy:

Det er virkelig de gjennombrudden som holder alt igang syntes jeg, og gjør trening gøy.

Tusen takk:)

  • Like 1
Skrevet

Da har vi fått filmet en utgangsstilling økt.

Jeg blir nervøs og teit når jeg liksom skal få til ting riktig på film, noe som forøvrig er kjempebra trening, for jeg klikker ganske inkonsekvent. Planen nå er å finne ut hva som er bra nok posisjon og hva som ikke er bra nok, og belønne utifra det. Tar gjerne imot gode tips altså!

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...