Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden jeg er nysgjerrig av natur, så lurer jeg litt på hva de forskjellige der ute betaler for det ene og det andre. Både veterinærtjenester, hundemat/godbiter og "stæsj" ellers til hunden.

Hva betaler du feks for:

Vaksinering av hunden? En eller flere?
Kastrering av hannhund?
Kastrering av tispe?
Hva med katter? Hunn og hann?

HD/AD røntgen?
Id-chip? Alene/sammen med noe annet?

Ørerens på hund?

Pelsstell på katt?
Øyelysing?

Griseører?
Oksemuskler?

Doko godbiter?

Shampoo til hund? Hvilken type og pris?

Fyll på andre ting om dere ønsker :) LItt intr å se prisforskjeller landet rundt :)

Skrevet

Ja, det kunne vært intr egentlig! Jeg har sagt at jeg kunne tenkt meg å sjekke sånn rundt her, men "får ikke lov" på jobb :P *humre litt*

De syns jeg er en smule FOR nysgjerrig nemlig! :P Men om folk svarer her inne, trenger de ikke nevne hverken klinikk, dyrebutikk eller whatever ;)

Skrevet

Siden jeg er nysgjerrig av natur, så lurer jeg litt på hva de forskjellige der ute betaler for det ene og det andre. Både veterinærtjenester, hundemat/godbiter og "stæsj" ellers til hunden.

Hva betaler du feks for:

Vaksinering av hunden? En eller flere? 1200 for fire hunder

Kastrering av hannhund? ?

Kastrering av tispe? ?

Hva med katter? Hunn og hann? ?

HD/AD røntgen? Fikk AD røngten gratis <3 betalte 1600 (troor jeg) for HD hos en annen vet, grand danois)

Id-chip? Alene/sammen med noe annet? ?

Ørerens på hund? ?

Pelsstell på katt? ?

Øyelysing? 800

Griseører? 80 kr for 10 griseører

Oksemuskler? Husker ikke

Doko godbiter? Hva er det?

Shampoo til hund? Hvilken type og pris? tja, si det :P

Fyll på andre ting om dere ønsker :) LItt intr å se prisforskjeller landet rundt :)

Skrevet

Hva betaler du feks for:

Vaksinering av hunden? En eller flere? Hum. Jeg tror du vet dette bedre enn meg. Er det ikke rundt 300,- eller noe sånt?

HD/AD røntgen? Dette vet kanskje du bedre enn meg også, men trooor det var 1800,- for både HD/AA-røntgen.

Doko godbiter? 100,- for 2,5 kg på Plantasjen.

Skrevet

Det de selger på plantasjen er ikke doko altså! De er stappet med sukker og er fra dogman. De tilsetter dog ikke sukker i den typen dyrebutikkene får inn og pakker selv, kun i porsjonsposene. Aldri verden om jeg gir mine hunder den typen med sukker. Her er det original doko det går i. Med det er off topic.

Jeg jobber i dyrebutikk og får avslag på det meste på grunn av det. Så jeg teller ikke :P

Vaksinen til Leja kostet omlag 500 forrige gang. 600 inkl patellaattest. Chess husker jeg ikke, er mamma som betaler for det. Men mener vi betalte 1200 for HD-røntgen av henne for syv år siden.

Skrevet

Vaksinering av hunden? En eller flere? 350; 250 per andre vaksine
Kastrering av hannhund? 3500
Kastrering av tispe? 7000;
Hva med katter? Hunn og hann?

HD/AD røntgen? 1500,-

Id-chip? Alene/sammen med noe annet? vaksinee + id chip 799,-

Ørerens på hund?

Pelsstell på katt?
Øyelysing? Det har vi fått gratis en gang. En annen gang ble det kostende en formue..

Griseører?
Oksemuskler?

Doko godbiter?

Shampoo til hund? Hvilken type og pris?

Skrevet

Sjeldent jeg gjør noe enkeltvis hos veterinær, da jeg gjør så mye som mulig når jeg først er der. :P

Vaksine + Helsesjekk : 550,-

Doping + Doping igjen m/ venflon +Tannrens + Kennelhostevaksine: 1400,-

Doping + Rønking av en albue: 900,-

Kastrering av hannkatt + Chip: 800-ish.

(Mye priser jeg ikke husker, snart 6år siden jeg chippa hunden liksom :P )

Dyrebutikk-ting får jeg 25% rabatt på av orginalpris:

Griseører/haler: 10 for 99,-

KW-Shampoo: 129,-

Doko-godbiter: 19,- pr kopp (en kopp er en stor fòr-kopp fra Royal Canin).

V&H: 17,- (får ikke %)

Spiserør fra storfè: 14,-

Natures Menu-godtbiter: 29,-

Provit godbiter: 44,-

Skrevet

Kan ikke prisene på veten jeg bruker..

Den dyreste vet kontoret i nærheten har hver 4 vaksine gratis.. og for meg med 4 hunder så får jeg jo vaksinert 4 for prisen av 3 550-650 kr pr stk

Sist jeg var hos vet for å for å sjekke ett brannsår i munnviken på den ene paillonen (tygde over ledningen på en oljeoven, hang fast i strømledningen til jeg fikk sparket vekk ovnen slik at ledningen gikk ut fra vegge... Skrekk og gru..hun holdt på å dø)..betalte jeg 750 kr.

Katten Jens blir jo også vaksinert.. Jens kom til oss for 2 år sidne fra www.redd-dyra.no Vi betalte 800 kr for han (ferdig kastrert)

For 6 år siden kastrerte jeg en Australsk terrier.. Det kostet 1900,- kr

Den andre klinikken til 3700,-

Fòr bytter jeg på.. Sist jeg kjøpte fòr handlet jeg for 2000,.

R C for adult stor til hann samojeden

R C senior fòr til samojed tispa

og R C papillon fòr til papillonene.

Det holdt vel nesten 2 mnd..

Har kjøpt R C noen mnd nå

Men har også kjøpt Labb, Apetitt og Pro Plan

Noen ganger kjøper jeg våtfòr på boks på Rimi til 7.50 eller hundepølser og hundesnack.

Innimellom kjøper jeg pakker med denta stick

Tyggebein fra dyrebutikk og europris..

Jeg bruker mye forskjellig godbiter.. Pølser, levergodis, leverpostei, frolic,tubeost

Kjøper ting på tilbud..som kyllingvinger, koteletter, fårekålkjøtt

Kjøper også leker på impuls

Kanskje 1500,- i mnd?

Forrige helg var jeg med 2 hunder på AG kurs..2400,-

Jeg tror ikke jeg tørr summere opp..egentlig.

For tiden er jeg er på leit etter en ekstra jobb :drool:

Legger ved en prisundersøkelsen

post-4775-0-34811100-1368517698_thumb.jp

Skrevet

Hva betaler du feks for:

Vaksinering av hunden? En eller flere? Kommer an på vaksinen. 700 - 800 for to, kanskje. Hvorav den ene fikk full pakke og den andre bare nesedrpåer (kennelhoste)

Kastrering av hannhund? 3000
Kastrering av tispe? ?
Hva med katter? Hunn og hann? ?

HD/AD røntgen? ?
Id-chip? Alene/sammen med noe annet? 150 euro med full vaksinasjon, ormekur og pass

Ørerens på hund? ?

Pelsstell på katt? ?
Øyelysing? ?

Griseører? ?
Oksemuskler? ?

Doko godbiter? ca 30 kroner kiloen i Sverige

Shampoo til hund? Hvilken type og pris? ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...