Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har ei lita frøken til salgs, som ble født sist og som hele tiden har vært minst. Det er det aldri noen som har fortalt henne. Fra hun kom til verden har hun kjempet seg til melk og matskål og det tar henne ikke fem øre å ta igjen hvis de større søsknene prøver seg på henne. Jeg har hatt to terv-forelskelser i mitt liv, og dette er nummer to. Hadde hun vært sort og med "årntli" hale, så hadde hun aldri forlatt meg. Jeg ønsker meg et kjærlig og aktivt hjem til denne fantastisk skjønne jenta, hvor jeg kan få lov til å følge med på hvordan hun har det. Det ønsker jeg jo selvsagt med alle valpene "mine", men Minuet er spesiell.

Hun er frempå, veeeeldig glad i å utforske nye ting (drar gjerne på utforsking alene om hun får sjansen), lar seg ikke affisere med bagateller og har godt med jakt og kamp. Jeg tror hun ville sette pris på å få trene og leke med sin nye og veldig heldige eier.

Siden verdens fineste lille Minuet har haleknekk, så vil hun ikke kunne avles på og det er en feil i forhold til utstilling. Merk at disse valpene uansett ikke er tiltenkt aktive utstillere, da de er avlet mer med tanke på bruksegenskaper.

Hun har fått ormekurer, er vaksinert og chippet. Pris er 6000,-.

Kan muligens ta henne med til østlandet i juni, skal antageligvis dit da.

130508-01.jpg

130508-02.jpg

130508-03.jpg

130508-04.jpg

  • Like 15
Skrevet

Kan de ikke få premiering (gult) på utstilling i det hele tatt med haleknekk? Hun var fryktelig søt!

Jo, kan hende hun kan få det. Haleknekk er en feil, men egentlig ikke diskvalifiserende. Vet ikke hvordan dommerne dømmer, har ikke erfaring med det. Hennes er jo veldig tydelig. Jeg vil bare være klar på det når jeg selger henne, så ingen plutselig blir skuffet. Ikke at det er ment som noen utstillingshund i utgangspunktet, men.

Skrevet

Jeg kjenner det er bra jeg er klar over at jeg ikke hadde vært noe godt hjem til en terv med temperament akkurat nå, for fy flate! Det ser ut som hun har dyppa trynet i sot jo, og det blir jo ikke kulere enn det!

Skrevet

Hun er jo farlig søt :wub: Også terv-tøtte da... Det var jo en liten drøm lenge *sukk* But no can do, håper hun havner hos bra folk!

Skrevet

Takk for alle koselige kommentarer. I går, da en valpekjøper var her, så stakk Minuet til lekeplassen nedenfor huset. Der sklei hun ned ei metallsklie, tok seg en runde på lekeplassen, før hun kom tilbake og herjet videre med wubba snuggaen til valpene. :wub:

  • Like 1
Skrevet

I går, da en valpekjøper var her, så stakk hun til lekeplassen nedenfor huset. Der sklei hun ned ei metallsklie, tok seg en runde på lekeplassen, før hun kom tilbake og herjet videre med wubba snuggaen til valpene. :wub:

Valpekjøperen? Hun høres litt snål ut. :P

  • Like 7
Guest Belgerpia
Skrevet

Ååh, tenkte du kanskje hadde besøk av Belgerpia eller noe. :D

Nå vet jeg ikke hvordan bilder du har i hodet - men meg på en sklie? *latterkrampe*

Skrevet

Nå vet jeg ikke hvordan bilder du har i hodet - men meg på en sklie? *latterkrampe*

I hodet mitt vil du alltid være en smellvakker hottie, Belgerpia. Uansett hvor du befinner deg. :D

Sorry, Carina. Ikke meningen å ødelegge tråden din helt. :icon_redface:

Skrevet

Så søt og så nydelig og så høres hun jo ut som ei jente med spooonk!

Ang haleknekk.. Min snart 10 år gamle og alt for lave, 2,5 cm under tispestørrelse, samojed tispe har 4 cert og 7 ck og sågar en res Cacib har haleknekk :) Haleknekken er ytterst på halen..den er røntgen. Men veten kunne ikke si om den hadde ligget forkjært i fosterstadiet eller "utviklingsfeil".. Men det er jo uansett ikke for avl..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...