Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Å, dette hørtes koselig ut! Jeg bor i Ski så dette er midt i blinken! Kan jeg få komme og observere først for å se hvordan man faktisk trener med hund? Dette er helt nytt for meg og jeg kan ansolutt ingen verdens ting. Bortsett fra sunn fornuft .

  • Svar 198
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg vil gjerne også være med...

Tja... onsdag da? Kan redigere startinnlegget.

Follo bhk skal ha tirsdager kl 18 ved Årungen og torsdager kl 18 på Antrozoologisenteret. Hvis vi da har treninger på skuterud mandag og onsdag bør vi bli sykt gode i lydighet Skal vi si kl 18 på f

Guest Belgerpia
Skrevet
Å, dette hørtes koselig ut! Jeg bor i Ski så dette er midt i blinken! Kan jeg få komme og observere først for å se hvordan man faktisk trener med hund? Dette er helt nytt for meg og jeg kan ansolutt ingen verdens ting. Bortsett fra sunn fornuft .

Det er jo bare hyggelig å ha tilskuere, men jeg tror jeg ville anbefalt deg å gå ett kurs med hunden først - ellers så er det vanskelig å få nytte av denne type "egentrening" :)

Guest janson
Skrevet

Jeg henger gjerne med i ny og ne. Ukene mine varierer veldig, men er jeg ledig så er jeg klar! :)

Skrevet
Perfekt! Da møtes vi i 18-tida samme sted som sist :) Bare å slenge seg på om noen flere vil komme. Jeg MÅ huske å trene budføring!!

Skal prøve å minne deg på det :P

Guest Belgerpia
Skrevet

Hmm........ får se hvor mye husarbeid jeg får ferdig, skulle gjort husarbeid i går - ble snakkende i telefonen istedet. Kanskje dra fra jobb nå og så kan jeg forte meg å vaske og rydde og få tid til ett lite treningspass med Noah :)

Skrevet
Foreldrene mine kommer på spontantur, så jeg får ikke holdt på så lenge, men kanskje en times tid :)

Det passer bra, for krapylet mitt må bades og gjøres klar til Leto i morgen :)

Skrevet
Jeg skal på stevne den onsdagen... :o

Stemmer det, jeg glemte jo at jeg skal være med og heie på kjente OG trene på stevneplassen jeg :P:innocent:

Skrevet
Jeg skal på stevne den onsdagen... :o Stemmer det, jeg glemte jo at jeg skal være med og heie på kjente OG trene på stevneplassen jeg :P:innocent:
Du må komme og heie på issi så :aww:
Skrevet

Jeg vil også! Sitter på skolen ennå og hadde egentlig bare tenkt å trene litt ved GG i dag, men kunne jo kanskje tatt turen. Trenger noen som kan kjefte litt på meg under fvf. Også kan jeg se om jeg finner sykkellåsen min, siden jeg mistet den sist jeg syklet dit. Hm hm. Tror jeg kommer, jeg, men er ikke sikkert jeg er der presis seks da.

Skrevet
Jeg vil også! Sitter på skolen ennå og hadde egentlig bare tenkt å trene litt ved GG i dag, men kunne jo kanskje tatt turen. Trenger noen som kan kjefte litt på meg under fvf. Også kan jeg se om jeg finner sykkellåsen min, siden jeg mistet den sist jeg syklet dit. Hm hm. Tror jeg kommer, jeg, men er ikke sikkert jeg er der presis seks da.

Ja kom! :)

Skrevet
Stikker fra skolen nå, må hjemom og ta en matbit, skifte og skjære opp pølsebiter, så kommer vi sånn etter hvert. :)

Supert! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...