Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!!

Samboeren min og jeg sitter og leiter etter et sted å reise på ferie i sommer, meen, vi trenger tips :P

Vi har vært i syden sammen en gang før, og det var ikke helt vellykket med fly som ble kansellert og hotell som lå langt utti ingenmansland :P

Vi tenker et sted med masse varme og gjerne billige priser når det kommer til handling og lignende. :P

Hva er deres favorittreisemål og hvorfor?

Fortell gjerne også litt om hva som er verdt å se og oppleve på dette stede, priser der, typ billig/dyrt og shoppe, klima, også videre :)

:D

Skrevet

Slovenia er flott! Der har du koselig "storby" (Ljubljana), nydelige fjellandskap (med hyggelige fjellandsbyer), elver man kan rafte i, og hav/badestrand - alt samlet på et relativt lite område. Det er enkelt å komme seg rundt i landet med buss, og hyggelig lokalbefolkning. Den bittelille kystlinjen er dog ganske utsatt for algeangrep, men hvis det blir et problem er jo Kroatia bare en liten togtur unna:-)

Skrevet

Budva i Montenegro. Billig mat, billige ting. Ikke så mye turister, men ikke bare lokale folk heller. Ikke noe svært kjøpesenter men noe butikker og mye boder og diverse. Nattklubber med mye liv om kvelden, tivoli om sommeren og flere utflukter en kan dra på. Hyggelige folk, deilig temperatur og trives veldig godt der.

Faren min trives like godt der, så han kjøpte like så godt en leilighet der nede! :)

Skrevet

Sitter foreløbig bare og sikler på sydenturer!

Drømmen er jo å reise tilbake til filippinene, men da må jeg har litt større inntekt først :P

Guest janson
Skrevet
Egypt :-D vi var i Hurgada i Egypt. Tipper luxor også er fint eller Kairo! :-D

Kairo er kjempespennende!

Men favoritten er Sicilia. :)

Skrevet

Samos, en gresk øy ;) vi var i phytagorion, som er en liten og koselig havneby. Men ikke sånn super sandstrand, mer blanding mellom sand og stein ;) men det finnes en større by på andre siden av øya, og et annet sted på øya er det en by med en veldig fin sandstrand ;) vi leide firehjuling og kjørte øya rundt på en dag og så masse fint og gikk innover i skogen til en ferskvannskilde og kjørte langt opp på fjellet der også ;) utrolig mye fint å se og vi skal helt klart tilbake dit :) for å ikke glemme den fantastiske greske maten :D

Skrevet

Her er vårt lille paradis. Tre år siden vi har vært der, men til sommeren reiser min søster og jeg dit igjen. Håper jeg. Første ferien med voksne barn som vil egne ting i ferien, så det blir litt rart :)

Edit: Glemte jo nesten: Dette stedet oppdaget vi jo i fjor sommer og i år skal jeg tilbake med Molly (gammel sonis) og hundene en uke :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...