Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!!

Samboeren min og jeg sitter og leiter etter et sted å reise på ferie i sommer, meen, vi trenger tips :P

Vi har vært i syden sammen en gang før, og det var ikke helt vellykket med fly som ble kansellert og hotell som lå langt utti ingenmansland :P

Vi tenker et sted med masse varme og gjerne billige priser når det kommer til handling og lignende. :P

Hva er deres favorittreisemål og hvorfor?

Fortell gjerne også litt om hva som er verdt å se og oppleve på dette stede, priser der, typ billig/dyrt og shoppe, klima, også videre :)

:D

Skrevet

Slovenia er flott! Der har du koselig "storby" (Ljubljana), nydelige fjellandskap (med hyggelige fjellandsbyer), elver man kan rafte i, og hav/badestrand - alt samlet på et relativt lite område. Det er enkelt å komme seg rundt i landet med buss, og hyggelig lokalbefolkning. Den bittelille kystlinjen er dog ganske utsatt for algeangrep, men hvis det blir et problem er jo Kroatia bare en liten togtur unna:-)

Skrevet

Budva i Montenegro. Billig mat, billige ting. Ikke så mye turister, men ikke bare lokale folk heller. Ikke noe svært kjøpesenter men noe butikker og mye boder og diverse. Nattklubber med mye liv om kvelden, tivoli om sommeren og flere utflukter en kan dra på. Hyggelige folk, deilig temperatur og trives veldig godt der.

Faren min trives like godt der, så han kjøpte like så godt en leilighet der nede! :)

Skrevet

Sitter foreløbig bare og sikler på sydenturer!

Drømmen er jo å reise tilbake til filippinene, men da må jeg har litt større inntekt først :P

Guest janson
Skrevet
Egypt :-D vi var i Hurgada i Egypt. Tipper luxor også er fint eller Kairo! :-D

Kairo er kjempespennende!

Men favoritten er Sicilia. :)

Skrevet

Samos, en gresk øy ;) vi var i phytagorion, som er en liten og koselig havneby. Men ikke sånn super sandstrand, mer blanding mellom sand og stein ;) men det finnes en større by på andre siden av øya, og et annet sted på øya er det en by med en veldig fin sandstrand ;) vi leide firehjuling og kjørte øya rundt på en dag og så masse fint og gikk innover i skogen til en ferskvannskilde og kjørte langt opp på fjellet der også ;) utrolig mye fint å se og vi skal helt klart tilbake dit :) for å ikke glemme den fantastiske greske maten :D

Skrevet

Her er vårt lille paradis. Tre år siden vi har vært der, men til sommeren reiser min søster og jeg dit igjen. Håper jeg. Første ferien med voksne barn som vil egne ting i ferien, så det blir litt rart :)

Edit: Glemte jo nesten: Dette stedet oppdaget vi jo i fjor sommer og i år skal jeg tilbake med Molly (gammel sonis) og hundene en uke :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...